Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCSwitchPS4XONE
Okładka Windscape (PC)

Windscape

Niezależna, przygodowa gra akcji z otwartym światem i licznymi elementami typowymi dla gatunku RPG. Produkcja posiada też ciekawie zaprojektowaną, barwną oprawę graficzną. Tytuł został opracowany przez studio Magic Sandbox, a za jego wydanie odpowiada firma Headup Games.

Akcji | FPP | fantasy | sandbox | elementy RPG | elementy przygodowe

Okładka Windscape (PC)

data premiery gry:

data nieogłoszona

PC PS4 XONE Switch

Windscape jest pierwszoosobową, przygodową grą akcji z elementami RPG. Produkcja kładzie nacisk na eksplorację i oferuje dużą swobodę rozgrywki oraz interesującą oprawę graficzną, która może budzić skojarzenia z takimi tytułami, jak Zelda: Breath of the Wild czy Firewatch. Tytuł ten został opracowany przez niezależne studio Magic Sandbox, a jego wydaniem zajęła się firma Headup Games (znana m.in. z wydania bardzo dobrze przyjętej platformówki roguelike Dead Cells).

Fabuła

W Windscape wcielamy się w Idę – młodą dziewczynę, która mieszka na farmie swoich rodziców, znajdującej się na jednej z latających wysp, z których składa się świat. Dziewczyna odkrywa, że stało się coś strasznego, co może zagrozić wszystkim, dosłownie rozbijając krainy na kawałki. Bohaterka podejmuje próbę odkrycia, odnalezienia i pokonania zła, które zagraża jej domowi.

Mechanika

Windscape jest grą, która wymyka się prostej klasyfikacji gatunkowej, choć najbliżej jej do przygodowej gry akcji lub RPG. W produkcji tej akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (tzw. widok FPP). Podstawę rozgrywki stanowią eksploracja, zbieranie przedmiotów oraz interakcje z bohaterami niezależnymi, dla których możemy pracować lub wykonywać różnego rodzaju zadania.

W tytule opracowanym przez studio Magic Sandbox znajdziemy również walkę. W radzeniu sobie z wyzwaniami rzucanymi przez grę pomaga nam rozbudowany system rzemiosła, umożliwiający tworzenie wielu przydatnych przedmiotów, takich jak jedzenie, bronie, tarcze, mikstury czy czary.

W świecie gry można też znaleźć liczne, unikatowe i ręcznie wykonane lochy oraz jaskinie, pełne zagadek i wyjątkowo niebezpiecznych przeciwników, takich jak duchy, ogry czy smoki. Ich pokonanie często wymaga zastosowania odpowiedniej taktyki.

Tryby gry

W Windscape możemy grać wyłącznie samotnie albo z innymi. Podstawę rozgrywki stanowi kampania dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Windscape posiada ciekawie zaprojektowaną, trójwymiarową grafikę. Pomimo trzech wymiarów zarówno modele postaci, jak i świat gry wyglądają niczym wyjęte z kreskówki, a równocześnie są dość „kanciaste” – bryły, z których zostały wykonane są wyraźnie widoczne. Oprawę dopełnia bardzo wyrazista kolorystyka, stawiająca głównie na mocne, nasycone barwy. Całość cechuje się unikatową, urokliwą atmosferą.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Windscape

Wymagania wiekowe Windscape

odpowiednia dla każdego wieku

PC
PS4
XONE
Switch