Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

105. Gry Xbox One

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 105. Gry na platformę Microsoft XBOX ONE ułożone według popularności.

Momodora: Reverie Under the Moonlight
Momodora: Reverie Under the Moonlight

Zręcznościowe 17 marca 2017

Prequel serii dwuwymiarowych platformówek akcji studia Bombservice. Momodora: Reverie Under the Moonlight opowiada historię młodej kapłanki Kaho, której rodzima wioska została zaatakowana przez mroczną klątwę, powoli rozprzestrzeniającą się po całej krainie. W obliczu nieuchronnej zagłady, Kaho wyrusza z misją odkrycia sposobu na zdjęcie uroku. Jak przystało na grę platformową 2D, akcję obserwujemy z boku, a rozgrywka polega na przedzieraniu się przez lokacje wypełnione przeciwnikami.

BQM: BlockQuest Maker
BQM: BlockQuest Maker

RPG 10 kwietnia 2020

Nietypowa dwuwymiarowa produkcja z gatunku RPG, która łączy rozgrywkę w stylu klasycznego dungeon crawlera z rozbudowanym edytorem poziomów, umożliwiającym łatwe tworzenie skomplikowanych, pełnych wyzwań i potworów map.

The Bradwell Conspiracy
The Bradwell Conspiracy

Przygodowe 11 października 2019

Osadzona w niedalekiej przyszłości pierwszoosobowa przygodówka. W The Bradwell Conspiracy staramy się rozwiązać zagadkę eksplozji, która zniszczyła Muzeum Stonehenge, i tytułowej konspiracji powiązanej z korporacją Bradwell Electronics.

The Surge: The Good, the Bad and the Augmented
The Surge: The Good, the Bad and the Augmented

RPG 2 października 2018

Dodatek do gry The Surge, w którym trafiamy do starego, opuszczonego laboratorium kontroli jakości CREO i mierzymy się z wieloma wyjątkowo trudnymi wyzwaniami. Co ciekawe, motywem przewodnim spinającym lokacje udostępnione w dodatku jest Dziki Zachód.

Kingdom Come: Deliverance - The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon
Kingdom Come: Deliverance - The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon

RPG 16 października 2018

Drugi dodatek fabularny do gry RPG Kingdom Come: Deliverance. Fabuła The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon skupia się na zabawnej postaci Jana Ptaszka – panicza znanego przede wszystkim z miłosnych podbojów i pijaństwa.

Pizza Titan Ultra
Pizza Titan Ultra

Akcji 26 września 2018

Humorystyczna gra akcji z elementami brawlera, w której przejmujemy kontrolę nad gigantycznym mechem i zajmujemy się dostarczaniem pizzy w futurystycznym mieście. W trakcie rozgrywki w Pizza Titan Ultra musimy nie tylko przemierzać lokacje i starać się dotrzeć na czas do jak największej liczby klientów, lecz także stawiać czoła przeciwnikom próbującym przeszkodzić nam w wywiązywaniu się ze swoich obowiązków.

Spectrum
Spectrum

Zręcznościowe 24 sierpnia 2018

Spectrum to dwuwymiarowa gra platformowa, charakteryzująca się dość nieskomplikowaną w założeniach, ale wymagającą rozgrywką oraz ciekawie zaprojektowaną, minimalistyczną oprawą graficzną. Produkcja została stworzona przez niewielkie studio 3D Avenue.

RAZED
RAZED

Zręcznościowe 14 września 2018

Hybryda trójwymiarowej platformówki i gry wyścigowej, w której pędzimy na złamanie karku przez zróżnicowane poziomy, starając się dotrzeć do wyjścia w jak najkrótszym czasie. Chcąc bić rekordy, musimy korzystać z możliwości oferowanych bohaterowi przez specjalne buty, dzięki którym może on nie tylko rozwijać zawrotne prędkości, lecz także wykonywać odległe skoki czy choćby driftować na zakrętach. Tempo zmagań w RAZED dodatkowo potęguje szybki, elektroniczny soundtrack.

Tracks: The Train Set Game
Tracks: The Train Set Game

Symulacje 14 listopada 2019

Gra symulacyjna stworzona z myślą o entuzjastach kolejek elektrycznych; produkcja pozwala graczom na projektowanie wymyślnych tras, a także na przejęcie kontroli nad zabawkowym pociągiem. Oprócz trybu gry dowolnej Tracks: The Train Set Game posiada specjalne wyzwania polegające na jak najszybszym transporcie rozmaitych towarów i pasażerów.

We Happy Few: We All Fall Down
We Happy Few: We All Fall Down

Akcji 19 listopada 2019

We All Fall Down jest trzecim dodatkiem do przygodowej gry akcji We Happy Few autorstwa studia Compulsion Games. Produkcja skupia się na sekretach dotyczących miasta Wellington Wells oraz jego mieszkańców.

Yet Another Zombie Defense HD
Yet Another Zombie Defense HD

Akcji 22 czerwca 2018

Odświeżona i rozbudowana wersja gry Yet Another Zombie Defense, w której w pojedynkę lub w towarzystwie maksymalnie trójki graczy stawiamy czoła hordom żywych trupów. Chcąc jak najdłużej utrzymać się przy życiu, w Yet Another Zombie Defense HD budujemy umocnienia, kupujemy coraz potężniejszą broń i rozwijamy bohaterów.

Eternal
Eternal

Strategiczne 21 listopada 2018

Gra karciana, która została stworzona przez autorów popularnego The Elder Scrolls: Legends. Produkcja jest osadzona w uniwersum łączącym elementy westernu i świata fantasy. W rozgrywce znaleźć można kilka interesujących mechanik.

Lethal League Blaze
Lethal League Blaze

Zręcznościowe 12 lipca 2019

Druga odsłona cyklu oryginalnych zręcznościówek, w których odbijamy antygrawitacyjną piłkę, starając się trafić nią oponenta w twarz. Lethal League Blaze oddaje w nasze ręce szeroką gamę postaci zróżnicowanych pod kątem stylu gry oraz umiejętności specjalnych. Oprócz fabularnego trybu dla pojedynczego gracza produkcja oferuje kilka modułów opracowanych z myślą o multiplayerowej zabawie.

Warborn
Warborn

Strategiczne 12 czerwca 2020

Strategia turowa, w której gracze biorą udział w starciach mechów. Zmagania toczą się na mapach pokrytych siatką heksagonów, a poza obraniem skutecznej taktyki sukces zapewnia umiejętne żonglowanie zdolnościami bojowymi poszczególnych jednostek. Oprócz kampanii fabularnej Warborn posiada oparty na rywalizacji z drugim graczem tryb multiplayer.

Chronus Arc
Chronus Arc

RPG 10 października 2018

Dwuwymiarowa gra jRPG inspirowana 16-bitowymi tytułami z konsoli SNES. Gracze przenoszą się do klasycznego uniwersum fantasy i wcielają w młodego, początkującego rycerza o imieniu Loka, wplątującego się w intrygę, której stawką są losy świata.

The One We Found
The One We Found

Akcji 31 października 2018

Pierwszoosobowy survival horror, w którym wcielamy się w psychoterapeutę pracującego w szpitalu psychiatrycznym. W trakcie zabawy gracze poznają tajemnice skrywane przez labirynt podziemnych tuneli ukrytych pod placówką.

Distraint: Deluxe Edition
Distraint: Deluxe Edition

Przygodowe 11 września 2019

Ciekawa przygodówka 2D z elementami horroru psychologicznego. Produkcja zmusza graczy do odpowiedzenia sobie na pytanie o granicę i cenę człowieczeństwa. Za jej wykonanie odpowiada fiński producent niezależny, Jesse Makkonen.

Desert Child
Desert Child

Zręcznościowe 11 grudnia 2018

Oryginalne połączenie zręcznościowej gry wyścigowej, produkcji RPG oraz symulatora życia, które osadzone zostało w dalekiej przyszłości. W Desert Child wcielamy się w pilota lewitującego skutera, który wykonuje różnego rodzaju płatne zlecenia, próbując związać koniec z końcem.

Pipe Push Paradise
Pipe Push Paradise

Logiczne 8 lutego 2019

Gra logiczna, w której naszym zadaniem jest budowanie poprawnie działających instalacji wodnych, korzystając z pojedynczych fragmentów rur. Pipe Push Paradise oferuje kolorową trójwymiarową oprawę graficzną oraz 47 plansz o rosnącym poziomie trudności.

Imperatum
Imperatum

RPG jeszcze nie ogłoszona

Imperatum to RPG akcji typu hack'n'slash, którego akcja toczy się w odległej przyszłości. Gracze wcielają się w wojowników próbujących powstrzymać inwazję obcej rasy na galaktyczne imperium ludzkości. Zabawa sprowadza się głównie do rozwijania postaci i walki.

Minoria
Minoria

Akcji 10 września 2020

Platformówka akcji będąca duchową następczynią serii Momodora. Trafiamy do fantastycznej krainy, w której trwa polowanie na czarownice. Jako Siostry Semilla i Fran przemierzamy posępne lokacje i walczymy z przeciwnikami, starając się uchronić świat od zgubnego wpływu herezji.

Romancing SaGa 3
Romancing SaGa 3

RPG 11 listopada 2019

Romancing SaGa 3 to zremasterowana wersja 16-bitowego japońskiego RPG-a. Gra oferuje turowy system walki oraz ośmiu głównych bohaterów do wyboru, a każdy z nich posiada odmienną kampanię i unikalne misje poboczne.

JackQuest: The Tale of the Sword
JackQuest: The Tale of the Sword

Zręcznościowe 24 stycznia 2019

Oldskulowa platformówka typu metroidvania, w której wcielamy się w tytułowego Jacka. Uzbrojony w miecz bohater przemierza ponure podziemia w poszukiwaniu ukochanej Nary porwanej przez potężnego orka – Korga. Obserwując akcję z boku, rozwiązujemy zagadki środowiskowe oraz stawiamy czoła przeciwnikom. Z czasem zdobywamy narzędzia i umiejętności pozwalające na dotarcie do wcześniej zablokowanych miejsc.

Subdivision Infinity DX
Subdivision Infinity DX

Akcji 8 sierpnia 2019

Kosmiczna strzelanka, w której zasiadamy za sterami myśliwca i bierzemy udział w 40 zróżnicowanych misjach. W Subdivision Infinity DX toczymy międzygwiezdne bitwy oraz pojedynki z bossami oraz zajmujemy się eksploracją, poszukiwaniem surowców i odblokowywaniem nowych statków.