Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Gry Symulacje Nintendo Wii po premierze

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry po premierze z gatunku symulacje na platformę Wii.

Symulacje. Grupa gier stawiających sobie za zadanie jak najdokładniejsze imitowanie prawdziwych (lub fikcyjnych) czynności. Gry z tego gatunku mogą symulować m.in. prowadzenie pojazdów cywilnych (koparki, dźwigi, autobusy) i wojskowych (samoloty, czołgi, okręty). Szczególnym przypadkiem tego gatunku gier są produkcje symulujące ludzkie życie, w szczególności seria The Sims, ponieważ w jej ramach możemy symulować niemal nieograniczoną liczbę aspektów naszego życia.

Wii

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

symulacje
The Sims 3
The Sims 3

Symulacje 5 listopada 2010

Trzecia pełnoprawna odsłona cyklu symulacji życia The Sims. Gra wyprodukowana została przez zespół deweloperski The Sims Studio we współpracy ze studiem Maxis oraz koncernem Electronic Arts. Zgodnie ze schematem serii, The Sims 3 pozwala przejąć kontrolę nad życiem wirtualnych postaci – od narodzin aż do śmierci. Zadaniem gracza jest troska o zaspokojenie potrzeb każdego z Simów, dotyczących m.in. relacji towarzyskich, spraw rodzinnych oraz kariery zawodowej.

Tom Clancy’s H.A.W.X. 2
Tom Clancy’s H.A.W.X. 2

Symulacje 9 listopada 2010

Tom Clancy's H.A.W.X. 2 to druga odsłona zręcznościowej gry lotniczej autorstwa rumuńskiego studia deweloperskiego koncernu Ubisoft. Gracze zasiadają za sterami nowoczesnych myśliwców (m.in. F-22, Su-27, Harrier i Eurofighetr) i uczestniczą w podniebnych bitwach. Twórcy zrezygnowali z realistycznego modelu fizyki lotu na rzecz dynamicznej i widowiskowej akcji.

Combat Wings: The Great Battles of WWII
Combat Wings: The Great Battles of WWII

Symulacje prace wstrzymane

Zręcznościowy symulator lotniczy, przygotowany przez rodzime studio CI Games (dawniej City Interactive). W grze możemy pokierować kilkunastoma modelami brytyjskich oraz amerykańskich samolotów i wziąć udział w najważniejszych bitwach II wojny światowej, takich jak bitwa o Anglię czy wojna na Pacyfiku. Twórcy przygotowali 20 zróżnicowanych misji, podczas których uczestniczymy w starciach powietrznych, nalotach bombowych oraz misjach zwiadowczych i eskortowych.

Heatseeker
Heatseeker

Symulacje 30 marca 2007

Heatseeker umożliwia nam przejęcie kontroli nad nowoczesnym samolotem bojowym. Odpowiedzialni za niniejszy produkt ludzie z korporacji Codemasters Software ponownie sprzymierzyli się z australijską firmą IRGurus Interactive, z którą wcześniej stworzyli udaną grę pt. Heroes of the Pacific.

SimAnimals
SimAnimals

Symulacje 21 stycznia 2009

Kolejna gra z popularnego cyklu symulatorów życia, do którego należy m.in. słynna seria The Sims. Tym razem tematem przewodnim zabawy jest egzystencja dzikich zwierząt.

Petz: Dogz 2
Petz: Dogz 2

Symulacje 14 listopada 2007

Dogz 2 to druga odsłona cieszącej się sporą popularnością serii gier familijnych. Gracze ponownie mają okazję zaopiekować się wirtualnymi psiakami. Do ich obowiązków należy m.in. zaspokajanie rozmaitych potrzeb czworonoga oraz szkolenie jego umiejętności. Deweloperzy z firmy Ubisoft zadbali o szeroki wachlarz dostępnych ras, a w wersji pecetowej wprowadzili również możliwość tworzenia różnych fantastycznych zwierzaków.

Pearl Harbor Trilogy: Red Sun Rising
Pearl Harbor Trilogy: Red Sun Rising

Symulacje 5 lipca 2010

Wcielamy się w rolę pilota z okresu II Wojny Światowej i walczymy na Pacyfiku. W pierwszym epizodzie bierzemy udział między innymi w obronie Pearl Harbor i bitwie o Midway.

Harley Davidson: Road Trip
Harley Davidson: Road Trip

Symulacje 6 lipca 2010

Harley Davidson: Road Trip to gra stworzona przez firmę Destineer we współpracy ze znanym producentem motocykli. Gracz wciela się w rolę „harley'owca” i przemierza Stany Zjednoczone przygotowując relacje dla prestiżowego czasopisma HOG Magazine. Rozgrywka łączy elementy symulacji, zręcznościowych wyścigów oraz przygodówki.

The Sims 2: Pets
The Sims 2: Pets

Symulacje 19 czerwca 2007

Czwarty dodatek do bardzo popularnej gry The Sims 2, w której gracze kontrolują życie codzienne stworzonych przez siebie wirtualnych postaci. Zgodnie z tytułem, rozszerzenie The Sims 2: Zwierzaki wprowadza do gry różnego rodzaju zwierzęta domowe: od psów i kotów po świnki morskie, rybki akwariowe, chomiki i ptaki. Podobnie jak Simów, wygląd zwierzaków możemy własnoręcznie zaprojektować. Do dyspozycji mamy też dla nich cały szereg ozdobnych gadżetów pokroju chust na szyje i obroży.

The Sims 2: Castaway
The Sims 2: Castaway

Symulacje 22 października 2007

Kolejna gra z serii "The Sims". Tym razem znajdujemy się na bezludnej wyspie, wcielając się w postać tytułowego rozbitka. Musimy przeżyć w niekorzystnym środowisku, poznając jednocześnie sekrety wyspy.

Project Runway
Project Runway

Symulacje 2 marca 2010

Gra symulacyjna, oparta na słynnym amerykańskim reality show Project Runway. Czteroosobowe jury programu, pod wodzą słynnej modelki Heidi Klum, miało wyłonić spośród grupy początkujących projektantów mody osobę, która wykazała się największą pomysłowością oraz inwencją podczas tworzenia własnej kolekcji.

Petz: Catz 2
Petz: Catz 2

Symulacje 14 listopada 2007

Petz: Catz 2 to gra familijna, skierowana w szczególności do najmłodszych graczy. Jest to jedna z części w obszernej serii, której poszczególne odsłony skupiają się na różnych zwierzaczkach.

SimAnimals Africa
SimAnimals Africa

Symulacje 27 października 2009

SimAnimals Africa to adresowana głównie do młodszych odbiorców gra familijna z elementami edukacyjnymi wyprodukowana przez firmę EA Games. Gracze mogą poznać sekrety afrykańskich zwierząt wcielając się m.in. w gaparda, papugę czy mrówkojada. Zabawa polega na odkrywaniu specjalnych umiejętności każdego gatunku, a także przywracaniu naturalnej harmonii środowiska, w którym żyje.

Major League Baseball 2K11
Major League Baseball 2K11

Symulacje 8 marca 2011

Major League Baseball 2K11 jest dziesiątą odsłoną cyklu symulacji ulubionego sportu Amerykanów, wydawanego przez firmę 2K Games. W porównaniu z wcześniejszymi częściami serii deweloperzy ze studia Visual Concepts zdecydowali się zwiększyć realizm rozgrywek i wprowadzić znaczące zmiany w oprawie wizualnej. Gra korzysta z oficjalnej licencji najważniejszej amerykańskiej ligi baseballowej.

America's Next Top Model
America's Next Top Model

Symulacje 1 czerwca 2010

America's Next Top Model to gra symulacyjna, bazująca na licencji popularnego, telewizyjnego show. Gracz kieruje poczynaniami uczestniczki programu Top Model, która stara się oczarować publiczność i niezwykle wymagające jury, by zdobyć upragniony kontrakt w świecie profesjonalnych modelek. Tytuł wyprodukowany został przez belgijskie studio deweloperskie Neopica.

Wild Earth: African Safari
Wild Earth: African Safari

Symulacje 22 kwietnia 2008

Gra familijno-przygodowa, w której wcielamy się w postać uczestnika wirtualnego safari. Podróżujemy po Narodowym Parku Serengeti, obserwując około trzydziestu różnych gatunków zwierząt.

WWII Aces
WWII Aces

Symulacje 1 lutego 2008

Niezbyt skomplikowany symulator, w którym wcielamy się w postać pilota samolotu z okresu II Wojny Światowej. Uczestniczymy w ponad siedemdziesięciu różnych misjach.

Radio Helicopter
Radio Helicopter

Symulacje 25 marca 2008

Niezbyt skomplikowany symulator lotu, w którym przejmujemy kontrolę nad sterowanym drogą radiową śmigłowcem. Zajmujemy się wykonywaniem zlecanych przez grę misji.

Petz: Monkey Madness
Petz: Monkey Madness

Symulacje 18 listopada 2008

Monkey Madness to przeznaczona na konsolę Wii produkcja autorstwa wewnętrznego studia firmy Ubisoft, przypominająca pod wieloma względami znaną z DS-a serię Nintendogs. Z tą jednak różnicą, że zamiast psów opiekujemy się tutaj rodziną małp.

Spore Hero
Spore Hero

Symulacje 6 października 2009

Pierwsza edycja Spore stworzona specjalnie z myślą o konsoli Wii. W przeciwieństwie do innych wersji, ta koncentruje się głównie na tworzeniu stworków i przeżywaniu różnych przygód w tym ciekawym, kolorowym świecie.

Shimano Xtreme Fishing
Shimano Xtreme Fishing

Symulacje 20 października 2009

Shimano Xtreme Fishing to zabawny symulator wędkarski, w którym oprócz wędki do dyspozycji graczy oddano harpuny oraz łuk. Miłośnicy połowu mogą zapolować między innymi na aligatory i rekiny.

Safar'Wii
Safar'Wii

Symulacje 26 lutego 2010

Safar'Wii pozwala graczom na bezkrwawe łowy podczas tytułowego safari na tajemniczej wyspie. Naszym zadaniem jest oczywiście fotografowanie zamieszkujących ją zwierząt.

The Strike
The Strike

Symulacje 29 września 2009

The Strike to symulator dedykowanym wszystkim miłośnikom wędkarstwa. Dzięki niemu przenosimy się nad jeziora Ameryki Północnej i wcielamy w profesjonalnego wędkarza.

Rock N' Roll Climber
Rock N' Roll Climber

Symulacje 10 sierpnia 2009

Ciekawa produkcja, w której możemy wspinać się wirtualne ścianki przy wykorzystaniu Wii Balance Board oraz kontrolerów Wii Remote i Nunchuk.