Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS5PC
Okładka Wanderer: The Fragments of Fate (PC)
OkładkaWanderer: The Fragments of Fate (PC)

Wanderer: The Fragments of Fate

W Wanderer: The Fragments of Fate podróżujemy w czasie, by uratować świat od zagłady. W tym celu badamy cywilizację Majów, uczestniczymy w lądowaniu na Księżycu oraz walkach podczas II wojny światowej. Produkcja jest odnowioną wersją gry Wanderer z 2022 roku.

Przygodowe | FPP | science fiction | reedycje/remastery/remaki | indie | podróże w czasie | przygodowe gry akcji | PlayStation VR | SteamVR | rzeczywistość wirtualna

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wanderer: The Fragments of Fate Premiera

12wrz2024za 116dni

PC PS5

Gry podobne do Wanderer: The Fragments of Fate

Half-Life: Alyx

The Walking Dead: Saints & Sinners

Blunt Force

Wanderer: The Fragments of Fate to odnowiona wersja przygodowej gry akcji Wanderer wydanej w 2022 roku. Dzieło studia Mighty Eyes koncentruje się na podróżach w czasie i przestrzeni, pozwalając nam m.in. poznać Nikolę Teslę czy wpłynąć na drugowojenne wydarzenia. Naszym głównym celem jest jednak zmiana losu świata, któremu grozi zagłada.

Wraz z nową wersją w tytule zadebiutowały trzy dodatkowe poziomy, unikatowe bronie oraz szereg usprawnień.

Fabuła

W roku 2061 Ziemia jest niebezpieczną, postapokaliptyczną krainą. W tej ponurej rzeczywistości żyje Asher Neumann, który niespodziewanie zyskuje narzędzie, pozwalające odmienić bieg historii. W mieszkaniu swojego dziadka Johna natrafia na Samuela – obdarzony świadomością zegarek umożliwiający podróże w czasie. Od jego kolejnych czynów zależeć będą zarówno przeszłość, jak i przyszłość świata.

Mechanika

Wanderer: The Fragments of Fate jest pierwszoosobową produkcją, w której przemierzamy różne zakątki świata w konkretnych okresach historycznych. Asher Neumann przybiera w nich postać osób biorących udział w kluczowych wydarzeniach, a podjęte przez niego kroki, przybliżają nas do uratowania świata. W tym czasie badamy sekrety cywilizacji Majów, gramy koncert na Przystanku Woodstock czy uczestniczymy w historycznym lądowaniu na Księżycu.

Model rozgrywki w tytule Wanderer: The Fragments of Fate w dużej mierze oparty jest na eksploracji – nasze alter ego potrafi wspinać się, skakać, pływać oraz zjeżdżać na prowizorycznej tyrolce. W trakcie zabawy manipulujemy także elementami otoczenia, rozwiązując zagadki środowiskowe bądź w innowacyjny sposób wykorzystując przedmioty z różnych epok. W produkcji występuje również walka, której system został zaprojektowany od nowa względem poprzedniej edycji. W dziele Mighty Eyes pojawia się szereg broni, przydatnych zarówno do radzenia sobie z wrogami (np. karabin), jak i niszczenia przeszkód (łom).

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia protagonisty jest Samuel, którego nie ominęły liczne usprawnienia. Zegarek Neumanna doczekał się nowego interfejsu, jak i zmian w ekwipunku oraz systemie podróży w czasie. Otrzymał również funkcję widzenia ech, znacznie ułatwiającą odnajdywanie przedmiotów.

Kwestie techniczne

Gra Wanderer: The Fragments of Fate powstała wyłącznie z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej. Docelowymi platformami wybranymi przez twórców są PlayStation 5 (PSVR 2) oraz pecety (Steam VR).

Ostatnia modyfikacja 9 maja 2024

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Wanderer: The Fragments of Fate: 16+

PC
PS5