Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

65. Gry Xbox One

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 65. Gry na platformę Microsoft XBOX ONE ułożone według popularności.

Tiny Troopers: Joint Ops
Tiny Troopers: Joint Ops

Akcji 26 lutego 2016

Kolejna odsłona serii zręcznościowych strzelanek Tiny Troopers. Gracze kierują drużynami żołnierzy i walczą w rożnych zakątkach globu, wykonując misje sprowadzające się zazwyczaj do posłania wszystkich wrogów na tamten świat.

Deus Ex: Rozłam Ludzkości - Dziura w Systemie
Deus Ex: Rozłam Ludzkości - Dziura w Systemie

RPG 23 września 2016

Pierwsze duże rozszerzenie fabularne do gry Deus Ex: Rozłam Ludzkości autorstwa ekipy Eidos Montreal. Dodatek zatytułowany Dziura w Systemie (ang. System Rift) nie wprowadza żadnych nowości w mechanice rozgrywki, która w dalszym ciągu pozwala na swobodę działania i wybór jednej z kilku alternatywnych metod osiągnięcia celu. Najbardziej opłacalne jest jednak ciche podejście do zabawy i uważna obserwacja, nagradzana licznymi sekretnymi znajdźkami.

Spintires: MudRunner - American Wilds
Spintires: MudRunner - American Wilds

Symulacje 23 października 2018

Rozszerzenie do wydanej w 2017 roku gry Spintires: MudRunner, będącej zaawansowanym symulatorem ciężarówek pracujących w niesamowicie trudnych warunkach i terenie. Dodatek oferuje dwie zupełnie nowe sandboksowe mapy, przenoszące akcję gry z Rosji do Ameryki, a także nowe pojazdy.

Levelhead
Levelhead

Zręcznościowe 30 kwietnia 2020

Dwuwymiarowa platformówka, w której znajdziemy czteroosobowy tryb kooperacyjny, a także rozbudowany edytor umożliwiający tworzenie własnych poziomów, a następnie udostępnianie ich innym graczom. Za stworzenie Levelhead odpowiada studio Butterscotch Shenanigans.

Creaks
Creaks

Przygodowe 22 lipca 2020

Nastrojowa dwuwymiarowa gra przygodowo-logiczna z elementami zręcznościowymi. W Creaks przemierzamy surrealistyczny świat, do którego bohater trafia przez ukryte przejście w swoim mieszkaniu. Grę wyprodukowało studio Amanita Design, twórcy Machinarium i serii Samorost.

Void Bastards
Void Bastards

Akcji 29 maja 2019

Kosmiczna hybryda FPS-a i strategii. W Void Bastards dowodzimy bandą więźniów, która musi przedrzeć się przez mgławicę pełną wraków statków. Gracz podejmuje decyzje dotyczące załogi, kierunku podróży i gospodarowania surowcami, a sama eksploracja odbywa się na modłę strzelanek.

Secret Neighbor
Secret Neighbor

Akcji 23 października 2019

Multiplayerowa gra akcji z elementami przygodowymi, w której gracze wcielają się w dzieci próbujące uwolnić przyjaciela przetrzymywanego w piwnicy przez sąsiada. Sprawę komplikuje fakt, że jeden z uczestników zabawy w Secret Neighbor jest złowieszczym mężczyzną w przebraniu.

Call of Duty: WWII - United Front
Call of Duty: WWII - United Front

Akcji 26 lipca 2018

Call of Duty: WWII – United Front to opracowany z myślą o PlayStation 4 dodatek do gry FPS z 2017 roku. Wzbogaca ją o trzy nowe mapy (Market Garden, Stalingrad oraz Monte Cassino) do sieciowych rozgrywek PvP, osadzone w miejscach słynnych bitew II wojny światowej. DLC oferuje również misję do trybu wojny oraz dodatkową przygodę do kooperacyjnego trybu zombie.

Onigiri
Onigiri

RPG 2 października 2015

Utrzymane w realiach fantasy japońskie MMORPG akcji ze zręcznościowym systemem walki. Podczas zabawy wcielamy się w Oni, których zadaniem jest powstrzymanie złowrogiego Kamikui przed zniszczeniem świata.

My Eyes on You
My Eyes on You

Akcji czerwiec 2021

Przygodowa gra akcji utrzymana w klimatach noir. My Eyes on You jest dziełem niezależnego ukraińskiego studia Storymind Entertainment, w którego skład weszły osoby pracujące wcześniej nad Metro: Last Light, Wiedźminem 3 oraz serią S.T.A.L.K.E.R. W grze wcielamy się w detektywa FBI Jordana Adaliena, który podejmuje się schwytania zabójcy – znanego jako Człowiek w Czerwonej Masce – grasującego na ulicach Chicago podczas trwającego tam karnawału.

Q.U.B.E. 2
Q.U.B.E. 2

Logiczne 13 marca 2018

Q.U.B.E. 2 jest kontynuacją uznanej przez graczy i krytyków gry logicznej FPP z 2012 roku. Produkcja powstała w ulokowanym w Walii studiu Toxic Games. Gracz wciela się w brytyjską archeolog, Amelię Cross, która wraz ze swoją towarzyszką Emmą próbuje znaleźć drogę powrotną z dziwnej planety, na której się znalazła. Model rozgrywki przypomina to, co znamy z serii Portal od Valve – gracz otrzymuje do rozwiązania szereg zagadek logicznych, mocno opartych na realistycznym silniku fizycznym gry.

Distrust
Distrust

Akcji 24 sierpnia 2018

Wyprodukowane przez rosyjskie studio Cheerleaders Distrust to nietypowy izometryczny survival horror, w którym rzeczywistość miesza się z halucynacją. Gracz przejmuje kontrolę nad dwójką rozbitków, którzy w wyniku katastrofy lotniczej utknęli w pobliżu opuszczonej bazy na Arktyce. Wypadek jest jednak jedynie początkiem problemów, bowiem w pobliżu kompleksu grasuje istota, która stanowi dla protagonistów śmiertelne niebezpieczeństwo. Zadaniem gracza jest uratowanie bohaterów.

Heroes of Hammerwatch: Ultimate Edition
Heroes of Hammerwatch: Ultimate Edition

RPG 31 lipca 2020

Heroes of Hammerwatch to gra RPG akcji typu hack’n’slash. Produkcja osadzona jest w krainie fantasy, a zabawa polega na eksplorowaniu pełnej potworów i pułapek wieży. Do wyboru jest siedem postaci, a rozgrywka koncentruje się głównie na walce. Pomiędzy przygodami powracamy do zlokalizowanego opodal miasteczka, w którym możemy stawiać budynki zapewniające dostęp do różnych przydatnych ulepszeń, przedmiotów i bonusów.

Next Up Hero
Next Up Hero

RPG 28 czerwca 2018

Oryginalna gra RPG akcji, w której wcielamy się w tytułowych herosów. Pojedynczy bohater zazwyczaj nie jest w stanie stawić czoła wyzwaniu, toteż kluczem do sukcesu jest współpraca całej społeczności – po śmierci na polu bitwy heros pozostawia po sobie Echo, które może zostać przywrócone do życia przez kolejnego gracza i dołączyć do jego prywatnej armii. Pod postacią Echa możemy grać dalej, lecząc bohatera, a z czasem dołączając do walki.

Autobahn Police Simulator 2
Autobahn Police Simulator 2

Symulacje 4 listopada 2020

Autobahn Police Simulator 2 to kontynuacja zapoczątkowanej w 2015 roku serii symulatorów umożliwiających wcielenie się w policjanta drogówki. Gra została przygotowana przez Z-Software. Za jej wydanie odpowiada firma Aerosoft GmbH.

Huntdown
Huntdown

Akcji 12 maja 2020

Side-scrollowa strzelanka 2D typu arcade, nawiązująca do takich klasyków jak seria Metal Slug. W Huntdown kontrolujemy jednego z trzech łowców nagród w futurystycznym, pełnym wrogów mieście. Za powstanie gry odpowiada Easy Trigger Games.

Heavy Fire: Red Shadow
Heavy Fire: Red Shadow

Akcji 19 października 2018

Nietypowy rail shooter, w którym wcielamy się w żołnierza strzelającego ze stacjonarnego, ciężkiego karabinu maszynowego oraz wyrzutni rakiet w bliżej nieokreślonym teatrze wojennym. Heavy Fire: Red Shadow jest dziełem studia Mastiff.

Stellaris: Apocalypse
Stellaris: Apocalypse

Strategiczne 25 czerwca 2020

Czwarte rozszerzenie do uznanej kosmicznej strategii studia Paradox Interactive. Główną atrakcją dodatku są ogromne jednostki, w tym potężne Kolosy zdolne niszczyć całe planety. Oprócz tego pojawiły się nowe bonusy i ścieżki rozwoju dla fanów bardziej pokojowych rozwiązań oraz kosmiczni piraci.

Feudal Alloy
Feudal Alloy

RPG 15 maja 2019

Feudal Alloy to platformówka 2D typu metroidvania z silnymi pierwiastkami RPG. Gracz wciela się robota rycerza z akwarium zamiast głowy, który przemierza krainę fantasy o otwartej strukturze, walcząc z wrogami, rozmawiając z NPC, wykonując zadania, rozwijając umiejętności etc.

Spacelords
Spacelords

Akcji 22 września 2017

Utrzymana w klimatach science fiction gra akcji studia MercurySteam Entertainment. Fabuła Spacelords (dawniej Raiders of the Broken Planet) osadzona została w odległej przyszłości. Dawno temu odkryto tam tajemniczą substancję, potrafiącą znacząco wzmacniać zdolności żywych organizmów. W efekcie miejsce to szybko stało się areną rywalizacji licznych organizacji przestępczych, których celem jest przejęcie kontroli nad złożami, a w konsekwencji nad całą galaktyką.

Serial Cleaner
Serial Cleaner

Akcji 14 lipca 2017

Opracowana przez rodzime studio iFun4all oldskulowa, dwuwymiarowa gra akcji z elementami skradanki, osadzona w gangsterskich klimatach Ameryki lat 70. ubiegłego stulecia. W Serial Cleaner wcielamy się w pozornie zwyczajnego obywatela, który w rzeczywistości jest tytułowym "sprzątaczem", specjalizującym się w czyszczeniu miejsc zbrodni, tzn. pozbywaniu się ciał, wyrzucaniu dowodów i usuwaniu śladów krwi. Poszczególne misje w grze wzorowane są na rzeczywistych miejscach zbrodni z lat 70.

We Are The Dwarves
We Are The Dwarves

Akcji 24 lutego 2017

Opracowana przez niezależne ukraińskie studio Whale Rock Games gra, będąca połączeniem akcji, taktycznej strategii oraz RPG. Fabuła osadzona została w uniwersum science fiction, w którym rasa krasnoludów czerpie siły witalne i swą moc z magicznych artefaktów zwanych Kamiennymi Gwiazdami.

Song of the Deep
Song of the Deep

Akcji 12 lipca 2016

Zręcznościowa gra akcji typu metroidvania autorstwa studia Insomniac Games, znanego m.in. z Sunset Overdrive oraz takich serii jak Spyro czy Ratchett & Clank. W Song of the Deep wcielamy się w postać dziewczynki imieniem Merryn, której ojciec zaginął podczas wyprawy na ryby. Kiedy pewnego dnia śni jej się, że tata został uwięziony w morskich głębinach, postanawia zbudować łódź podwodną i wyruszyć mu na ratunek.

Dead Alliance
Dead Alliance

Akcji 29 sierpnia 2017

Ukierunkowana na rozgrywkę wieloosobową strzelanina FPS autorstwa studia IllFonic, znanego głównie za sprawą popularnej gry sieciowej Nexuiz. Akcja Moving Hazard rozpoczyna się 50 lat po apokalipsie zombie, w wyniku której niedobitki ludzkiej rasy schroniły się w państwach-miastach rządzonych przez wojsko. Tragedia nie doprowadziła jednak do zjednoczenia wymierającego gatunku, przeciwnie: ocaleńcy toczą wojny o resztki pozostałych surowców.