Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS2
Okładka WRC 3 (2003) (PS2)
OkładkaWRC 3 (2003) (PS2)

World Rally Championship 3 PS2

WRC 3 (2003)

WRC 3 to trzecia, jak zresztą wskazuje tytuł, odsłona popularnej serii gier wyścigowych w 100% opartych o licencję World Rally Championship. Grę przygotowała firma Evolution Studios, wydawcą jest Sony Computer Entertainment Europe.

Wyścigi | samochodowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

World Rally Championship 3 Premiera PS2

21listopada2003

producent: Evolution Studios wydawca: Sony Interactive Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

WRC 3 to trzecia, jak zresztą wskazuje tytuł, odsłona popularnej serii gier wyścigowych w 100% opartych o licencję World Rally Championship. Grę przygotowała firma Evolution Studios, wydawcą jest Sony Computer Entertainment Europe.

Opisywana pozycja imituje w szalenie realistyczny sposób (choć symulacją w pełnym tego słowa znaczeniu nie jest) rozgrywane co roku zawody, mające na celu wyłonić najlepszego kierowcę rajdowego organizacji World Rally Championship. W części trzeciej autorzy poprawili w znaczny sposób system zniszczeń jakim poddawany jest samochód gracza w czasie pokonywania kolejnych odcinków specjalnych. Latające wokół toru jazdy elementy karoserii oraz rozsypywane tu i ówdzie szkło pochodzące z szyb samochodów nigdy nie wyglądały lepiej. Usprawniono także fizykę, sposób poruszania się pojazdów, nie wykluczając tu wyposażonych w nową A.I. (sztuczną inteligencję) wehikułów sterowanych przez konsolę. Poprawek nie ustrzegły się trasy. W WRC 3 mamy do czynienia z odcinkami odwzorowanymi z precyzją godną pozazdroszczenia. Do wirtualnego świata gry przeniesiono budynki otaczające drogi, stojące i powalone drzewa, znaki, mosty, rzeki oraz charakterystyczne budowle (tunele, zamki, katedry). Niektóre z OSów obfitują w przedstawicieli fauny, którzy wybiegają przed samochód w najmniej oczekiwanym momencie.

Podobnie, jak i w przypadku dwóch poprzednich edycji, tak i WRC 3 gwarantuje pełną licencję (tym razem na rok 2003) obejmującą nowe drużyny, samochody, kierowców, sponsorów oraz przede wszystkim trasy (po raz pierwszy zaprezentował się Rajd Turcji). Do dyspozycji graczy oddano 21 pojazdów, walczących o laury na kilkudziesięciu odcinkach specjalnych. Jednakże przed wkroczeniem w wielki świat WRC musimy zaliczyć szereg testów, dzięki którym zdobędziemy uprawnienia kierowcy rajdowego.

Graficy Evolution Studios wprowadzili szereg nowinek technicznych. Otaczający gracza świat żyje własnym życiem. Po trasie biegają zwierzaki, a widzowie starają się zająć jak najlepszą pozycję, dzięki czemu są w stanie zrobić zdjęcie naszej rajdówce. Każdy z samochodów jest idealną kopią rzeczywistego odpowiednika. Również pod względem odgłosów wydawanych przez silnik oraz zawieszenie. Autorzy przygotowali także tryb rozgrywki wieloosobowej dla maksymalnie dwóch graczy (podzielony ekran).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 64 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI World Rally Championship 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

World Rally Championship 3 Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
  • kierownica