Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

17. Gry Nintendo Wii

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 17. Najpopularniejsze gry na platformę Wii.

Wii

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Ninja Reflex
Ninja Reflex

Towarzyskie 4 marca 2008

Ninja Reflex należy do gatunku party-games. Tym razem jednak zamiast popisywania się smażeniem wirtualnych naleśników czy grą w kręgle, twórcy ze studia Nunchuck Games zaoferowali nam minigierki, w których będziemy mogli popisać się umiejętnościami prawdziwego wojownika.

The Godfather: Blackhand Edition
The Godfather: Blackhand Edition

Akcji 20 marca 2007

Gra akcji stworzona w oparciu o prozę Maria Puzo oraz filmu Francisa Forda Coppoli o tym samym tytule. Gracz wciela się w rolę złodziejaszka, który trafia w objęcia rodziny Corleone. Wykonując dla niej rozmaite zlecenia, pnie się po szczeblach mafijnej kariery i zyskuje coraz większy szacunek przestępczego światka. Akcja gry Ojciec chrzestny ma miejsce w Nowym Jorku z przełomu lat czterdziestych i pięćdziesiątych ubiegłego stulecia.

Puzzle Agent
Puzzle Agent

Przygodowe 20 marca 2012

Detektywistyczna gra przygodowa. Wcielamy się w tytułowego Agenta, który zostaje wysłany do miasteczka Skoggins w celu przeprowadzenia dochodzenia w sprawie dziwnych zdarzeń.

Mega Man 9
Mega Man 9

Zręcznościowe 22 września 2008

Kolejna odsłona przygód dzielnego Mega Mana. Przemieszczamy się w dwuwymiarowym środowisku, walcząc zarówno ze standardowymi przeciwnikami, jak również zdecydowanie silniejszymi bossami.

The Ant Bully
The Ant Bully

Zręcznościowe 19 listopada 2006

The Ant Bully jest grą przygodowo-zręcznościową, powstałą na podstawie filmu animowanego o tej samej nazwie (polski tytuł brzmi: Po rozum do mrówek). Naturalnie scenariusz ściśle powiązano ze wspomnianym kinowym dziełem, a to z kolei stworzono w oparciu o książkę autorstwa Johna Nickle’a.

Mario & Sonic at the Olympic Games
Mario & Sonic at the Olympic Games

Sportowe 6 listopada 2007

Mario & Sonic at the Olympic Games to produkt o charakterze sportowym, w którym użytkownik spotyka dwie rywalizujące ze sobą czołowe postaci ze świata elektronicznej rozrywki. Mario to ikona firmy Nintendo, która swoimi korzeniami sięga roku 1981. Natomiast Sonic, będący główną maskotką korporacji Sega, zadebiutował dziesięć lat po słynnym hydrauliku.

Harvest Moon: Magical Melody
Harvest Moon: Magical Melody

RPG 14 marca 2008

Harvest Moon: Magical Melody to produkcja Marvelous Interactive, wydana w 2006 roku. W grze wcielamy się w farmera, który nie tylko rywalizuje z innymi rolnikami prowadzącymi własne gospodarstwa, ale także wykonuje zadania zlecane przez różnorodne istoty.

Mini Desktop Racing
Mini Desktop Racing

Wyścigi 23 listopada 2007

Mini Deskop Racing to wyścigi w stylu doskonale znanego Micro Mashines. Wyprodukowane zostały przez firmę Data Design, która specjalizuje się w tworzeniu niskobudżetowych produkcji.

Horrid Henry: Missions of Mischief
Horrid Henry: Missions of Mischief

Przygodowe 4 grudnia 2009

Horrid Henry: The Video Game to gra na podstawie popularnego cyklu książek oraz emitowanego w telewizji serialu. Pozwala dzieciom wcielić się w tytułowego, niesfornego bohatera.

Deadliest Catch: Sea of Chaos
Deadliest Catch: Sea of Chaos

Symulacje 29 listopada 2010

Gra na bazie popularnego programu "Deadliest Catch". Jako kapitan kutra rybackiego zajmujemy się połowem krabów, rywalizując lub współpracując z właścicielami innych jednostek pływających.

Def Jam Rapstar
Def Jam Rapstar

Towarzyskie 5 października 2010

Def Jam Rapstar jest kolejnym tytułem należącym do popularnego gatunku gier muzycznych. Produkcję przygotowały wspólnie studia 4mm Games i Terminal Reality przy współpracy z jedną z najsławniejszych amerykańskich wytwórni płytowych – Def Jam. Gra skupia się przede wszystkim na promowaniu muzyki hiphop i r’n’b.

Fenimore Fillmore: The Westerner
Fenimore Fillmore: The Westerner

Przygodowe 6 września 2010

Kolejna odsłona przygodowej gry 3 Skulls of the Toltecs. Fenimore Fillmore. Tytułowy kowboj tym razem wyrusza pomóc biednym farmerom. Ładna, stylizowana grafika oraz pełna humoru akcja, czyni ten tytuł interesującym dla każdego fana przygodówek.

Rig Racer 2
Rig Racer 2

Wyścigi 23 listopada 2007

Rig Racer 2 to opracowana przez specjalizujące się w produkcjach niskobudżetowych studio Data Design Interactive gra wyścigowa z udziałem niezwykle ciężkich samochodów ciężarowych. W sumie otrzymujemy możliwość pokierowania ośmioma pojazdami.

Family Feud 2012 Edition
Family Feud 2012 Edition

Towarzyskie 18 października 2011

Family Feud 2012 Edition to trzecia odsłona cyklu gier towarzyskich opartych na licencji popularnego teleturnieju Family Feud (Familiada). Podobnie jak w telewizyjnym pierwowzorze gracze uczestniczą w rywalizacji dwóch rodzin, a ich zadaniem jest odgadywanie najczęstszych odpowiedzi respondentów na pytania. Deweloperzy ze studia Ludia przygotowali bazę obejmującą dane z ponad 2 tysięcy badań ankietowych.

Angry Birds Star Wars
Angry Birds Star Wars

Zręcznościowe 29 października 2013

Angry Birds Star Wars to piąta odsłona jednej z najpopularniejszych gier logiczno-zręcznościowych świata. Tym razem, w znanej produkcji Rovio Mobile, Wściekłe Ptaki walczą ze świnkami w uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Chicken Blaster
Chicken Blaster

Akcji 20 października 2009

Utrzymana w humorystycznej, kreskówkowej konwencji zręcznościowa strzelanina z rodzaju „celowniczków” (rail shooter). Gracz wciela się w rolę hodowcy drobiu, który musi stawić czoła inwazji szalonych kurczaków. Tytuł wyprodukowany został przez bydgoskie studio Frontline z myślą o odbiorcach z rynku casuali.

Disney’s Planes
Disney’s Planes

Zręcznościowe 6 sierpnia 2013

Disney’s Planes to opracowana przez studio Behavior Interactive zręcznościówka oparta na motywach filmu animowanego. Zadaniem gracza jest wypełnianie misji za pomocą samolotów. Większość z nich ma charakter pokojowy i polega na odpowiednio szybkim realizowaniu wyznaczonych celów.

2 Fast 4 Gnomz
2 Fast 4 Gnomz

Zręcznościowe 23 lutego 2012

2 Fast 4 Gnomz to niezwykle dynamiczna platformówka, stworzona przez polskie studio deweloperskie QubicGames. Akcja gry osadzona została w fantastycznym królestwie Gnomii, gdzie czwórka skrzatów - Bumb, Berzerk, Speedster i Uncle Time z zawrotną prędkością pędzi na spotkanie przeznaczenia.

Mensa Academy
Mensa Academy

Logiczne 27 lipca 2012

Mensa Academy to kolekcja mini-gierek pozwalających graczom sprawdzić swój iloraz inteligencji, rozwijać umiejętności intelektualne i rywalizować ze znajomymi. Tytuł wyprodukowany został przez studio Silverball i korzysta z oficjalnej licencji stowarzyszenia Mensa International, zrzeszającego osoby o bardzo wysokim współczynniku IQ.

Crazy Chicken: Tales
Crazy Chicken: Tales

Zręcznościowe 20 listopada 2009

Szalony Kurczak i Tajemniczy Zamek jest kolejną grą zręcznościową z sympatycznym, pierzastym bohaterem w roli tytułowej. Tym razem Szalony Kurczak i jego towarzysze ruszają na poszukiwanie skarbu ukrytego w zakazanym zamku, a zadaniem gracza jest pomóc im przezwyciężyć piętrzące się przeszkody. Tytuł wyprodukowany został przez niemiecką firmę Phenomedia.

Wheel of Fortune (2010)
Wheel of Fortune (2010)

Logiczne 19 listopada 2010

Adaptacja niezwykle popularnego teleturnieju, znanego w Polsce jako „Koło Fortuny”. Gra studia Pipeworks Software pozwala graczom wcielić się w uczestników telewizyjnego show i próbować odgadywać litery hasła ukrytego na tablicy. Gra korzysta z oficjalnej licencji amerykańskiej edycji programu, którego gospodarzami są Pat Sajak i Vanna White.

Dragon Quest III: The Seeds of Salvation
Dragon Quest III: The Seeds of Salvation

RPG 15 września 2011

Odświeżona wersja popularnej gry jRPG z 1988 roku. Dragon Quest III: The Seeds of Salvation oferuje potężny świat, w większości o otwartej strukturze, turowy system walki oraz rozbudowany system klas.

Wipeout: Create & Crash
Wipeout: Create & Crash

Towarzyskie 15 października 2013

Bazująca na licencji popularnego show telewizyjnego Wipeout (Wymiatacze) gra zręcznościowa, zaprojektowana z myślą o towarzyskiej rywalizacji. Zadaniem graczy jest pokonać tor przeszkód w czasie krótszym od konkurentów. Tytuł wyprodukowany został przez studio Behaviour Interactive przy wsparciu wydawniczym koncernu Activision.

Monster High: 13 Wishes
Monster High: 13 Wishes

Przygodowe 29 października 2013

Platformówka 3D oparta na motywach pełnometrażowego filmu animowanego Monster High: 13 Wishes. Kierując poczynaniami ulubionych bohaterek świata Monster High gracze muszą wkroczyć do świata wewnątrz magicznej lampy, by uratować tytułowe liceum. Gra wyprodukowana została przez studio Game Machine.