Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

89. Gry Xbox 360

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 89. Najpopularniejsze gry na platformę XBOX 360.

X360

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Deathsmiles
Deathsmiles

Zręcznościowe 29 czerwca 2010

Zręcznościowa, dynamiczna gra akcji z dwuwymiarową grafiką stworzoną przez studio Cave. W grze wcielamy się w jednego z czterech dostępnych aniołków i rozpoczynamy istny pogrom demonów. Całość zaprezentowano w mangowej stylistyce. Nieliniowość fabuły i efekty audiowizualne czynią tą z pozoru prostą gierkę dość interesującą pozycją.

Ancients of Ooga
Ancients of Ooga

Zręcznościowe 16 czerwca 2010

Zabawna platformówka, w której poznajemy tytułowe plemię Ooga, stające do walki z tyranem znanym jako Boolis. Członkowie ludu mają dwie ciekawe cechy: potrafią zjeść dosłownie wszystko i są wytrzymali na ból. Podczas zabawy musimy wykorzystać te umiejętności, aby rozwiązać różne łamigłówki. Autorzy przygotowali aż 50 poziomów.

Michael Phelps: Push the Limit
Michael Phelps: Push the Limit

Zręcznościowe 11 października 2011

Michael Phelps: Push the Limit to wirtualne zawody pływackie rozgrywane pod okiem mistrza olimpijskiego. . Jako młody zawodnik stajemy u progu kariery, której zwieńczeniem jest pokonanie tytułowego mistrza. Startując w różnej rangi zawodach trafiamy w przeróżne części świata, a końcowym etapem rozgrywki jest start w dorocznych mistrzostwach gdzie mamy okazję popłynąć przeciwko Phelpsowi. Całość korzysta z Kinecta.

Streets of Rage 2
Streets of Rage 2

Bijatyki 29 sierpnia 2007

Streets of Rage 2 to chodzona bijatyka 2D, która święciła triumfy w erze 16-bitowej, gdy Sega radziła sobie jeszcze świetnie jako producent konsol. Mamy tu do czynienia z typowo „automatową” rozgrywką, czyli walczymy z kolejnymi przeciwnikami pojawiającymi się na ekranie, a gdy z wszystkimi się uporamy, przechodzimy parę kroków w prawo i schemat się powtarza.

Track & Field
Track & Field

Sportowe 8 sierpnia 2007

Gra o tematyce sportowej, w której możemy wybierać pomiędzy sześcioma dyscyplinami lekkoatletycznymi. Sterowanie polega na uderzaniu w odpowiednie przyciski joypada.

Ecco the Dolphin
Ecco the Dolphin

Zręcznościowe 15 sierpnia 2007

Ecco the Dolphin to powrót do przeszłości, a dokładniej do czasów świetności konsol 16-bitowych. Mamy tu do czynienia z dwuwymiarową platformówką, która w oryginale ukazała się w 1993 roku na Segę Mega Drive.

Double Fine Happy Action Theater
Double Fine Happy Action Theater

Towarzyskie 1 lutego 2012

Zestaw kilkunastu oryginalnych minigier, które mogą zamienić nasze mieszkanie w zbiornik lawy, plan filmowy czy ogród. W zabawach mogą uczestniczyć osoby w każdym wieku. Nie ma w nich wygranych ani przegranych, gracze sami ustalają zasady i cele. Tytuł korzysta z kontrolera ruchu Kinect.

Runner2: Future Legend of Rhythm Alien
Runner2: Future Legend of Rhythm Alien

Zręcznościowe 27 lutego 2013

Kontynuacja gry BIT.TRIP RUNNER stworzonej przez studio Gaijin Games. Pokonujemy kolejne poziomy poruszając się w prawą stronę. Unikamy przeszkód i zbieramy porozrzucane bonusy. Tempo rozgrywce nadaje ścieżka muzyczna, na którą składają się elektroniczne utwory.

Arkedo Series: 01 JUMP!
Arkedo Series: 01 JUMP!

Zręcznościowe 10 października 2009

Niezależna platformówka stylizowana na podobne produkcje z lat osiemdziesiątych oraz dziewięćdziesiątych. Zasady przypominają połączenie tak kultowych gier jak Super Mario, czy Montezuma nie kopiując zarazem rozwiązań z tych klasycznych pozycji.

Arkedo Series: 02 SWAP!
Arkedo Series: 02 SWAP!

Zręcznościowe 24 października 2009

SWAP! jest przeniesieniem klasycznych reguł wielu popularnych gier logicznych na Xboxa 360 oraz PlayStation 3. Tytułowe Swap to główna reguła gry polegającej na zamianie kolejności klocków celem ich niszczenia.

Major League Baseball 2K12
Major League Baseball 2K12

Sportowe 6 marca 2012

Major League Baseball 2K12 to kolejna odsłona cyklu gier sportowych od 2K, symulujących rozgrywki amerykańskiej ligi baseballowej. Głównymi aspektami produkcji, odróżniającymi ją od poprzednich części są tryb MLB Today Season oraz poprawienie systemów kontrolowania sytuacji na boisku.

NCAA Football 13
NCAA Football 13

Sportowe 10 lipca 2012

NCAA Football 13 to kolejna odsłona serii gier umożliwiającej wzięcie udziału w rozgrywkach amerykańskiej ligi uniwersyteckiej. Najważniejszą zmianą w stosunku do poprzedników jest wprowadzenie nowego systemu zderzeń.

World Gone Sour
World Gone Sour

Zręcznościowe 10 kwietnia 2012

World Gone Sour to wyprodukowana przez firmę Beef Media zręcznościowa platformówka z żelkami w rolach głównych. Kierując poczynaniami gumowych bohaterów gracze starają się bezpiecznie przeprowadzić ich przez pełen niebezpieczeństw świat ludzi. Gra promuje słodycze marki Sour Patch Kids.

Rhythm Party
Rhythm Party

Towarzyskie 1 lutego 2012

Rhythm Party to stworzona przez ekipę deweloperską firmy Konami gra zręcznościowa, wymagająca od graczy poczucia rytmu i sporej sprawności fizycznej. Uczestnicy zabawy mają okazję stworzyć własną choreografię taneczną do przebojów muzyki pop i dance, wykazując się przy tym refleksem oraz dobrą koordynacją ruchową. Gra wykorzystuje możliwości kontrolera Kinect.

Flotilla
Flotilla

Strategiczne 25 marca 2010

Trójwymiarowa strategia turowa rozgrywająca się w przestrzeni kosmicznej. Bierzemy udział w starciach niewielkich flot, kupujemy ulepszenia dla posiadanych statków kosmicznych oraz podejmujemy liczne decyzje mające wpływ na dalszy rozwój fabuły. Walczymy z przeciwnikami kierowanymi przez sztuczną inteligencję lub wspólnie ze znajomym, na podzielonym ekranie w trybie kooperacji oraz potyczki.

Star Trek: The Original Series - Who Wants To Be A Millionaire?
Star Trek: The Original Series - Who Wants To Be A Millionaire?

Logiczne 22 lutego 2012

Rozszerzenie gry Who Wants To Be A Millionaire? Special Edition, opartej na popularnym teleturnieju znanym w naszym kraju pod nazwą „Milionerzy”, w którym gracze odpowiadają na pytania związane z oryginalnym telewizyjnym serialem Star Trek.

Solar 2
Solar 2

Zręcznościowe 19 czerwca 2011

Bardziej rozbudowana wersja gry Solar wydanej w 2009 roku w ramach usługi Xbox LIVE Indie Games. Mechanika tego tytułu stanowi odwrotność założeń produkcji Asteroids. Obejmujemy kontrolę nad ciałem niebieskim i siejemy chaos w przestrzeni kosmicznej niszcząc pojazdy oraz przyciągając inne planety i obiekty.

Apples to Apples
Apples to Apples

Towarzyskie 7 grudnia 2011

Zabawna gra karciana w porównywanie słów, która powinna spodobać się całej rodzinie. Jeden z graczy zostaje sędzią i ocenia słowa dobierane przez pozostałych uczestników do wskazanego przymiotnika. W rozgrywce może brać udział maksymalnie sześć osób.

Black Knight Sword
Black Knight Sword

Zręcznościowe 12 grudnia 2012

Interaktywna baśń w konwencji klasycznej, dwuwymiarowej gry zręcznościowej. Prowadzimy tytułowego czarnego rycerza przez szereg najeżonych przeciwnościami poziomów, by uratować królestwo od krwawej dyktatury.

Blocky
Blocky

Zręcznościowe 7 października 2011

Zręcznościowa produkcja, w której gracze toczą walki z przeciwnikami na niewielkiej planszy, próbując utrzymać się przy życiu. Kamera pokazuje akcję z góry w stylu znanym choćby z Geometry Wars.

1979 Revolution
1979 Revolution

Przygodowe prace wstrzymane

Nieszablonowa gra akcji skupiająca się na rewolucji islamskiej z roku 1979, która doprowadziła do obalenia dyktatury szacha Mohammada Rezy Pahlavi w Iranie. Intencją twórców 1979 Revolution jest przedstawienie historycznych wydarzeń z kilku kontrastujących punktów widzenia. Rezultatem ma być ukazanie moralnych kontrowersji wokół dokonującej się rewolucji. W zależności od tego, jaką postać w danej chwili kontrolujemy, rozgrywka odznacza się nieco inną mechaniką.

Rugby Challenge
Rugby Challenge

Sportowe 2 września 2011

Rugby Challange to rozbudowany symulator rozgrywek rugby. Gra przygotowana została przez studio Sidhe Interactive i korzysta z oficjalnych licencji najważniejszych światowych lig tego sportu. Gracze mogą wziąć udział w meczach 93 drużyn toczonych na 31 wiernie odwzorowanych stadionach. Tryb multiplayer pozwala na rozgrywkę sieciową z udziałem maksymalnie 8 uczestników.

Privates
Privates

Akcji prace wstrzymane

Zwariowana humorystyczna platformówka z wątkiem edukacyjnym. Wcielamy się w miniaturowych żołnierzyków, którzy toczą wojny z infekcjami zagrażającymi organizmowi ludzkiemu. Polem bitewnym są w tym wypadku miejsca intymne. Do walki z drobnoustrojami wykorzystujemy nowoczesną broń palną.

Geometry Wars: Retro Evolved
Geometry Wars: Retro Evolved

Zręcznościowe 22 listopada 2005

Nieskomplikowana strzelanina, stworzona przez studio Bizarre Creations. Co ciekawe, niegdyś była ona dostępna wyłącznie jako dodatek do gry Project Gotham Racing 3. Jej popularność sprawiła jednak, że można ją nabyć jako oddzielną pozycję.