Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCPS4
Okładka Waddle Home (PS4)

Waddle Home

Stworzona przez studio Archiact Interactive z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej gra logiczna, inspirowana popularną w latach 90. ubiegłego wieku serią Lemmings.

Logiczne | indie | PlayStation VR | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna

Okładka Waddle Home (PS4)

data premiery gry:

7lip2016

PC

13paź2016

PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Waddle Home jest grą logiczną w stylu popularnej w latach 90. serii Lemmings, stworzoną z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości. Produkcja została opracowana przez niezależny zespół Archiact Interactive i trafiła między innymi na platformę PS4 i PC.

Mechanika

W Waddle Home gracz wciela się w rolę kosmity, którego zadaniem jest przeprowadzenie grupy pingwinów przez trójwymiarowe poziomy. Gra została podzielona na czterdzieści etapów, wypełnionych rozmaitymi pułapkami, przepaściami i innymi przeszkodami; plansze możemy dowolnie obracać, by wytyczyć najlepszą drogę dla naszych podopiecznych. Ci zaś nieustannie człapią przed siebie, skręcając jedynie wtedy, gdy odbiją się od ściany. Na przejście każdej planszy wyznaczono limit czasowy.

Podczas rozgrywki możemy swobodnie rozglądać się po otoczeniu poprzez poruszanie głową, z kolei wchodzenie w interakcję z otoczeniem odbywa się przy użyciu kontrolerów ruchowych — to właśnie w ten sposób pozbywamy się niebezpieczeństw i otwieramy zablokowane przejścia.

Kwestie techniczne

Waddle Home na platformie PS4 i PC charakteryzuje się przyzwoitej jakości oprawą graficzną, a pozytywne wrażenie robi urocza, kreskówkowa stylistyka i bogata paleta kolorów. Gra wymaga do działania gogli wirtualnej rzeczywistości i dedykowanych kontrolerów ruchowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Waddle Home

odpowiednia dla każdego wieku

PC
PS4