Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

11. Gry Windows Phone

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 11. Gry na platformę Windows Phone ułożone według popularności.

WP
Tematyki
Draw a Stickman: EPIC 2
Draw a Stickman: EPIC 2

Przygodowe 9 lipca 2015

Druga odsłona popularnego cyklu oryginalnych gier przygodowych, opracowana przez chińsko-amerykańskie studio Hitcents. Tym razem gracze przejmują kontrolę nad dwójką samodzielnie zaprojektowanych bohaterów, którzy trafiają na karty magicznej książki. Reprezentuje ona fantastyczną krainę podbitą przez mroczne siły. Zadaniem, jakie czeka na wykonanie, jest udzielenie pomocy mieszkańcom i rozprawienie się z agresorami.

Rabbids Big Bang
Rabbids Big Bang

Zręcznościowe 23 grudnia 2013

Mobilny spin-off serii Raving Rabbids, zrealizowany w formie zwariowanej gry zręcznościowej. Celem zabawy jest wystrzelenie jednego z 'kórlików' w przestrzeń kosmiczną, a następnie sterowanie nim przy wykorzystaniu specjalnego plecaka rakietowego oraz siły grawitacji.

Age of Cavemen
Age of Cavemen

Strategiczne 30 lipca 2016

Społecznościowa gra strategiczna, stworzona przez polskie, niezależne studio Fuero Games. Gracze stają przed koniecznością rozbudowy osady, zadbania o odpowiednie zaplecze technologiczne i wytrenowania potężnej armii – z uwagi na fakt, że akcja omawianej produkcji toczy się w fantastycznej wersji czasów prehistorycznych, obok standardowych jednostek występują choćby oswojone dinozaury.

Baseball Riot
Baseball Riot

Logiczne 9 grudnia 2015

Zabawna gra logiczno-zręcznościowa, stanowiąca następcę przebojowego Tennis in the Face, autorstwa tego samego studia 10tons. W grze Baseball Riot wcielamy się w postać legendarnego pałkarza Gabe’a Carpaccio, który zakończył sportową karierę na skutek wypadku, a następnie zajął się sprzedażą sprzętu sportowego.

Snake Rewind
Snake Rewind

Zręcznościowe 13 maja 2015

Nowe wcielenie klasycznej gry mobilnej Snake, zaprojektowana przez twórcę oryginału, Taneli Armanto. W Snake Rewind przejmujemy kontrolę nad wężem, który stale porusza się naprzód, a naszym zadaniem jest nakierowanie go na porozrzucane po planszy posiłki. Pożerając je, bohater się wydłuża, co jednocześnie zwiększa wynik punktowy, ale i utrudnia rozgrywkę, gdyż na planszy pozostaje coraz mniej miejsca do manewrowania: uderzenie w ścianę lub we własny ogon kończy zabawę.

Pac-Man 256
Pac-Man 256

Zręcznościowe prace wstrzymane

Zręcznościówka typu endless runner oparta na kultowej marce Pac-Man. Pac-Man 256 to produkcja free-to-play z opcjonalnymi mikropłatnościami. Wyprodukowanie gry zlecono studiu Hipster Whale, twórcom podobnego w założeniach i popularnego Crossy Road. W Pac-Man 256 gracz steruje tytułowym bohaterem, który ucieka przed morderczym glitchem, jaki atakował oryginalnego Pac-Mana z 1980 roku z chwilą osiągnięcia 256 poziomu.

Galaxy of Trian
Galaxy of Trian

Strategiczne prace wstrzymane

Elektroniczna adaptacja polskiej gry planszowej o tym samym tytule. Projekt zrealizowało niezależne studio Grey Wizard Innovative należące do Piotra i Ewy Żygadło, doświadczonych twórców gier (Grim Legends 2: Song of the Dark Swan). Galaxy of Trian osadzone jest w uniwersum science fiction, w którym ludzkość wykorzystuje zaawansowaną technologię obcej rasy Trian do wzmocnienia rywalizujących ze sobą nacji.

Dekompresja
Dekompresja

Akcji prace wstrzymane

Osadzona w realiach science fiction sieciowa strzelanina typu top-down, stworzona z myślą o platformach mobilnych przez polskie studio deweloperskie Sathra Games. Akcja Decompression przenosi nas w niedaleką przyszłość, w której wcielamy się w rolę komandosa piechoty kolonialnej, uwikłanego w korporacyjną walkę o surowce. Naszym zadaniem jest zaś neutralizowanie potencjalnych zagrożeń na statkach kosmicznych, planetarnych stacjach górniczych czy na księżycach obcych planet.

Risky Rescue
Risky Rescue

Zręcznościowe 28 maja 2015

Nieskomplikowana gra zręcznościowa, opracowana przez niezależne polskie studio Digital Melody. Gracz przejmuje kontrolę nad helikopterem i bierze udział w niebezpiecznych misjach ratunkowych, polegających na niesieniu pomocy ludziom, którzy utknęli na szczytach gór, latarniach morskich, czy choćby na dachach pociągów.

Galaxy Trucker
Galaxy Trucker

Strategiczne 3 kwietnia 2015

Galaxy Trucker to adaptacja popularnej gry planszowej o tej samej nazwie. W tej strategii gracz konstruuje własne okręty, a następnie wysyła je na niebezpieczne misje w kosmosie. Za produkcję odpowiada studio Czech Games Edition.

Finding Teddy
Finding Teddy

Przygodowe 14 grudnia 2013

Oldskulowa przygodówka point-and-click, zrealizowana w stylu Retro Pixel Art. Wcielamy się w postać małej dziewczynki, której pewnej nocy tajemniczy potwór porywa ulubioną maskotkę - pluszowego misia. Aby ratować zabawkę, bohaterka podąża śladem potwora do fantastycznego świata, pełnego przedziwnych stworów i innych osobliwości.

Puzzle Craft
Puzzle Craft

Logiczne 20 lutego 2013

Puzzle Craft to dostępna na pecety mieszanka mechanizmów match-3 ze strategią ekonomiczną. Gracz obsadzony zostaje w roli burmistrza skromnej wioski, zaś zadaniem jest gromadzenie żywności i surowców oraz rozbudowa infrastruktury, czego dokonuje w ramach mini gierki logicznej, gdzie manipuluje obiektami na mapie w sposób, który pozwala uzyskać ciągi minimum trzech tego samego typu.

Rescue: Heroes in Action
Rescue: Heroes in Action

Strategiczne 15 grudnia 2014

RESCUE: Heroes in Action to strategia czasu rzeczywistego. Gra pozwala na pokierowanie zastępem strażaków, za pomocą których musimy przeprowadzić serię trudnych misji ratowniczych. Produkcja w realistyczny sposób podchodzi do swojej tematyki i wymaga przestrzegania protokołów oraz korzystania ze specjalistycznego sprzętu.

Where's My Water? 2
Where's My Water? 2

Logiczne 13 września 2013

Dwuwymiarowa gra logiczna, w której doprowadzamy czystą wodę do wanny krokodyla Swampy'ego. Tytuł jest kontynuacją jednej z najlepszych produkcji mobilnych dedykowanych smartfonom i tabletom z systemami Android, Windows Phone i iOS.

Timberman
Timberman

Zręcznościowe 7 sierpnia 2014

Timberman to prosta zręcznościówka opracowana przez rodzimy zespół Digital Melody. Podczas zabawy gracz kontroluje drwala ścinającego segmenty niekończącego się drzewa, który musi unikać kontaktu z wyrastającymi z pnia gałęziami.

Sword Of Xolan
Sword Of Xolan

Zręcznościowe prace wstrzymane

Dwuwymiarowa platformówka opracowana przez Alpera Sarikaya'ę – niezależnego, tureckiego dewelopera. Gracz trafia do fantastycznej krainy, która padła ofiarą najazdu ze strony sił ciemności. Głównemu bohaterowi – tytułowemu Xolanowi – nie pozostaje nic innego, jak chwycić za miecz i podjąć próbę stawienia czoła potężnemu wrogowi.

Battledots
Battledots

Strategiczne 29 kwietnia 2015

Minimalistyczna strategia z elementami gatunku tower defense, opracowana przez niemieckie studio KM-Games. Schemat rozgrywki oparto na starciach dwóch armii złożonych z kropek. Bitwy toczone są na mapach podzielonych na pięć ścieżek, a zadaniem gracza jest zrównanie z ziemią bazy przeciwnika. Do naszej dyspozycji oddano piętnaście typów jednostek, z których sześć możemy wykorzystać w starciu.

Metro 2033 Wars
Metro 2033 Wars

Strategiczne 27 lutego 2015

Turowa gra strategiczna, utrzymana w klimatach postapokaliptycznych. Produkcja powstała na bazie popularnej prozy rosyjskiego pisarza Dmitrija Głuchowskiego, aczkolwiek snuta opowieść rozgrywa się niejako obok historii znanej z powieści. W grze ważną rolę odgrywa odkrywanie i przejmowanie kolejnych stacji metra, a także wyposażanie ich w niezbędną infrastrukturę.

Star Wars Rebels: Recon Missions
Star Wars Rebels: Recon Missions

Zręcznościowe 26 marca 2015

Gra platformowa oparta na kanwie animowanego serialu Star Wars Rebels, przeznaczona na platformy mobilne oraz przeglądarki. Akcja Star Wars Rebels: Recon Missions rozgrywa się pomiędzy trzecim a czwartym epizodem filmowej sagi. Podczas gdy rosnące w siłę Imperium poluje na resztki zakonu Jedi, zaczyna rodzić się Rebelia. Rozgrywka w Star Wars Rebels: Recon Missions łączy mechaniki gier platformowych oraz strategii ekonomicznych.