Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS2
Okładka World Heroes Anthology (PS2)
OkładkaWorld Heroes Anthology (PS2)

World Heroes Anthology PS2

Zestaw czterech klasycznych dwuwymiarowych bijatyk z serii "World Heroes". Przejmujemy kontrolę nad jednym z ponad pięćdziesięciu wojowników, reprezentujących wiele różnych epok.

Bijatyki | tytuły ekskluzywne PlayStation

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

World Heroes Anthology Premiera PS2

11marca2008

producent: SNK Playmore wydawca: SNK Playmore

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Zbiór czterech gier z tytułowej serii World Heroes, stanowiących klasycznie wykonane dwuwymiarowe bijatyki, stawiające na bezbłędne i szybkie wyprowadzanie ataków. Jedyną platformą docelową dla World Heroes Anthology jest konsola PlayStation 2.

Omawiany zestaw zawiera gry World Heroes, World Heroes 2, World Heroes Jet oraz World Heroes Perfect. W sumie oznacza to możliwość przejęcia kontroli nad jednym z 56 wojowników, różniących się pomiędzy sobą nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim preferowanym stylem walki, dostępnymi atakami oraz rodzajami wykorzystywanych dodatkowych broni. Dla wszystkich gier z zestawu przygotowany został wspólny wątek fabularny. Doktorowi Brownowi udaje się opracować machinę do podróży w czasie, co w rezultacie pozwala na przyrównanie do siebie wojowników z różnych epok. Wybrane osoby zaproszone zostają do wzięcia udziału w turnieju mającym na celu wyłonienie mistrza sztuk walki.

Każda z wchodzących w skład tego zbioru bijatyk cechuje się pewnymi unikalnymi funkcjami. Pierwsza część cyklu ma przede wszystkim do zaoferowania tryb o nazwie Death Match, w którym upadek na ziemię kończy rozgrywany aktualnie pojedynek. World Heroes 2 umożliwia regulowanie szybkości z jaką toczą się widoczne na ekranie starcia. Gracz dysponuje ponadto bardziej efektownymi ciosami, ze szczególnym uwzględnieniem zabójczych kontr. World Heroes Jet dodaje Turniej Tytanów, a World Heroes Perfect kilka nowych specjalnych ruchów.

Z myślą o nabywcach opisywanego zestawu przygotowano też kilka innych drobnych usprawnień. Nowością jest tryb treningowy, pozwalający na bliższe zapoznanie się z zasadami rozgrywki. Gracz dysponuje ponadto możliwością zmiany koloru ubrań widocznych na ekranie wojowników. Oprawa wizualna World Heroes Anthology prezentuje zbliżony poziom wykonania do innych dwuwymiarowych bijatyk, które wydane zostały na PS2. Najładniej wykonane zostały tła aren, na których staczane są kolejne pojedynki na śmierć i życie.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI World Heroes Anthology

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

World Heroes Anthology Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8MB