Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

7. Gry Windows Phone

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 7. Gry na platformę Windows Phone ułożone według popularności.

WP
Tematyki
Football Empire
Football Empire

Strategiczne prace wstrzymane

Menadżer piłkarski, w którym zadaniem gracza jest poprowadzenie do zwycięstwa drużyny oddanej w jego ręce. Do jego zadań należy nie tylko rozbudowa klubowego stadionu, lecz także opracowywanie planów treningowych, dobór taktyki czy wreszcie wybór rywali, z którymi jego piłkarze zmierzą się w kolejnych meczach.

Evo Explores
Evo Explores

Logiczne 20 stycznia 2016

Gra logiczna, zainspirowana przez słynne Monument Valley. W Evo Explores wcielamy się w tytułowego robota, którego musimy przeprowadzić przez szereg poziomów-łamigłówek opartych na manipulacji perspektywą.

Winions: Mana Champions
Winions: Mana Champions

Strategiczne 24 sierpnia 2018

Zwariowana gra strategiczna z elementami RPG oraz tower defense. Podczas zabawy wcielamy się w bardzo chciwych bohaterów, którzy starają się okradać innych graczy z pomocą minionów.

Zombie Defense
Zombie Defense

Strategiczne 25 lutego 2015

Reprezentant gatunku tower defense, w którym gracze stają na czele elitarnego oddziału komandosów walczącego z tytułowymi żywymi trupami. W trakcie rozgrywki w Zombie Defense naszym zadaniem jest obrona określonych punktów na mapie, co wymaga przede wszystkim właściwego rozmieszczenia poszczególnych jednostek. Tytuł jest dystrybuowany w modelu free-to-play.

My Talking Tom
My Talking Tom

Zręcznościowe 13 listopada 2013

Produkcja inspirowana klasycznymi Tamagotchi, w której gracze podejmują się opieki nad tytułowym kotkiem. Do ich zadań należy zadbanie o jego potrzeby i zapewnienie mu rozrywki, tak poprzez zabawę przedstawioną w formie nieskomplikowanych minigier, jak i w postaci podróży po świecie.

Farm On!
Farm On!

Strategiczne prace wstrzymane

Farm On! to casualowa gra strategiczna, która pozwala graczom zarządzać własną farmą. Za stworzenie tego tytułu odpowiada znane głównie z produkcji z gatunku HOPA studio Eipix.

Persian Nights: Piaski przeznaczenia
Persian Nights: Piaski przeznaczenia

Logiczne 27 czerwca 2017

Kolejna produkcja typu HOPA w portfolio wydawniczym firmy Artifex Mundi. Dzieło studia Sodigital przenosi gracza do baśniowej Persji, w której rządy twardej ręki sprawuje Wielki Wezyr Zaved. Nie dość, że prawowity władca, król Badiya, zapadł na śmiertelną chorobę, to jeszcze populację kraju dziesiątkuje tajemnicza plaga. Problemom próbuje zaradzić główna bohaterka, aptekarka Tara, która prowadzi śledztwo w towarzystwie dżinki Minu i szermierza Dariusa.

1941 Frozen Front
1941 Frozen Front

Strategiczne 30 czerwca 2014

Turowa gra strategiczna osadzona w czasach II wojny światowej. Gracze opowiadają się po stronie Niemiec lub ZSRR i uczestniczą w rozmaitych misjach. Oprócz kampanii dla jednego gracza przygotowano też tryb multiplayer.

Bloo Kid 2
Bloo Kid 2

Zręcznościowe 6 marca 2014

Druga część serii klasycznych platformówek, w której wcielamy się w tytułowego bohatera mknącego przez barwne poziomy, przeskakującego przeszkody oraz stawiającego czoła przeciwnikom. Źródłem inspiracji dla Bloo Kid 2 były takie cykle jak Super Mario, Sonic czy Alex Kidd.

Age of Civilizations
Age of Civilizations

Strategiczne 31 maja 2015

Strategia turowa, w której prowadzimy wybraną cywilizację do dominacji nad światem. Rozgrywka w Age of Civilizaitons polega na toczeniu wojen i podbijaniu kolejnych prowincji oraz obronie już posiadanych terenów, a także na zawieraniu sojuszy z innymi państwami.

Łowca Demonów 4: Tajemnice światła
Łowca Demonów 4: Tajemnice światła

Przygodowe 20 lutego 2018

Czwarta odsłona serii przygodówek z ukrytymi przedmiotami tworzonej przez serbskie studio Brave Giant. Tym razem wcielamy się w Lilę, czyli siostrzenicę słynnej Dawn Ashmoore, która została porwana przez Setha. Protagonistka musi odnaleźć ciotkę, nim ta zostanie zabita przez starożytne bóstwo pragnące unicestwić ludzkość.

Chronicles of Magic: Podzielone Królestwa
Chronicles of Magic: Podzielone Królestwa

Przygodowe 20 marca 2018

Przygodówka typu HOPA (Hidden Object Puzzle Adventure), stworzona w wyniku współpracy studia The House of Fables z firmą Artifex Mundi. Przenosi ona graczy do magicznej krainy podzielonej na dwa zwaśnione królestwa – Białe i Czarne. Historia rozpoczyna się, gdy tajemniczy Czarny Rycerz uprowadza Nevina, chłopca mieszkającego gdzieś w lasach Białego Królestwa. Jego matka, Gillian, natychmiast rusza za nim w pościg. Zabawa toczy się przeważnie na statycznych, ręcznie rysowanych planszach.

Samurai Defender
Samurai Defender

Strategiczne 6 lutego 2015

Reprezentant gatunku tower defense, którego akcję osadzono w feudalnej Japonii ogarniętej wewnętrznymi konfliktami. W trakcie zabawy w Samurai Defender wcielamy się w dowódcę, którego zadaniem jest obrona zamku przed kolejnymi falami przeciwników.

Endless Fables 3: Krwawy Księżyc
Endless Fables 3: Krwawy Księżyc

Przygodowe 19 lipca 2018

Kolejna odsłona cyklu casualowych gier przygodowych węgierskiego studia Sunward Games. Antropolog Pamela Cavendish udaje się do spowitej we mgle Szkocji, gdzie zbada niezwykłą legendę Krwawego Księżyca. Ponownie zwiedzamy zróżnicowane lokacje, po drodze zbierając przedmioty i rozwiązując rozmaite zagadki.

Need for Racing
Need for Racing

Wyścigi 6 sierpnia 2014

Klasyczna gra wyścigowa, w której gracz bierze udział w zróżnicowanych zawodach na torze, zasiadając za kierownicami kilkunastu samochodów – do jego dyspozycji oddano zarówno pojazdy inspirowane współczesnymi maszynami, jak i auta wzorowane na klasykach motoryzacji. Produkcja jest dostępna w modelu darmowym z mikropłatnościami.

Myth Seekers: Legenda Wulkana
Myth Seekers: Legenda Wulkana

Przygodowe 8 sierpnia 2017

Gra przygodowa typu hidden objects, wydana przez specjalizującą się w tym gatunku firmę Artifex Mundi (deweloperem produkcji jest studio Sunward Games). Fabuła The Myth Seekers: The Legacy of Vulcan toczy się we Włoszech pod koniec 1920 roku. Główną bohaterką jest Amelia, ekspertka od mitologii rzymskiej pracująca dla tytułowej agencji The Myth Seekers.

Real Car Speed
Real Car Speed

Wyścigi 7 listopada 2013

Prosta gra wyścigowa, która oddaje w nasze ręce sześć zróżnicowanych samochodów – za ich kierownicami stajemy do walki o zwycięstwo na czterech torach. Oprócz możliwości zabawy w pojedynkę tytuł oferuje tryb multiplayer, w którym można się zmierzyć z innymi graczami.

Moto Rider GO: Highway Traffic
Moto Rider GO: Highway Traffic

Wyścigi 19 lipca 2017

Produkcja typu endless runner, w której gracz wciela się w motocyklistę – jego głównym zadaniem jest przejechanie na wybranym jednośladzie jak najdłuższego dystansu. Produkcja oferuje specjalne wyzwania oraz sieciowe tablice wyników, na których można się pochwalić swoimi osiągnięciami.

Modern Tales: Czas postępu
Modern Tales: Czas postępu

Przygodowe 26 października 2017

Casualowa gra przygodowa z ukrytymi obiektami, powstała we współpracy warszawskiego studia Orchid Games z firmą Artifex Mundi. Akcja Modern Tales: Czas Postępu przenosi nas do Paryża przełomu XIX i XX wieku, kiedy podczas światowej wystawy wynalazków nieznana siła porywa najwybitniejsze umysły epoki.

Endless Fables 2: Mroźny Szlak
Endless Fables 2: Mroźny Szlak

Przygodowe 14 listopada 2017

Kontynuacja casualowej gry przygodowej węgierskiego studia Sunward Games. Tym razem antropolog Pamela Cavendish udaje się na poszukiwanie kolegi po fachu, gdy ten nie wraca z ekspedycji mającej zbadać źródła nordyckiego mitu o Hodurze i Lokim. Ponownie zwiedzamy zróżnicowane lokacje, po drodze zbierając przedmioty i rozwiązując rozmaite zagadki.

Shred It!
Shred It!

Zręcznościowe 17 grudnia 2014

Oryginalna, trójwymiarowa zręcznościówka z gatunku endless runnerów. W grze wskakujemy na deskę snowboardową i obserwując akcję zza pleców bohatera mkniemy przed siebie, omijając kolejne przeszkody i rozpadliny. Uroku rozgrywce dodaje jednak fakt, że cały świat gry wykonany został z papieru.

Dragon Mania Legends
Dragon Mania Legends

RPG 7 stycznia 2015

Gra RPG wzbogacona o elementy strategii ekonomicznej, za której opracowaniem stoi studio Gameloft. Produkcja czerpie garściami z dorobku serii Pokemon – gracze trafiają na wyspę Dragolandia, a w trakcie zmagań kolekcjonują i rozwijają ponad trzysta gatunków tytułowych smoków.

Spellspire
Spellspire

RPG 9 czerwca 2016

Produkcja typu RPG akcji, w której zadaniem gracza jest dotarcie na szczyt tytułowej iglicy skrywającej liczne sekrety i niebezpieczeństwa. Tytuł odznacza się oryginalnym systemem walki – przed rozpoczęciem każdego etapu gra losuje litery, z których w trakcie potyczek układamy słowa; im dłuższy zwrot ułożymy, tym większe obrażenia zadamy przeciwnikowi.

Asphalt Street Storm Racing
Asphalt Street Storm Racing

Wyścigi 26 października 2017

Asphalt Street Storm Racing to gra wyścigowa autorstwa zespołu Gameloft, korzystająca z modelu darmowego z mikropłatnościami. Produkcja oferuje szansę sprawdzenia swoich umiejętności w zawodach drag racingu, u nas znanych również jako wyścigi równoległe. Podczas rywalizacji samochody pędzą obok siebie; droga nie ma żadnych zakrętów ani rozgałęzień, a my nie mamy kontroli nad kierownicą.