Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Wild Metal Country (PC)

Wild Metal Country PC

Wild Metal Country to trójwymiarowa gra akcji, w której naszym zadaniem będzie pokonanie zbuntowanych maszyn, kontrolujących trzy różne planety systemu Tehric, za pomocą małego, aczkolwiek niezwykle skomplikowanego w obsłudze czołgu.

Akcji

PC Windows
Okładka Wild Metal Country (PC)

producent: DMA Design

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

4października1999

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wild Metal Country to trójwymiarowa gra akcji, w której naszym zadaniem będzie pokonanie zbuntowanych maszyn, kontrolujących trzy różne planety systemu Tehric, za pomocą małego, aczkolwiek niezwykle skomplikowanego w obsłudze czołgu.

Planety, na których przyjdzie nam toczyć boje, nie prezentują się zbyt zachęcająco - dominuje górzysty krajobraz i brak jakichkolwiek śladów cywilizacji. Gra podzielona jest na kilkanaście misji o wzrastającym poziomie trudności, w których musimy zbierać kolorowe kostki energii, na ogół dobrze chronione przez wrogie nam maszyny. Ilość żyć jest nieograniczona. Dostępne uzbrojenie ogranicza się do ośmiu rodzajów rakiet i czterech typów min. Od czasu do czasu, będziemy otrzymywać pomoc w postaci dodatkowej amunicji lub energii, od krążących po planszy śmigłowców.

Kierowanie pojazdem jest bardzo skomplikowane i początkowo może nastręczać wiele trudności. Obie gąsienice czołgu sterowane są niezależnie, co umożliwia przeprowadzenie wielu interesujących manewrów, np. szybki obrót w miejscu poprzez poruszanie jedną gąsienicą do przodu, a drugą do tyłu - ale żeby w pełni opanować tego typu zagrywki i skutecznie stosować je w ferworze walki, należy wpierw poświęcić mnóstwo czasu na treningi. Jakby tego było mało, wieżyczka strzelnicza także jest w pełni niezależna i możemy ją obracać w dowolnym kierunku, bez względu na to w jakiej aktualnie pozycji znajduje się nasz pojazd. Pewnym ułatwieniem jest fakt, że kamera zawsze podąża za lufą czołgu, ale to tylko pozory, bo i nią sterujemy oddzielnie - podnosząc ją do góry i zmieniając parabolę wypluwanych w kierunku wroga pocisków. Jak widać z powyższego, kierowanie pojazdem jest okrutnie pogmatwane i pod względem ilości użytych klawiszy dorównuje niejednemu symulatorowi. A trzeba przecież pamiętać, że Wild Metal Country to gra zręcznościowa...

Wild Metal Country to produkt dynamiczny i niezwykle grywalny. Co prawda, mniej cierpliwych graczy może odstraszyć toporne sterowanie, ale już po kilku godzinach treningu, okupionych początkowymi niepowodzeniami, efekty będą zauważalne. Gra posiada także inne walory, np. bardzo dobry model fizyczny, w którym o powodzeniu ataku będzie decydować różnica w wysokości terenu i odległość od wrogiego pojazdu, czy też ogólna swoboda w działaniu (brak limitów czasowych, można jeździć gdzie się chce, itd.).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 34 głosów czytelników.

Gry podobne do Wild Metal Country

Wymagania wiekowe Wild Metal Country

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Wild Metal Country

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 350 MHz
  • 32MB RAM
  • akcelerator 3D