Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweiOSAND
Okładka Wormster Dash (AND)

Wormster Dash

Auto-runner, w którym wcielamy się w śmiałka uciekającego przed ścigającym go potworem.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | auto-runner

Okładka Wormster Dash (AND)

producent: Pixelinvoke

wydawca: GameLab

Strona oficjalna

data premiery gry:

12sty2018

AND

23lut2018

iOS

Wormster Dash jest tak zwanym auto-runnerem, za którego opracowaniem stoi zespół Pixelinvoke. Produkcja powstała z myślą o urządzeniach mobilnych z systemem AND i iOS.

Fabuła

W Wormster Dash warstwa fabularna schodzi na drugi plan. Podczas zabawy wcielamy się w śmiałka, który w trakcie plądrowania starożytnych ruin obudził gigantycznego potwora. Zamierzająca go pożreć poczwara ruszyła za nim w pogoń, niszcząc wszystko, co stanęło jej na drodze. Protagoniście nie pozostało więc nic innego, jak rzucić się do ucieczki.

Mechanika

W wydanym na mobilnym systemie AND i iOS Wormster Dash akcję obserwujemy z boku. W trakcie zabawy kontrolowany przez nas bohater nieustannie mknie w prawo, a naszym zadaniem jest bezpieczne doprowadzenie go do wyjścia. By tego dokonać, musimy nie tylko unikać wszechobecnych pułapek (na przykład przeskakując nad wystającymi z podłoża piłami tarczowymi) oraz niszczyć stające na drodze przeszkody, lecz także wybierać najkrótsze i najszybsze drogi prowadzące do celu. Z uwagi na fakt, że ginie się tu wyjątkowo często, a po każdej śmierci należy rozpocząć zmagania od nowa, grę, która nie należy do najdłuższych (jej ukończenie może zająć zaprawionemu w bojach graczowi raptem kilka minut), trzeba przechodzić metodą prób i błędów.

Kwestie techniczne

Bez wątpienia tym, co wyróżnia Wormster Dash na tle innych produkcji tego typu, jest ręcznie rysowana, monochromatyczna grafika. Wszystkie elementy oprawy wizualnej powstały najpierw w formie szkiców na papierze, a następnie zostały przeniesione do wirtualnego środowiska, klatka po klatce.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do Wormster Dash

Wymagania wiekowe Wormster Dash

odpowiednia dla każdego wieku

AND
iOS