Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka White Gold: War in Paradise (PC)
OkładkaWhite Gold: War in Paradise (PC)

White Gold: War in Paradise PC

Xenus II: White Gold

White Gold: War in Paradise to dynamiczna gra akcji z silnie zaznaczonymi elementami cRPG, w której wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Tytuł ten pod wieloma względami przypomina takie gry jak Far Cry, Just Cause czy też Boiling Point.

Akcji | FPP | elementy RPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

White Gold: War in Paradise Premiera PC

24października2008

producent: Deep Shadows wydawca: Play Ten Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do White Gold: War in Paradise

S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla

Far Cry Primal

Just Cause

White Gold: War in Paradise to dynamiczna gra akcji z silnie zaznaczonymi elementami cRPG, w której wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Tytuł ten pod wieloma względami przypomina takie gry jak Far Cry, Just Cause czy też Boiling Point. Dzieje się tak w głównej mierze za sprawą dużej swobody działania, a także rzadko spotykanych w innych grach tropikalnych klimatów, w których prowadzone są kolejne działania. White Gold w szczególności przypomina wspomnianego wyżej Boiling Pointa. Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż za produkcję obu tych gier odpowiedzialne jest ukraińskie studio developerskie Deep Shadows. White Gold oferuje oczywiście nowocześniejszą oprawę audiowizualną, rozszerza też jednak wiele pomysłów, które sprawdziły się we wcześniej wydanej produkcji.

Akcja opisywanej gry osadzona została w niedalekiej przyszłości (mamy rok 2010) i rozgrywa się na archipelagu wysp zlokalizowanych na Morzu Karaibskim, a konkretnie na terenie niewielkiego państewka. W ostatnim czasie dochodziło tu do licznych starć pomiędzy siłami rządowymi, lokalnymi kartelami narkotykowymi, pospolity bandziorami, a także niewinną ludnością. Zasadniczo zadaniem gracza jest po prostu przeżyć, a przy okazji osiągnąć szereg celów narzuconych przez główną fabułę (m.in. zlikwidować dealerów śmiercionośnego narkotyku, odkryć mroczne sekrety pewnych prominentów oraz zbadać okoliczności zaginięcia innych osób), a także, w miarę możliwości i zapału, wykonać zlecone mu questy poboczne. Podobnie jak we wspomnianej już wcześniej grze Boiling Point, sama zabawa przebiega w bardzo nieliniowy sposób. Pojawia się również możliwość wykonywania misji dla różnych frakcji, których w sumie jest siedem. Niejednokrotnie wypełnienie powierzonego wcześniej zadania może mieć duży wpływ na to w jaki sposób sterowana postać zostanie odebrana przez członków innych ugrupowań.

Jednym z podstawowych atutów omawianej produkcji jest ogromna swoboda działania. Do dyspozycji gracza oddano 6 dużych i 50 małych wysp, między którymi można się dowolnie przemieszczać. Sterowana postać może oczywiście przejmować kontrolę nad różnorakimi środkami transportu, których w grze jest ponad dwadzieścia. Mogą to być między innymi wozy terenowe, ciężarówki, łodzie patrolowe, a nawet śmigłowce. Na uwagę zasługuje także bogaty arsenał broni (ponad 30 giwer do wyboru). Wspomniane wcześniej elementy RPG objawiają się przede wszystkim w możliwości rozwoju wybranych współczynników sterowanej przez siebie postaci. W grze nie zabrakło wielu postaci niezależnych, z którymi można prowadzić handel lub zdobywać nowe zlecenia. Warto również dodać, iż świat gry pozostaje w ciągłym ruchu. Oprawa wizualna White Gold: War in Paradise prezentuje wysoki poziom wykonania. Wiele obiektów (między innymi budynków) można dowolnie niszczyć. Nie zapomniano również o cyklu całodobowym, a także realistycznie oddanych efektach pogodowych.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 160 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.0 / 10 na podstawie 108 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe White Gold: War in Paradise: 16+

White Gold: War in Paradise Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • Windows XP SP2/Vista