Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Winter Games (1986) (PC)
OkładkaWinter Games (1986) (PC)

Winter Games (1986) PC

Winter Games to kolejna gra sportowa firmy Epyx, która na PeCetach zagościła w 1986 roku. Tym razem autorzy postanowili poruszyć tematykę dyscyplin zimowych i połączyć je w serię konkurencji rozgrywanych na wzór Olimpiady.

Sportowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Winter Games (1986) Premiera PC

12marca1986

producent: Epyx wydawca: Epyx

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Winter Games to kolejna gra sportowa firmy Epyx, która na PeCetach zagościła w 1986 roku. Tym razem autorzy postanowili poruszyć tematykę dyscyplin zimowych i połączyć je w serię konkurencji rozgrywanych na wzór Olimpiady.

Program umożliwia zabawę nawet ośmiu osobom zgromadzonym przy jednym komputerze, którzy oddają swoje próby w ustalonej na początku kolejności. Standardowa rozgrywka obejmuje pełny program mistrzostw z następującymi konkurencjami: akrobacje narciarskie, biathlon, łyżwiarstwo szybkie, jazda figurowa na lodzie (w dwóch wariantach – program obowiązkowy i dowolny), skoki narciarskie i bobsleje. Istnieje również opcja swobodnego doboru dyscyplin oraz praktyki – ta ostatnia może okazać się przydatna przed właściwą rywalizacją. W zależności od konkurencji każdy z graczy ma kilka prób na osiągnięcie jak najlepszego wyniku. Na podstawie zebranych danych przyznawane są medale w trzech kolorach (złoty, srebrny i brązowy), które zliczane są do ogólnej klasyfikacji. Gra archiwizuje wszystkie uzyskane rekordy użytkownika.

Rozgrywka w Winter Games ma typowo zręcznościowy charakter i z reguły sprowadza się do miarowego uderzania w klawisze kursorów. Dużym plusem gry jest różnorodność dyscyplin, które wymagają odpowiednich ćwiczeń w celu uzyskania jak najlepszych wyników. Dobrym przykładem na to jest łyżwiarstwo figurowe na lodzie, pozwalające na zaprezentowanie licznych elementów tańca, osiąganych po wciśnięciu określonych z góry kombinacji klawiszy.

Gra oferuje prostą oprawę wizualną (tryb CGA w czterech kolorach) oraz dźwięk odgrywany za pomocą PC Speakera. Mimo, iż wykonanie na kolana nie powala, nadal jest to produkcja olbrzymie grywalna, głównie ze względu na wspomnianą wyżej różnorodność kolejnych dyscyplin sportowych.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1 - 8  

Ocena użytkowników: 4,4 / 10 na podstawie 87 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Winter Games (1986): Odpowiednia dla każdego wieku.