Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweGCN
Okładka WWE Day of Reckoning 2 (GCN)
OkładkaWWE Day of Reckoning 2 (GCN)

WWE Day of Reckoning 2 GCN

Druga odsłona mini-serii gier sportowych poświęconych zawodom wrestlerów stworzonych specjalnie z myślą o konsoli Nintendo GameCube.

Sportowe | wrestling | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

WWE Day of Reckoning 2 Premiera GCN

29sierpnia2005

producent: Yuke's wydawca: THQ Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do WWE Day of Reckoning 2

Soulcalibur II

WWE WrestleMania X8

WWE Crush Hour

WWE Day of Reckoning 2 to kontynuacja wydanej rok wcześniej produkcji stworzonej ekskluzywnie na konsolę Nintendo GameCube przez studio Yuke’s. Ponownie stajemy w szranki z najbardziej rozpoznawalnymi wrestlerami występującymi w ramach organizacji World Wrestling Entertainment. Zeszłoroczną pulę zawodników powiększono o kolejnych pięciu, co razem daje czterdziestu pięciu licencjonowanych wrestlerów (zarówno mężczyzn jak i kobiet). Wśród nowych twarzy znaleźli się między innymi Muhammed Hassan, Chris Masters oraz Eugene.

W ramach głównego trybu fabularnego uczestniczymy w kontynuacji wydarzeń z pierwszej części, choć tworzymy od podstaw nowego zawodnika za pomocą poprawionego edytora postaci. W przerwach pomiędzy występami w programach Raw czy SmackDown! obserwujemy przerywniki filmowe, które zostały pozbawione głosów zawodników. Pnąc się po szczeblach kariery zdobywamy doświadczenie pozwalające na rozwijanie umiejętności, a także pieniądze. Te ostatnie wydajemy w ramach wbudowanego sklepu na nowe stroje czy uzbrojenie. Z czasem odblokowujemy także kolejnych zawodników oraz znane z telewizji areny walk.

Oprócz trybu fabularnego twórcy przygotowali multum rodzajów zabawy pozwalających na toczenie pojedynków jeden na jeden, ale i czteroosobowych zespołów. Zasady różnią się w zależności od wybranego typu starcia obejmującego znane z imprez WWE: last man standing, TLC, hardcore, stół, drabina, stalowa klatka, hell in a cel oraz bra and panties. Swoich sił możemy spróbować także z maksymalnie trzema znajomymi na jednej konsoli.

Podczas starć główną rolę odgrywa wskaźnik wytrzymałości wpływający na aktualną postawę zawodnika. Jego poziom zależy między innymi od liczby i siły otrzymanych ciosów oraz wykonywanych ruchów. Wprowadzono również rozwiązanie polegające na przełamaniu niebezpiecznego ataku rywala poprzez szybkie wciśnięcie przycisku odpowiedzialnego za wykonanie takiej samej akcji.

Pod względem oprawy graficznej twórcy dołożyli wszelkich starań, aby wykorzystać maksimum możliwości oferowanych przez konsolę Nintendo GameCube. W porównaniu z pierwszą odsłoną poprawiono wygląd wszystkich zawodników oraz animację ich ruchów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI WWE Day of Reckoning 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.