Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweSwitchPC
Okładka World End Economica: Complete (Switch)

World End Economica: Complete

World End Economica

World End Economica to przeznaczona na PC przygodówka typu visual novel. Jej fabuła toczy się w przyszłości i opowiada o nastolatku próbującym zbić majątek poprzez handel akcjami na giełdzie zlokalizowanej na Księżycu.

Przygodowe | science fiction | visual novel | epizodyczne

Okładka World End Economica: Complete (Switch)

data premiery gry:

13sie2011

PC

22kwi2021

Switch

World End Economica to przygodówka należąca do kategorii określanej mianem powieści wizualnych (ang. visual novels). Produkcję opracowała japońska grupa Spicy Tails, a na język angielski przetłumaczył zespół Sekai Project. Tytuł wydany został w formie epizodycznej i w sumie wypuszczono trzy odcinki.

Akcja toczy się w przyszłości, szesnaście lat po tym, jak ludzkość rozpoczęła zasiedlanie Księżyca. Wcielamy się w nastolatka imieniem Kawaura Yoshiharu, będącego synem pierwszych kolonistów. Jego rodzice całe życie spędzili jako robotnicy, ale chłopak nie chce podążyć w ich ślady, dlatego opuszcza dom rodzinny i postanawia zbić fortunę za pomocą handlu akcjami na księżycowej giełdzie. Bohater ma ambicje i entuzjazm, ale brakuje mu wiedzy oraz doświadczenia. Na szczęście szybko poznaje burkliwą dziewczynę Haganę, która jest matematycznym geniuszem. Z jej pomocą wyrusza na podbój rynku finansowego.

World End Economica kładzie nacisk przede wszystkim na scenariusz. Księżycowe miasto, w którym toczy się akcja, zostało opracowane z dużym przywiązaniem do detali. Ponadto historia koncentruje się głównie na kwestiach ekonomicznych. Całą fabułę opracował Isuna Hasekura, czyli japoński pisarz, autor cyklu powieściowego Spice and Wolf.

Gra jest klasycznym przedstawicielem swojego gatunku. Zabawa sprowadza się więc do biernego śledzenia opowieści prezentowanej w formie tekstowej narracji i głównie statycznych obrazów. Co pewien czas gracz zmuszony zostaje do wybrania jednej z kilku możliwych akcji, a podjęte w ten sposób decyzje w drastyczny sposób wpływają na dalszy rozwój fabuły. Prędzej czy później doprowadza to do jednego z kilku alternatywnych zakończeń, dlatego aby poznać wszystkie warianty historii, trzeba przejść całość wielokrotnie.

World End Economica posiada atrakcyjną dwuwymiarową oprawę graficzną. Postaci narysował artysta komiksowy Isshiki Uwatsuki, a za tła odpowiada Taira Katou, który wcześniej pracował przy BlazBlue: Continuum Shift oraz Ar Tonelico.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe World End Economica: Complete

12+

Wymagania sprzętowe World End Economica

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4 1.2 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki
  • 800 MB HDD
  • Windows XP
PC
Switch