Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Wings Over Vietnam (PC)

Wings Over Vietnam PC

Wings Over Vietnam jest autorskim symulatorem lotu studia programistycznego Third Wire Productions. Właściwą akcję w grze osadzono w realiach konfliktu wietnamskiego.

Symulacje

PC Windows
Okładka Wings Over Vietnam (PC)

wydawca: Navarre

wydawca PL: OniGames

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

8listopada2004

15marca2006

pudełko PL

Wings Over Vietnam jest autorskim symulatorem lotu studia programistycznego Third Wire Productions. Właściwą akcję w grze osadzono w realiach konfliktu wietnamskiego.

Program oferuje rozbudowaną kampanię dla pojedynczej osoby, która rzuca gracza w wir walk powietrznych nad Północnym Wietnamem. Użytkownik bierze udział w historycznych misjach, począwszy od „Rolling Thunder” (lata 1965-1968), a kończąc na operacji Linebacker II (z 1972 roku). Musi on również przedzierać się bombowcem B-52 przez wietnamską linię obrony przeciwlotniczej podczas nalotów w święta Bożego Narodzenia roku 1972 (bitwy powietrznej, która zasiała nad Północnym Wietnamem widmo klęski), startować z Kitty Hawka lub zmodernizowanych lotniskowców klasy Essex oraz wzbijać się w powietrze z baz U.S. Air Force w Tajlandii, skąd atakuje północno-wietnamskie MIGi podczas operacji MIGCAP. Wcielając się w pilota U.S. Air Force, U.S. Marine Corps albo U.S. Navy, przeprowadza ataki powietrze-ziemia skierowane na elektrownie, mosty, lotniska oraz porty i przy okazji zdobywa medale i odznaczenia związane z każdą udaną misją. Producenci Wings Over Vietnam odwzorowali zgodnie z rzeczywistością dwanaście modeli samolotów, w tym: F-4 Phantom II, F-105 Thunderchief, A-4 Skyhawk, F-100 Super Sabre, A-6 Intruder, A-7 Corsair II oraz F-8 Crusader.

Środowisko gry bezpośrednio zostało oparte na zaawansowanym silniku, generującym niezgorszą oprawę wizualną. Strona muzyczno-dźwiękowa Wings Over Vietnam również nie pozostawia nic do życzenia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 161 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 9,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Wings Over Vietnam

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.
Nadlatuje następca Wings Over Vietnam

wiadomość4 kwietnia 2006

W połowie ubiegłego miesiąca firma OniGames wprowadziła na polski rynek pecetowy symulator samolotów wojskowych, nazwany Wings Over Vietnam. Pozycja ta ma szansę zdobyć popularność w naszym kraju również za sprawą sugerowanej ceny detalicznej w wysokości 9,99 PLN. Tymczasem twórcy omawianego produktu szykują już jego kontynuację.