Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweGBA
Okładka WWE Road to WrestleMania X8 (GBA)
OkładkaWWE Road to WrestleMania X8 (GBA)

WWE Road to WrestleMania X8 GBA

Gra podejmująca tematykę wrestlingu, sportu cieszącego się szczególną popularnością w Stanach Zjednoczonych. Możemy wziąć udział w tytułowym widowisku, bądź też zdecydować się na wiele innych typów zawodów.

Sportowe | wrestling | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

WWE Road to WrestleMania X8 Premiera GBA

23października2002

producent: Natsume Inc. wydawca: THQ Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

WWE Road to WrestleMania X8 jest stosunkowo złożoną zręcznościówką, podejmującą tematykę cieszącego się bardzo dużą popularnością w Stanach Zjednoczonych wrestlingu. Gra nawiązuje zarazem to tytułowej imprezy typu PPV, choć przewidziano też możliwość przystępowania do wielu innych imprez sportowych. Za produkcję WWE Road to WrestleMania X8 odpowiedzialny jest koncern Natsume. Firma ta przygotowała też między innymi tytuły z serii Power Rangers, czy takie gry jak chociażby Buffy the Vampire Slayer: Wrath of the Darkhul King. Opisywana zręcznościówka ukazała się co prawda wyłącznie na GameBoy’a Advance, lecz posiadacze stacjonarnych konsol Nintendo Gamecube mają okazję ku temu żeby zagrać w bliźniaczy produkt – WWE WrestleMania X8.

Jednym z głównych atutów opisywanej produkcji jest oczywiście możliwość wcielenia się w jednego z najsłynniejszych sportowców, biorących udział w walkach organizowanych przez WWE. W omawianej grze pojawiło się kilkanaście różnych postaci. Jest ich więc mniej niż ma to zazwyczaj miejsce w przypadku produktów wydawanych na inne konsole. Na całe szczęście można liczyć na spore zróżnicowanie zawodników. Są to między innymi – The Rock, Rob Van Dam, Booker T, Kurt Angle, czy Hulk Hogan. Ponadto każda z tych postaci obdarzona została kilkoma specyficznymi uderzeniami, doskonale znanymi miłośnikom wrestlingu.

Do rozegrania jest przede wszystkim rozbudowany tryb kariery, w którym staramy się awansować na kolejne szczeble. Wygrywa się w ten sposób różnorakie nagrody, a także odblokowuje nowych zawodników oraz areny. Na uwagę zasługuje spore zróżnicowanie pojedynków, w których możemy brać udział. Oprócz zawodów jeden na jednego są to starcia drużynowe, czy też walki rozgrywane wewnątrz ogromnych metalowych klatek. Sterowana przez gracza postać może pozyskiwać dodatkowe punkty zdolności. Nie ma to jednak dużego wpływu na przebieg rozgrywki. Opisywana gra posiada pełnoprawny multiplayer dla czterech osób. Wizualnie WWE Road to WrestleMania X8 prezentuje się dość dobrze. Postaci obserwuje się z boku. Są one jednocześnie ładnie animowane.

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena użytkowników: 5 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe WWE Road to WrestleMania X8: Odpowiednia dla każdego wieku.

WWE Road to WrestleMania X8 Wymagania sprzętowe

Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
  • dodatkowo (GBA): link-kabel