Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka The Games: Winter Challenge (PC)

The Games: Winter Challenge PC

The Games: Winter Challenge to gra sportowa przygotowana przez studio MindSpan dla firmy Accolade, która oferuje kilka dyscyplin w ramach hipotetycznej olimpiady zimowej.

Sportowe | sporty zimowe

PC Windows
Okładka The Games: Winter Challenge (PC)

producent: MindSpan

wydawca: Accolade

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

6kwietnia1991

The Games: Winter Challenge to gra sportowa przygotowana przez studio MindSpan dla firmy Accolade, która oferuje kilka dyscyplin w ramach hipotetycznej olimpiady zimowej.

Do wyboru jest osiem konkurencji (zjazd, saneczkarstwo, bobsleje, bieg, slalom gigant, łyżwiarstwo szybkie, biathlon i skoki narciarskie), które można rozgrywać osobno lub kolejno w turnieju. Przed przystąpieniem do rozgrywek, gracz może stworzyć swoją postać, wpisując jej imię, wybierając jedną z szesnastu narodowości (Polaków nie stwierdzono) oraz facjatę. Dzięki tej opcji, w zawodach może wziąć udział nawet dziesięciu graczy, którzy będą kolejno rozgrywali daną konkurencję. Jeśli nie dysponujemy taką ilością znajomych, pozostałych oponentów zastąpi komputer.

Praktycznie we wszystkich konkurencjach o miejscu na tabeli wyników decyduje uzyskany czas. Wyjątkiem są skoki narciarskie, gdzie walczymy o odległość oraz w pewnym sensie biathlon, który sumuje celność oddanych strzałów z czasem przejazdu. W slalomach istotne jest to, aby nie ominąć żadnej bramki, natomiast w konkurencjach z użyciem sanek lub bobsleja dojechanie do mety. Jakiekolwiek potknięcia po drodze dyskwalifikują nas z konfrontacji, także w skokach, gdzie startujemy tylko w jednej serii.

The Games: Winter Challenge charakteryzuje się przyjemną dla oka oprawą wizualną oraz niezłą muzyką. Wszystkie tory wykonane są z pomocą prostej grafiki trójwymiarowej, co w połączeniu z nienaganną animacją tradycyjnych sprite’ów, sprawia jak najlepsze wrażenie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1 - 10  

Ocena czytelników: 5,3 / 10 na podstawie 35 głosów czytelników.

Gry podobne do The Games: Winter Challenge

Wymagania wiekowe The Games: Winter Challenge

odpowiednia dla każdego wieku