Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

103. Gry Xbox One

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 103. Gry na platformę Microsoft XBOX ONE ułożone według popularności.

Friday the 13th: Killer Puzzle
Friday the 13th: Killer Puzzle

Logiczne 18 września 2020

Gra logiczna utrzymana w klimacie horroru, wyprodukowana na licencji filmowej serii Piątek trzynastego. W pełnym czarnego humoru tytule wcielamy się w zabójcę, Jasona Voorheesa, odwiedzającego kampingi i mordującego przebywających tam wczasowiczów.

8-bit Adventure Anthology: Volume I
8-bit Adventure Anthology: Volume I

Przygodowe 31 października 2017

Kompilacja trzech gier przygodowych typu point-and-click z lat 1987-1991, czyli Déjà Vu, Shadowgate oraz The Uninvited. Na potrzeby tej pozycji autorzy przygotowali jedynie nowe menu utrzymane w klasycznej, 8-bitowej stylistyce – zarówno mechanika rozgrywki, jak i oprawa audiowizualna każdego z wyżej wymienionych tytułów pozostały nietknięte względem oryginałów.

Dream Alone
Dream Alone

Przygodowe 2022

Dwuwymiarowa platformówka wzbogacona o elementy horroru. Przejmujemy kontrolę nad chłopcem próbującym odnaleźć mityczną Lady Death, by z jej pomocą powstrzymać chorobę trapiącą mieszkańców jego rodzinnej wioski. Grę Dream Alone wyróżniają zdolności protagonisty potrafiącego przenosić się do alternatywnej rzeczywistości oraz stworzyć swoją kopię (co pozwala na rozwiązanie niektórych zagadek lub odkrycie sekretów).

Clouds & Sheep 2
Clouds & Sheep 2

Symulacje 18 listopada 2016

W Clouds & Sheep 2 gracz dostaje pod swoją opiekę stado owiec, a jego zadaniem jest zapewnienie im spokojnego i przyjemnego życia. Produkcja jest kontynuacją Clouds & Sheep z 2011 roku. Za jej stworzenie odpowiada studio HandyGames, a wydaniem zajęła się firma Headup Games.

Scribblenauts Showdown
Scribblenauts Showdown

Logiczne 6 marca 2018

Scribblenauts Showdown jest szóstą częścią docenianej zarówno przez graczy, jak i branżowe media serii przygodowych gier logicznych. Produkcję wyróżnia duża swoboda działania. Za stworzenie tego tytułu odpowiada studio 5th Cell, zaś jego wydaniem zajął się koncen Warner Bross.

Neversong
Neversong

Przygodowe 16 lipca 2020

Platformowy miks przygodówki i zręcznościówki, w którym wcielamy się w Peeta – chłopca wybudzonego ze śpiączki, starającego się odnaleźć swoją zaginioną siostrę. Protagonista wyrusza w niebezpieczną podróż przez oniryczny świat, rozwiązuje zagadki i stawia czoła wyzwaniom.

Puzzle Fighter
Puzzle Fighter

Logiczne prace wstrzymane

Puzzle Fighter to gra logiczna, będąca kontynuacją wydanego w latach 90-tych Super Puzzle Fighter II Turbo. Tytuł ten został przygotowany przez posiadającą długą historię, japońską firmę Capcom.

SUPERHOT: Mind Control Delete
SUPERHOT: Mind Control Delete

Akcji 16 lipca 2020

Duży samodzielny dodatek do strzelanki SUPERHOT, w której czas płynie tylko, gdy poruszamy postacią. Rozszerzenie Mind Control Delete wzbogaca zabawę o elementy roguelike i oferuje nowe wyzwania i grywalne postacie z unikalnymi cechami wpływającymi na rozgrywkę.

The Elder Scrolls Online: Dragon Bones
The Elder Scrolls Online: Dragon Bones

RPG 27 lutego 2018

Niewielki dodatek do gry The Elder Scrolls Online, wprowadzający dwa nowe lochy (dostępne zarówno w standardowym wariancie, jak i w wersji przeznaczonej dla weteranów), specjalne przedmioty, osiągnięcia etc. Motywem przewodnim tego DLC są nekromanci, którzy spiskują przeciwko Cesarstwu Tamriel, próbując ożywić potężnego smoka.

Emily Wants to Play Too
Emily Wants to Play Too

Przygodowe 25 kwietnia 2018

Pierwszoosobowa przygodowa gra akcji, należąca do gatunku survival horror. Produkcja stanowi kontynuację Emily Wants to Play z 2015 roku. W tytule tym ponownie wcielamy się w dostawcę jedzenia na wynos (tym razem kanapek) i trafiamy do pozornie opuszczonego domu, w którym czeka na nas chętna do niebezpiecznej zabawy Emily.

Tesla vs Lovecraft
Tesla vs Lovecraft

Akcji 16 marca 2018

Zwariowana, dwuwymiarowa strzelanka, należąca do podgatunku twin-stick, w której wcielamy się w genialnego wynalazcę i stajemy naprzeciw horrorów rodem z szalonego uniwersum mitów Cthulhu stworzonego przez H.P. Lovecrafta.

Dragon Sinker: Descendants of Legend
Dragon Sinker: Descendants of Legend

RPG 8 stycznia 2020

Dragon Sinker to osadzona w świecie fantasy gra RPG, klimatem i formą nawiązująca do takich klasyków jak np. Chrono Trigger, Dragon Quest czy pierwsze części serii Final Fantasy. Produkcja ta wyróżnia się 8-bitową grafiką w stylu retro i rozbudowanym, turowym systemem walki.

The Aquatic Adventure of the Last Human
The Aquatic Adventure of the Last Human

Zręcznościowe 19 stycznia 2018

Produkcja typu metroidvania, w której zadaniem graczy jest rozwikłanie zagadki wyginięcia ziemskiej populacji, która przed tysiącami lat została zmuszona do przeniesienia się pod wodę. Cechą charakterystyczną The Aquatic Adventure of the Last Human jest dualizm rozgrywki – dzieło studia YCJY opiera się zarówno na spokojnej eksploracji, jak i dynamicznej walce z potężnymi adwersarzami.

Bleed 2
Bleed 2

Akcji 9 lutego 2018

Zręcznościowa side-scrollowa strzelanka 2D z elementami platformówki. Bleed 2 jest kontynuacją produkcji wydanej w 2012 roku. Gracze wcielają się w dzielną dziewczynę o imieniu Wryn, która jest ostatnią superbohaterką na świecie i walczy ze złem.

Claws of Furry
Claws of Furry

Akcji 4 września 2018

Niezwykle dynamiczny, roguelike'owy brawler, w którym bohaterami są cztery koty ninja próbujące uratować swojego starego mistrza. Twórcami gry Claws of Furry są deweloperzy z niezależnego studia Terahard.

Ritual: Crown of Horns
Ritual: Crown of Horns

Akcji 13 marca 2020

Dynamiczna strzelanka z widokiem top-down, osadzona w mrocznych realiach Weird West, tj. na Dzikim Zachodzie wzbogaconym o elementy fantastyczne. Ritual: Crown of Horns to dzieło polskiego studia Draw Distance (wcześniej iFun4all).

Deathgarden
Deathgarden

Akcji prace wstrzymane

Gra akcji przeznaczona do zabawy w multiplayerze. Jedna z osób wciela się w potężnego Łowcę, który musi zabić kilku słabych, ale zwinnych i szybkich Biegaczy, starających się wydostać z areny.

Rival Megagun
Rival Megagun

Akcji 30 listopada 2018

Strzelanka 2D typu shoot 'em up. Rival Megagun wyróżnia się ciekawym multiplayerem dla 2 osób, w którym możemy zamienić się w bossa nacierającego na drugiego gracza. Grę stworzyło studio Spacewave Software.

Another Sight
Another Sight

Przygodowe 18 czerwca 2019

Gra przygodowa, w której śledzimy losy oślepionej Kit i jej nietypowego towarzysza – kota Hodge’a. Another Sight zabiera nas w podróż po alternatywnej rzeczywistości, w której pod Londynem znajduje się tajemniczy, podziemny świat, będący siedzibą sekretnego społeczeństwa złożonego z największych wynalazców i artystów w historii.

Mesmer
Mesmer

RPG 2022

Niecodzienna gra RPG z elementami strategii i skradanki, w której wcielamy się w przywódczynię buntu w mieście Pardam, stolicy Mesmer. Pod rządami nowego króla w metropolii zapanowała nierówność, więc organizujemy rewolucję, skradając się pod osłoną nocy i werbując stronników.

Star Renegades
Star Renegades

RPG 19 listopada 2020

Turowa gra RPG z elementami strategii i roguelike. Gracze dowodzą członkami rebelii walczącej ze złym imperium. Produkcja oferuje zmagania w losowo generowanych misjach i rozwijających się przeciwników.

Aftercharge
Aftercharge

Akcji 10 stycznia 2019

Aftercharge to pierwszoosobowa strzelanka przeznaczona do zabawy w multiplayerowych meczach 3 vs 3. Połowa graczy wciela się w roboty, a połowa w żołnierzy. Celem jest niszczenie lub bronienie wyznaczonych celów.

Steampunk Tower 2
Steampunk Tower 2

Strategiczne 4 grudnia 2020

Steampunk Tower 2 jest grą strategiczną typu tower defense. Produkcja jest kontynuacją Steampunk Tower, które ukazało się w 2014 roku na urządzeniach z systemami iOS i Android. Za stworzenie tego tytułu odpowiada DreamGate Studios.

Refunct
Refunct

Zręcznościowe 7 czerwca 2017

Trójwymiarowa platformówka, w której przemierzamy otwarty świat złożony z prostych brył o zróżnicowanych kształtach i rozmiarach. W trakcie zabawy przeskakujemy z platformy na platformę, odbijamy się od trampolin i robimy użytek z wind oraz zjeżdżalni. Dzięki prostej mechanice rozgrywki oraz absencji jakiejkolwiek przemocy, tytuł zapewnia około pół godziny relaksującej zabawy zarówno dorosłym, jak i młodszym graczom.