Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Winnie the Pooh (PC)
OkładkaWinnie the Pooh (PC)

Kubuś i Przyjaciele PC

Winnie the Pooh

Gra dla najmłodszych dzieci, w której towarzyszymy Kubusiowi Puchatkowi i innym postaciom znanym z jego bajek, wysłuchując interaktywnej opowieści i uczestnicząc w różnorakich zabawach.

Logiczne | filmy animowane | edukacyjne

Kubuś i Przyjaciele Premiera PC

30kwietnia2011

pudełko PL

30kwietnia2011

producent: Disney Interactive Studios wydawca: Disney Interactive Studios wydawca PL: CD Projekt S.A.

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Kubuś i przyjaciele to gra edukacyjna, przeznaczona dla dzieci w wieku od trzech do sześciu lat. W trakcie zabawy młody gracz towarzyszy słynnemu Kubusiowi Puchatkowi i innym mieszkańcom Stumilowego Lasu w pasjonujących przygodach.

Fabuła opisywanej gry bezpośrednio bazuje na kinowym filmie animowanym pod tym samym tytułem, a całość zrealizowana została w konwencji interaktywnej opowieści. Oznacza to, że oglądamy kolejne wydarzenia, zatrzymując się co jakiś czas w nowych miejscach i wykonując w nich różnorakie czynności. Po zaliczeniu wszystkich interesujących nas zadań możemy wznowić opowieść, awansując tym samym do jej kolejnych rozdziałów.

Istotną cechą omawianej gry jest zawartość wielu różnych odmian zabaw i łamigłówek, stworzonych zarówno pod kątem trzylatków, jak i dla nieco starszych dzieci. Wszystkie dostępne zabawy cechują się bardzo przejrzystymi regułami, pomagając między innymi w nauce rozpoznawania kolorów i kształtów, czy doskonaleniu zdolności logicznego myślenia. Zaliczanie mini-gier nagradzane jest garnkami wypełnionymi ulubionym przysmakiem Kubusia Puchatka, czyli miodem. W miarę zdobywania kolejnych garnków odblokowywane są nowe atrakcje, jak chociażby specjalne kolorowanki. Rysunki te można w dowolnej chwili wydrukować i następnie przystąpić do ich kolorowania już po odejściu od komputera.

Na oprawą graficzną gry składają się kolejne miejsca w Stumilowym Lesie, które odwiedza się w trakcie przygód. Cechą godną odnotowania jest także to, że głosów widocznym na ekranie postaciom użyczyli polscy aktorzy, znani z pracy przy bajkach związanych z postacią Kubusia Puchatka.

Ostatnia modyfikacja 19 kwietnia 2011

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 6,2 / 10 na podstawie 57 głosów czytelników.

Kubuś i Przyjaciele cena w dniu premiery: 49,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Kubuś i Przyjaciele

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Kubuś i Przyjaciele Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium IV 2 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 5600 lub lepsza); Windows XP/Vista