Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCiOSANDWWW
Okładka Bombix (PC)
OkładkaBombix (PC)

Bombix

Wormix

Turowa gra taktyczna, dla której źródłem inspiracji była seria Worms.

Strategiczne | turowe | zagraj za darmo | taktyczne | 2D | na 2 osoby

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bombix Premiera

27lip2011

WWW

10sie2013

iOS

12lut2014

AND

2mar2018

PC

producent: Pragmatix wydawca: Pragmatix Strona oficjalna

Wormix jest grą taktyczną, opracowaną i wydaną na urządzeniach mobilnych przez firmę Pragmatix. W produkcję można zagrać również z poziomu przeglądarki WWW, a także na komputerach osobistych, na które trafiła pod tytułem Bombix. Na wszystkich platformach gra jest dystrybuowana w modelu darmowym z mikropłatnościami (free-to-play).

Mechanika

Wormix czerpie garściami z rozwiązań wypracowanych na potrzeby cyklu Worms. W trakcie zabawy bierzemy więc udział w turowych potyczkach toczonych na zróżnicowanych mapach generowanych proceduralnie; w toku zmagań prowadzimy do boju oddział niekonwencjonalnych żołnierzy – od bokserów, przez demony z piekła rodem i żądne krwi zombiaki, aż po koty i króliki, które są nie tylko zwinne, ale i przebiegłe. Autorzy oddają do naszej dyspozycji kilkadziesiąt narzędzi mordu i gadżetów, których umiejętne wykorzystanie stanowi klucz do zwycięstwa – mowa o latających spodkach, pająkach, wybuchowych arbuzach, teleportach czy choćby o plecakach odrzutowych. Warto odnotować, że nic nie stoi na przeszkodzie, by dostosować wygląd naszych podopiecznych do indywidualnych preferencji – możemy ich wyposażyć między innymi w rozmaite kapelusze i artefakty; dopełnieniem tego wszystkiego są coraz potężniejsze umiejętności bojowe, które odblokowujemy w miarę postępów.

Tryby gry

Wormix na platformie WWW, PC itd. oferuje zróżnicowane warianty rozgrywki. Samotnicy mogą poddać próbie swe umiejętności w specjalnie przygotowanych misjach lub w potyczkach z przeciwnikami kontrolowanymi przez sztuczną inteligencję. Na osoby preferujące zabawę w trybie multiplayer czekają zmagania na arenach oparte na zasadach PvP oraz starcia z bossami.

Kwestie techniczne

Podobnie jak gry z serii Worms, Wormix oferuje dwuwymiarową grafikę utrzymaną w kreskówkowej stylistyce. Identycznie jak ma to miejsce w grach traktujących o wojnach robali, plansze, na których toczą się zmagania, ulegają zniszczeniu w trakcie walki.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / gorące krzesło  

Wymagania wiekowe Bombix: Odpowiednia dla każdego wieku.

Wormix Wymagania sprzętowe

Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
AND
iOS
WWW
PC