Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS2
Okładka WWE SmackDown! Shut Your Mouth (PS2)
OkładkaWWE SmackDown! Shut Your Mouth (PS2)

WWE SmackDown! Shut Your Mouth PS2

Kolejna gra podejmująca tematykę wrestlingu. Do wyboru kilkudziesięciu zróżnicowanych zawodników, istnieje również możliwość stworzenia własnej postaci. Shut Your Mouth posiada rozbudowany singleplayer oraz multiplayer dla 6 osób.

Sportowe | wrestling | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

WWE SmackDown! Shut Your Mouth Premiera PS2

31października2002

producent: Yuke's wydawca: THQ Inc. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

WWE SmackDown! Shut Your Mouth to kolejny tytuł podejmujący tematykę wrestlingu, „sportu walki” cieszącego się szczególną popularnością w Ameryce Północnej. Podobnie jak w przypadku poprzednich gier z serii, za produkcję omawianej pozycji odpowiedzialne jest studio Yuke’s, jej wydaniem zajął się natomiast koncern THQ. Warto jednocześnie dodać, iż opisywany tytuł jest drugim, który zdecydowano się wydać na PlayStation 2 (jego poprzednik to WWF SmackDown! Just Bring It). Gra ukazała się wyłącznie na wspomnianą konsolę firmy Sony.

Na początek warto zaznaczyć, iż oprócz postaci występujących w widowisku SmackDown! w opisywanej produkcji zawarto również wrestlerów, którzy na co dzień pojawiają się w programie WWE RAW. Gracz w sumie może wybierać pomiędzy kilkudziesięcioma zróżnicowanymi zawodnikami, wśród których nie zabrakło takich sław jak The Undertaker, Ric Flair, Triple H, DDP, Hulk Hogan, The Rock, Chris Jericho, czy Vince McMahon. W początkowej fazie gry dostępnych jest jedynie kilku słabszych wrestlerów. Kolejne postaci odblokowywane są oczywiście w miarę postępów w rozgrywce. Autorzy gry zadbali też o to, aby każdy z zawodników dysponował uderzeniami oraz ciosami wykańczającymi znanymi z telewizyjnych produkcji (WWE RAW i WWE SmackDown!). W ramach ciekawostki warto także dodać, iż pojedynki komentowane są przez prawdziwych prezenterów organizacji WWE (Jim Ross, Tazz i inni).

Podstawowy punkt programu stanowi oczywiście rozbudowany tryb kariery, w którym możemy stworzyć własnego wrestlera, bądź też zdecydować się na jednego z prawdziwych zawodników. Gracz może wybierać pomiędzy kilkunastoma różnymi typami pojedynków. Opisywany tytuł posiada również rozbudowany multiplayer dla sześciu graczy. Zawodnicy mogą przystępować zarówno do klasycznych starć (jeden na jednego), jak i brać udział w bardziej nietypowych konkurencjach (np. handicap, czyli jeden wrestler przeciw kilku innym). Oprawa wizualna gry prezentuje wysoki poziom wykonania. Tyczy się to w głównej mierze postaci wrestlerów. Zadbano nie tylko o złożone modele postaci, ale i szczegółową animację poszczególnych uderzeń.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-6  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 6,9 / 10 na podstawie 147 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI WWE SmackDown! Shut Your Mouth

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

WWE SmackDown! Shut Your Mouth Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
  • Multitap