Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3X360
Okładka WET 2 (PS3)

WET 2

Kontynuacja wydanej w 2009 roku gry akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Fabuła przedstawia dalsze perypetie najemniczki Ruby Malone, specjalizującej się w wyjątkowo niebezpiecznych zleceniach. Producją tytułu zajęło się kanadyjskie studio Behaviour Interactive.

Akcji | TPP

Okładka WET 2 (PS3)

data premiery gry:

anulowana

X360 PS3

Wydana w 2009 roku konsolowa gra akcji WET spotkała się z dobrym przyjęciem wśród recenzentów i osiągnęła sprzedaż na poziomie przekraczającym milion egzemplarzy. Zachęciło to ekipę deweloperską kanadyjskiego studia Behaviour Interactive do rozpoczęcia prac nad pełnoprawną kontynuacją.

Zgodnie z założeniami twórców, fabuła WET 2 miała stanowić kontynuację przygód Ruby Malone, specjalistki od „mokrej roboty”. Za sprawą dawnych wrogów, doskonale wyszkolona łowczyni nagród ponownie wikła się w skomplikowaną i wyjątkowo niebezpieczną intrygę.

Deweloperzy planowali sięgnąć po sprawdzone rozwiązania w mechanice rozgrywki. Kierując poczynaniami Ruby gracze musieliby stawić czoła licznym przeciwnikom, mając do dyspozycji ulubioną broń bohaterki – parę rewolwerów oraz katanę, a także bogaty asortyment akrobatycznych ataków, uników i wyskoków.

Ekipa Behaviour Interactive ponownie zamierzała sięgnąć po autorski silnik Gaia. Jego zmodyfikowana wersja miała zapewnić lepszej jakości oprawę wizualną, w tym płynniejsze i naturalniej wyglądające animacje ruchu postaci.

Uwaga: prace nad WET 2 wstrzymane zostały w połowie 2011 roku. Nieoficjalnie powodem takiej decyzji było wycofanie się firmy Bethesda Softworks i problem ze znalezieniem nowego wydawcy dla powstającej gry.

Zobacz pełny opis gry

Nośnik: 1 BD

Oczekiwania czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe WET 2

18+

WET 2 skasowany z listy wydawniczej?

wiadomość18 maja 2011

Zeszłoroczna zapowiedź WET 2 była trochę zaskakująca, gdyż pierwowzór zebrał raczej umiarkowane oceny, cierpiąc na schematyczną rozgrywkę i niską żywotność. Tymczasem najnowsze doniesienia wskazują na to, że wydanie kontynuacji stanęło ostatecznie pod znakiem zapytania.

Powstają kontynuacje gier akcji WET oraz Naughty Bear
Powstają kontynuacje gier akcji WET oraz Naughty Bear

wiadomość8 listopada 2010

Z informacji ujawnionych serwisowi Gamasutra przez Remiego Racine’a, prezesa firmy Artificial Mind & Movement, znanej również jako A2M, wynika, że firma – specjalizująca się dotąd w produkcji gier bazujących na znanych licencjach – będzie się od teraz zajmować kreacją własnych marek, a także rozwijaniem tych już istniejących.

X360
PS3