Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCPS4XONE
Okładka Wedding Designer (PC)
OkładkaWedding Designer (PC)

Wedding Designer

Symulator, który pozwala graczom wcielić się we właściciela firmy organizującej wesela. W Wedding Designer podejmujemy przeróżne decyzje, starając się zaplanować jak najlepszą i jak najbardziej zapadającą w pamięć imprezę w ramach narzuconego budżetu.

Symulacje | FPP | ekonomiczne | elementy strategiczne | polskie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wedding Designer Premiera

gru2021

PC

2023

PS4 XONE

producent: Forestlight Games wydawca: PlayWay

Wedding Designer to symulator, w którym wcielamy się w szefa firmy zajmującej się planowaniem wymarzonych wesel w ekskluzywnych lub egzotycznych lokalizacjach. Produkcja charakteryzuje się rozbudowaną mechaniką rozgrywki i zmusza gracza do podejmowania wielu decyzji. Za stworzenie tego tytułu odpowiadają deweloperzy z polskiego studia Forestlight Games (autorzy Lost Viking: Kingdom of Women). W wydaniu gry pomogła firma PlayWay.

Mechanika

W Wedding Designer wcielamy się w osobę, która prowadzi firmę organizującą wesela. Do naszych obowiązków należy planowanie wszystkich elementów tego typu imprez - od lokalizacji, przez wystrój, kończąc na atrakcjach i wydarzeniach specjalnych. Do osiągnięcia sukcesu potrzebny jest rozsądek, ale także wyobraźnia - szczególnie, że mamy możliwość organizowania wesel w nietypowych miejscach (m.in. na złomowisku, w opuszczonej fabryce, wesołym miasteczku czy starym gospodarstwie). Jeśli brakuje nam pomysłów, zawsze możemy podeprzeć się gotowymi katalogami oraz instrukcjami.

W przypadku każdego zlecenia o zakresie naszych możliwości decyduje budżet młodej pary, którego nie możemy przekroczyć (należy też pamiętać o marginesie, który pozwoli nam zarobić na imprezie - w końcu prowadzimy biznes). W niektórych sytuacjach możemy jednak pozwolić sobie na więcej, pod warunkiem, że wykażemy się sprytem - przykładowo gra umożliwia naprawianie i wykorzystywanie sprzętu znalezionego na miejscu (dzięki temu nie musimy kupować nowych rzeczy i oszczędzamy pieniądze). Poza planowaniem eventów i wystroju zajmujemy się również sprzątaniem terenu i dbamy o bezpieczeństwo gości.

Efektami naszej pracy możemy pochwalić się przed innymi graczami wykorzystując wbudowane funkcje sieciowe Wedding Designera.

Tryby gry

W Wedding Designer możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą rozgrywki jest niefabularyzowany tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Wedding Designer posiada dość ładną, trójwymiarową oprawę graficzną. Najlepsze wrażenie robią miejsca, w których możemy organizować imprezy - lokacje są bardzo odmienne, a do tego prezentują się wiarygodnie i szczegółowo (warto przy tym odnotować, że twórcy sięgnęli po nieco przerysowany styl artystyczny, choć jest on bardziej widoczny w przypadku postaci). Dobrze wypada też silnik odpowiedzialny za oświetlenie i cienie.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Wedding Designer: Odpowiednia dla każdego wieku.

Wedding Designer Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3 3.2 GHz / AMD Phenom II X4 955 3.2 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon RX 480 lub lepsza
  • Windows 7/8/10 64-bit
PC
PS4
XONE