Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Way of the Samurai 2 (PS2)
OkładkaWay of the Samurai 2 (PS2)

Way of the Samurai 2 PS2

Gracz wciela się w postać przeciętnego samuraja żyjącego w XIX wieku, kiedy to kasty samurajów przestały istnieć. Akcja rozgrywa się w całkowicie trójwymiarowym środowisku, a jej przebieg obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby.

Akcji | TPP | hack'and'slash | samuraje | XIX wiek | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Way of the Samurai 2 Premiera PS2

21maja2004

producent: Acquire wydawca: Capcom Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

W małym i zacisznym miasteczku zaczął panować niepokój, dochodziło do przejawów przemocy. Bandyckie szajki wprowadziły tyranię, a ludzie zaczęli zwyczajnie odczuwać strach. Samotny wojownik dotarł do miasta i dzięki umiejętnościom władania mieczem ma szansę na zmianę przeznaczenia mieszkańców. Gracz poznaje życie samuraja w feudalnej Japonii i musi uratować miasto Amahara.

Podobnie jak w pierwszej części, akcja Way of the Samurai 2 rozgrywa się w fascynującym przedziale czasowym, który w znacznej mierze wpłynął na tak bogatą historię Kraju Kwitnącej Wiśni. Gracz wciela się w postać przeciętnego samuraja żyjącego w XIX wieku, kiedy to kasty samurajów przestały istnieć. Akcja rozgrywa się w całkowicie trójwymiarowym środowisku, a jej przebieg obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. W walkach, które rozgrywane są w czasie rzeczywistym, dużo zależy od naszej zręczności i refleksu.

Ciekawostką jest, że gra pozwala na wybranie sobie własnego przeznaczenia, w zależności od tego, do jakiego odłamu wojowników się przyłączymy. Way of the Samurai 2 ma bardzo otwartą strukturę zabawy. Gra posiada aż dziesięć zakończeń i to, które się nam wyświetli zależy od naszych decyzji podczas przygody. Dzięki zagłębieniu się w rozgrywkę poznajemy różne techniki walki, takie jak np. styl ninja czy chociażby operowanie dwoma mieczami.

Grafika i dźwięk są na dobrym poziomie podobnie jak gameplay. W grze do odkrycia jest mnóstwo specjalnych ciosów i chwytów, a także sześćdziesiąt unikalnych mieczy do odnalezienia.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 6,9 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Way of the Samurai 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Way of the Samurai 2 Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci