Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Westward Journey Online II (PC)

Westward Journey II PC

Westward Journey Online II

Gra z gatunku MMORPG oferująca świat inspirowany chińską kulturą. Westward Journey II oferuje klasyczny model rozgrywki oraz swobodny system PvP. Za stworzenie i wydanie tego tytułu odpowiada chińska firma NetEase.

RPG | fantasy | PvP | PvE | MMORPG | widok izometryczny | mitologia | MMO | Chiny

PC Windows
Okładka Westward Journey Online II (PC)

producent: NetEase

wydawca: NetEase

Strona oficjalna

inny językinny język

data premiery gry w wersji PC:

1sierpnia2002

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Westward Journey II to gra MMORPG, której świat jest inspirowany chińską kulturą, a konkretniej filmem Journey to the West w reżyserii Stephena Chow, opartym na powieści pod tym samym tytułem autorstwa Wu Chenga. Produkcja początkowo została wydana jako Westward Journey Online II, jednak w związku z poważnymi problemami technicznymi serwery zostały zamknięte. Po wprowadzeniu sporych poprawek tytuł trafił na rynek ponownie, już jako Westward Journey II. Za opracowanie i wydanie tej produkcji odpowiada chińska firma NetEase.

Fabuła

Książka oraz film, w oparciu o które przygotowano świat Westward Journey Online II, opowiadają historię pielgrzymki buddyjskiego mnicha o imieniu Xuanzang po terenach Azji Centralnej oraz Indii. Celem jego wyprawy było zdobycie świętych religijnych zwojów (znanych pod nazwą sutra). W opowieści znaleźć można liczne inspiracje chińską kulturą, mitologią i folklorem, a także oczywiste odwołania do filozofii buddyjskiej.

Mechanika

Westward Journey Online II jest klasycznym reprezentantem gatunku MMORPG. Zabawę zaczynamy od stworzenia postaci (dostępny jest szereg klas o odmiennych umiejętnościach). Następnie, obserwując akcję z perspektywy izometrycznej, eksplorujemy kolejne lokacje i walczymy z coraz groźniejszymi przeciwnikami.

W miarę postępów w rozgrywce rozwijamy zdolności swojego bohatera i zdobywamy coraz mocniejszy ekwipunek, który pozwala nam radzić sobie z trudniejszymi wyzwaniami. Gra umożliwia również walkę z innymi graczami (na wszystkich serwerach obowiązują zasady swobodnego PvP), a nawet toczenie bitw morskich.

Tryby gry

W Westward Journey Online II możemy grać wyłącznie z innymi – podstawą rozgrywki jest sieciowy tryb wieloosobowy, przygotowany z myślą o dużej liczbie graczy.

Kwestie techniczne

Westward Journey Online II może się pochwalić przyzwoitą, trójwymiarową oprawą graficzną. Zarówno środowisko gry, jak i modele postaci charakteryzują się umiarkowanym poziomem szczegółowości. W produkcji zastosowano mało oryginalny styl artystyczny, przypominający większość azjatyckich gier z gatunku MMORPG.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Gry podobne do Westward Journey II

Wymagania wiekowe Westward Journey Online II

16+