Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

66. Gry Xbox 360

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 66. Najpopularniejsze gry na platformę XBOX 360.

X360

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Pinball FX2
Pinball FX2

Zręcznościowe 27 października 2010

Druga odsłona popularnego flipperowego symulatora, stanowiąca ulepszoną i podrasowaną wersję pierwowzoru, wydanego w 2007 roku przez ekipę węgierskiego ZEN Studios. Tytuł oferuje znaną z pierwszej części mechanikę, przynosząc jednak sporo zmian w kwestiach technicznych. Przede wszystkim znacznej poprawie uległa oprawa graficzna gry oraz fizyka zachowania bili i poszczególnych elementów stołu, które możemy dodatkowo modyfikować, korzystając ze specjalnego menu operatora.

Arcana Heart 3
Arcana Heart 3

Bijatyki 13 stycznia 2011

Trzecia cześć tradycyjnych, dwuwymiarowych bijatyk, znanych z japońskich salonów gier. W podstawowym trybie rozgrywki poznajemy kontynuację wydarzeń z poprzedniej odsłony. Twórcy przygotowali też tryb treningu, versus oraz score attack. Do dyspozycji graczy oddano 23 żeńskie postacie – każda z nich dysponuje własnym zestawem ciosów. Cechą systemu walki w Arcana Heart są obszerne areny i możliwość wykonywania dużych skoków.

TotemBall
TotemBall

Towarzyskie 10 kwietnia 2006

TotemBall to muzyczna gra przygodowa. Opowieść ulokowana jest w fantastycznej krainie, której mieszkańcy słyną z zamiłowania do muzyki.

Jetpac Refuelled
Jetpac Refuelled

Zręcznościowe 28 marca 2007

Jetpac Refuelled to pozycja, będąca remakiem klasycznej strzelaniny, wydanej po raz pierwszy w 1983 roku przez firmę Ultimate Play the Game (czyli późniejsze Rare) z myślą o właścicielach ówczesnych komputerów domowych.

Galaga
Galaga

Zręcznościowe 26 lipca 2006

Galaga to strzelanina, stanowiąca remake klasycznej gry o tym samym tytule. Po raz pierwszy pojawiła się ona za sprawą Namco w 1981 r. i została zadedykowana popularnym w tamtym czasie automatom. Użytkownik, wcielając się w postać pilota statku kosmicznego, podejmuje się niebezpiecznej misji stawienia czoła oddziałom nieprzyjaciela.

South Park Let's Go Tower Defense Play!
South Park Let's Go Tower Defense Play!

Akcji 9 października 2009

South Park Let's Go Tower Defense Play! to wyprodukowana przez studio Doublesix gra strategiczna w stylu "tower defense" z bohaterami popularnej kreskówki w rolach głównych. Kierując poczynaniami Stana, Kyle'a, Erica oraz Kenny'ego gracze mają za zadanie obronić tytułowe miasteczko przed nieproszonymi gośćmi.

Tron
Tron

Akcji 9 stycznia 2008

Remake klasycznej gry zręcznościowej, bazującej na kultowym filmie science-fiction. Przystępujemy do róznorakich zabaw w cyberprzestrzeni, między innymi wyścigów motocykli świetlnych.

Lode Runner
Lode Runner

Zręcznościowe 22 kwietnia 2009

Remake popularnej gry zręcznościowo-logicznej. Zajmujemy się zbieraniem porozrzucanego po okolicy złota, unikając jednocześnie napotykanych wrogów (głównie robotów).

War World
War World

Akcji 1 października 2008

War World to futurystyczna, trzecioosobowa (TPP) strzelanina z elementami taktycznymi. Gracz wciela się w operatora robota bojowego, uczestniczącego w bezwzględnej wojnie toczącej się na odległej planecie. Deweloperzy ze studia Third Wave Games przygotowali ponad 100 poziomów, na których trzeba zmierzyć się z innymi mechami i rozmaitymi pułapkami.

Kengo: Legend of the 9
Kengo: Legend of the 9

Akcji 13 września 2007

Kengo Zero to czwarta już część serii bijatyk, która zadebiutowała w 2000 roku na konsoli PlayStation 2 i traktowana jest jak duchowy spadkobierca wydanego na PSOne Bushido Blade. Już wtedy koncentrowała się na walkach samurajów, a wraz z najnowszą odsłoną, Zero, nie uległo to zmianie.

WarTech: Senko No Ronde
WarTech: Senko No Ronde

Akcji 22 maja 2007

Wartech Senko No Ronde jest odświeżoną wersją hitu z automatów, który ukazał się w Japonii w 2004 roku i stanowi ciekawe połączenie bijatyki oraz utrzymanej w stylu arcade strzelaniny. Gra pierwotnie ukazała się w Japonii i odniosła tam spory sukces, co nie dziwi, biorąc pod uwagę duże zainteresowanie wielkimi robotami - mechami, z którego znani są mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni.

Days of Wrath
Days of Wrath

Akcji prace wstrzymane

Days of Wrath to gra powstała na licencji wybuchowego filmu o gangsterach, noszącego ten sam tytuł. Jej przygotowania podjęło się United Coders, znane z wielu programów na Amigę i Commodore 64 studio, przekształcone w roku 2000 w agencje typu Public Relations, a dla którego DoW było powrotem do branży poważnej elektronicznej rozrywki.

Galaga Legions
Galaga Legions

Zręcznościowe 20 sierpnia 2008

Galaga Legions to kolejna odsłona popularnej strzelaniny, w której za pomocą malutkiego statku kosmicznego zajmujemy się masową eksterminacją jednostek wroga.

Project Sylpheed
Project Sylpheed

Zręcznościowe 29 czerwca 2007

Kosmiczna strzelanina z zacięciem symulacyjnym (widok między innymi z kokpitu), w której obok intensywnych zmagań z przeciwnikami pierwsze skrzypce gra rozbudowana warstwa fabularna.

The Dishwasher: Dead Samurai
The Dishwasher: Dead Samurai

Zręcznościowe 1 kwietnia 2009

The Dishwasher: Dead Samurai to pierwsza odsłona serii krwawych platformówek 2D, opowiadających o przygodach zombie-samuraja. Tytułowy bohater porzuca pracę pomywacza i wyrusza w świat, by wypełnić niebezpieczne zadanie pokonania armii złych cyborgów. Stworzona przez Jamesa E. Silvę (Ska Studios) gra wyróżnia się psychodeliczną oprawą wizualną i ciekawą ścieżką dźwiękową.

Bubble Bobble Neo!
Bubble Bobble Neo!

Zręcznościowe 16 września 2009

Prosta zręcznościówka, będąca wznowieniem klasycznego tytułu pochodzącego z 1986 roku. Nowa wersja została wzbogacona o kilka dodatków.

Small Arms
Small Arms

Akcji 22 listopada 2006

Mimo że Small Arms otrzymało bardzo ładną oprawę z trójwymiarowymi modelami postaci i mnóstwem efektów specjalnych, w istocie jest to gra nawiązująca do tradycji staroszkolnych dwuwymiarowych strzelanin.

Zegapain XOR
Zegapain XOR

Akcji 27 lipca 2006

Zegapain XOR to pozycja, która powstała na podstawie popularnego (zwłaszcza w Japonii) serialu animowanego o tym samym tytule. W tej, utrzymanej w klimacie science fiction pozycji, po raz kolejny zasiadamy za sterami wielkich robotów, zwanych popularnie mechami.

Marble Blast Ultra
Marble Blast Ultra

Zręcznościowe 22 listopada 2005

Marble Blast Ultra to prosta w założeniach gra zręcznościowa, w której sterując marmurową kulką musimy w określonym czasie doprowadzić ją z pozycji startowej do punktu końcowego.

Fuzion Frenzy 2
Fuzion Frenzy 2

Towarzyskie 30 stycznia 2007

Fuzion Frenzy 2 to kontynuacja, dobrze przyjętej przez konsumentów, gry z konsoli Xbox pierwszej generacji. Istotą zabawy są zręcznościowe mini-gry. Developerzy przygotowali ponad czterdzieści rozmaitych konkurencji – m.in. zawody operatorów miotaczy płomieni, polowanie na ameby i konkurs koszykarskich wsadów.

Tony Hawk: RIDE
Tony Hawk: RIDE

Sportowe 17 listopada 2009

Tony Hawk: RIDE jest dziesiątą odsłoną serii zręcznościówek, sygnowanych nazwiskiem słynnego skateboardzisty. Gra wyprodukowana została przez studio Robomodo i wyróżnia się przede wszystkim zastosowaniem innowacyjnego kontrolera w kształcie deski snowboardowej, na którym można wykonywać efektowne triki.

The Precursors
The Precursors

Akcji prace wstrzymane

Precursors to kolejna gra ukraińskiej firmy developerskiej Deep Shadows, odpowiedzialnej m.in. za produkcję Boiling Point: Road to Hell. Jest ona ulepszoną kompilacją starego, dobrego symulatora kosmicznego Elite, klasycznych filmów SF, świata z powieści Andre Norton oraz nowoczesnego, pierwszoosobowego shootera.

Toki: Arcade Remixed
Toki: Arcade Remixed

Akcji prace wstrzymane

Toki: Arcade Remixed to przygotowany przez studio Golgoth remake klasycznej platformówki z elementami strzelaniny. Tytułowy bohater jest mieszkańcem dżungli, zamienionym w małpę przez przebiegłego doktora Starksa. Na dodatek złoczyńca porwał ukochaną Toki'ego. Gracz ma zadanie pomóc mu odzyskać dawną postać i uratować piękną Miho.

Blade Kitten
Blade Kitten

Akcji 22 września 2010

Połączenie platformówki z grą akcji, opowiadające o przygodach tytułowej bohaterki. Kit Ballard, skrzyżowanie kobiety z kotem, jest wziętą najemniczą, znaną z komiksów stworzonych przez Steve'a Stamatadisa. W grze przemierzamy skomplikowane poziomy i walczymy z przeciwnikami za pomocą nietypowego, lewitującego ostrza. Wsparcie dla Kit zapewnia jej kompan – demoniczny Skiffy.