Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Water Park Tycoon (PC)

Symulator parku wodnego PC

Water Park Tycoon

Kolejna propozycja z popularnego gatunku budżetowych symulatorów ekonomicznych, przygotowana przez jednego z liderów tego segmentu rynku – brytyjską firmą Astragon Software. Tytuł pozwala graczom na wybudowanie, a następnie pokierowanie działalnością własnego parku wodnego.

Strategiczne | ekonomiczne

PC Windows
Okładka Water Park Tycoon (PC)

wydawca PL: CDP

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

19marca2014

26września2014

pudełko PL

Water Park Tycoon to strategia ekonomiczna umożliwiająca graczowi wybudowanie, a następnie pokierowanie działalnością własnego parku wodnego. Za opracowanie tej produkcji, jak również jej wydanie, odpowiada niemiecka firma astragon Software, która ma w swoim portfolio szereg podobnych produkcji.

Rozgrywka w grze dzieli się dwa segmenty – pierwszym z nich jest zaprojektowanie terenu przeznaczonego pod zabudowę i umieszczenie na nim rozmaitych atrakcji, dbając jednocześnie o to, by klienci byli w stanie skorzystać z jak największej liczby punktów. Podstawą działalności takiego parku rozrywki są różnorodne przejażdżki i zjeżdżalnie – w tym wypadku możemy skorzystać z gotowych projektów lub stworzyć własne dzięki rozbudowanemu edytorowi, wyposażonemu w szereg opcji związanych z lokowaniem zakrętów, przeszkód i innych tego typu dodatków. Oprócz basenów i innych atrakcji wodnych należy również pamiętać o rozmieszczaniu punktów handlowych i usługowych, które przynoszą nam dodatkowy profit.

Twórcy oddali do dyspozycji graczy także rozbudowany panel zarządzania, który pozwala na kontrolę praktycznie każdego aspektu funkcjonowania parku. Do naszych obowiązków należy ustalenie cen wejściówek na poszczególne atrakcje oraz wartości różnorodnych usług, jak również określenie budżetu przeznaczonego na promocję oraz wypłaty dla pracowników. W każdej chwili możemy również poznać opinię oraz zadowolenie klientów, klikając na dowolną postać, która znajduje się na terenie obiektu.

Gra charakteryzuje się kolorową, płynnie animowaną grafiką – park wodny tętni życiem, a klienci wyrażają szereg różnorodnych ekspresji i zachowań, co pozwala oceniać słuszność i efekty podejmowanych kroków.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 118 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 2.8 / 10 na podstawie 24 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 29,90 PLN

Wymagania wiekowe Water Park Tycoon

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Symulator parku wodnego

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane: Pentium 4 2 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza), 250 MB HDD, Windows XP(SP3)/Vista/7/8