Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS5PS4
Okładka Windfolk (PS5)
OkładkaWindfolk (PS5)

Windfolk

Windfolk: Sky is just the beginning

Dynamiczna strzelanka, w której wcielamy się w bohaterkę wyposażoną w plecak odrzutowy. W Windfolk trafiamy w sam środek konfliktu między złowrogą Koalicją a ruchem oporu. W trakcie zabawy toczymy starcia w przestworzach, robiąc użytek z bogatego arsenału i umiejętności bojowych.

Akcji | TPP | science fiction | TPS | indie | strzelanki | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Windfolk Premiera

13sty2021

PS4 PS5

producent: Fractal Fall wydawca: Gammera Nest

Gry podobne do Windfolk

Returnal

Control

Outriders

Windfolk jest dynamiczną strzelanką, w której wcielamy się w bohaterkę uzbrojoną w plecak odrzutowy i bogaty arsenał. Produkcja została opracowana przez niezależne studio Fractal Fall.

Fabuła

Windfolk zabiera nas w podróż do świata Eurian. Tworzące go wyspy unoszą się w powietrzu dzięki mocy bezcennego minerału znanego jako trydian. Chcąc zapewnić sobie kontrolę nad całą krainą, złowroga Koalicja postanowiła położyć rękę na jego zasobach. Doprowadziło to do wybuchu konfliktu pomiędzy jej siłami, a ruchem oporu walczącym o lepsze jutro dla Eurian. Główną bohaterką gry jest należąca do rebeliantów dziewczyna imieniem Esen. Protagonistkę napędza nie tylko chęć walki o wolność dla całej krainy, lecz również żądza zemsty za eksperymenty, które przeprowadzano na niej w przeszłości.

Mechanika

W Windfolk akcję ukazano z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Na kampanię fabularną składa się osiem misji, które zabierają nas w różne zakątki krainy Eurian – od tropikalnych plaż, po gorące pustynie pełne ruin antycznej cywilizacji. Jako że Esen korzysta z plecaka odrzutowego, w trakcie zabawy głównie mkniemy w powietrzu przez poziomy i walczymy w przestworzach. Starcia są niebywale dynamiczne, a chcąc utrzymać się przy życiu, musimy pozostawać w ciągłym ruchu, wykonując uniki, beczki i inne akrobacje. Esen korzysta przy tym z rozbudowanego arsenału obejmującego między innymi karabiny oraz wyrzutnie rakiet. Poza tym dziewczyna robi użytek z rozmaitych umiejętności bojowych.

Tryby gry

W Windfolk można grać wyłącznie w pojedynkę. Oprócz kampanii fabularnej tytuł zawiera moduł arcade’owy, na który składa się siedem różnych wariantów rozgrywki.

Kwestie techniczne

Windfolk posiada barwną grafikę utrzymaną w kreskówkowej stylistyce. Całość budzi pewne skojarzenia ze sferą wizualną bestsellerowego Fortnite’a.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Windfolk: 12+

PS4
PS5