Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePSVPS4PC3DS
Okładka The House in Fata Morgana (PSV)

The House in Fata Morgana

Reprezentant gatunku visual novel, w którym wcielamy się w mężczyznę dotkniętego amnezją.

Przygodowe | fantasy | 2D | visual novel

Okładka The House in Fata Morgana (PSV)

producent: Novectacle

wydawca: MangaGamer

Strona oficjalna

data premiery gry:

31gru2012

PC

27lip2016

3DS

28maj2019

PSV

11cze2019

PS4

The House in Fata Morgana jest produkcją typu visual novel, opracowaną przez studio Novectacle. Tytuł został wydany między innymi na platformę PS4, PC itd..

Fabuła

Głównym bohaterem The House in Fata Morgana jest mężczyzna dotknięty amnezją, który budzi się w starej rezydencji. Stojąca nad nim kobieta przekonuje go, że jest on właścicielem domostwa, a ona – pracującą tu pokojówką. Pod pretekstem udzielenia protagoniście pomocy w przypomnieniu sobie przeszłości, tajemnicza nieznajoma zabiera go na przechadzkę przez cztery pomieszczenia posiadłości. Przekraczając kolejne drzwi, bohaterowie trafiają do rozmaitych epok, na przestrzeni których dom był świadkiem rozmaitych tragedii jego mieszkańców.

Mechanika

Pod względem mechaniki wydane na platformę PS4, PC itd. The House in Fata Morgana nie odbiega od standardów gatunku visual novel. W trakcie rozgrywki śledzimy historię opowiadaną przy pomocy tekstowej narracji i oglądamy statyczne obrazy prezentujące sytuację, w której w danym momencie znajduje się protagonista. Fabuła jest nieliniowa, w związku z czym od czasu do czasu podejmujemy decyzje determinujące jej dalszy przebieg.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną The House in Fata Morgana utrzymano w mangowej stylistyce; składające się na nią dwuwymiarowe ilustracje wykonano z dbałością o detale. W trakcie rozgrywki towarzyszy nam klimatyczny soundtrack, który buduje niepokojącą atmosferę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe The House in Fata Morgana

odpowiednia dla każdego wieku

PC
3DS
PSV
PS4