Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDPCiOSWWW
Okładka Wormix (AND)

Wormix

Bombix

Turowa gra taktyczna, dla której źródłem inspiracji była seria Worms.

Strategiczne | turowe | zagraj za darmo | taktyczne | 2D | multiplayer | na 2 osoby

Okładka Wormix (AND)

producent: Pragmatix

wydawca: Pragmatix

Strona oficjalna

data premiery gry:

27lip2011

WWW

10sie2013

iOS

12lut2014

AND

2mar2018

PC

Wormix jest grą taktyczną, opracowaną i wydaną na urządzeniach mobilnych przez firmę Pragmatix. W produkcję można zagrać również z poziomu przeglądarki WWW, a także na komputerach osobistych, na które trafiła pod tytułem Bombix. Na wszystkich platformach gra jest dystrybuowana w modelu darmowym z mikropłatnościami (free-to-play).

Mechanika

Wormix czerpie garściami z rozwiązań wypracowanych na potrzeby cyklu Worms. W trakcie zabawy bierzemy więc udział w turowych potyczkach toczonych na zróżnicowanych mapach generowanych proceduralnie; w toku zmagań prowadzimy do boju oddział niekonwencjonalnych żołnierzy – od bokserów, przez demony z piekła rodem i żądne krwi zombiaki, aż po koty i króliki, które są nie tylko zwinne, ale i przebiegłe. Autorzy oddają do naszej dyspozycji kilkadziesiąt narzędzi mordu i gadżetów, których umiejętne wykorzystanie stanowi klucz do zwycięstwa – mowa o latających spodkach, pająkach, wybuchowych arbuzach, teleportach czy choćby o plecakach odrzutowych. Warto odnotować, że nic nie stoi na przeszkodzie, by dostosować wygląd naszych podopiecznych do indywidualnych preferencji – możemy ich wyposażyć między innymi w rozmaite kapelusze i artefakty; dopełnieniem tego wszystkiego są coraz potężniejsze umiejętności bojowe, które odblokowujemy w miarę postępów.

Tryby gry

Wormix na platformie WWW, PC itd. oferuje zróżnicowane warianty rozgrywki. Samotnicy mogą poddać próbie swe umiejętności w specjalnie przygotowanych misjach lub w potyczkach z przeciwnikami kontrolowanymi przez sztuczną inteligencję. Na osoby preferujące zabawę w trybie multiplayer czekają zmagania na arenach oparte na zasadach PvP oraz starcia z bossami.

Kwestie techniczne

Podobnie jak gry z serii Worms, Wormix oferuje dwuwymiarową grafikę utrzymaną w kreskówkowej stylistyce. Identycznie jak ma to miejsce w grach traktujących o wojnach robali, plansze, na których toczą się zmagania, ulegają zniszczeniu w trakcie walki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / gorące krzesło    

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do Wormix

Wymagania wiekowe Wormix

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Wormix

Android

Android

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem.  

Apple iOS

Apple iOS

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem.  

AND
iOS
WWW
PC