Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Vigilance 2099 (PC)
OkładkaVigilance 2099 (PC)

Vigilance 2099 PC

Przygodowa gra akcji osadzona w cyberpunkowym uniwersum. W Vigilance 2099 wcielamy się w łowcę nagród, który przemierza futurystyczną metropolię, tropiąc kolejne cele. Produkcja pozwala nam eksplorować miasto na piechotę bądź za sterami samochodów i maszyn latających.

Akcji | FPP | TPP | cyberpunk | indie | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Vigilance 2099 Premiera PC

2022

Steam

2022

producent: NasNakarus / Envoidant Studios wydawca: Behemoth Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Vigilance 2099

Cyberpunk 2077

Watch Dogs: Legion

Grand Theft Auto V

Vigilance 2099 jest przygodową grą akcji utrzymaną w cyberpunkowych klimatach. Głównym twórcą tej produkcji jest niezależny deweloper – NasNakarus – czerpiący inspiracje z takich tytułów, jak niewydany Prey 2 od zespołu Human Head Studios oraz kultowy Blade Runner.

Fabuła

Vigilance 2099 zabiera nas w podróż do cyberpunkowej metropolii. W trakcie rozgrywki wcielamy się łowcę nagród, który przemierza ulice rozświetlone blaskiem neonów i naszpikowane nowoczesną technologią wnętrza budynków, tropiąc kolejne cele.

Mechanika

W Vigilance 2099 akcję możemy obserwować zarówno zza pleców bohatera (TPP), jak i z jego oczu (FPP). W trakcie rozgrywki eksplorujemy miasto i realizujemy zadania polegające na chwytaniu rozmaitych celów. Choć wśród zleceń nie brakuje takich, w których musimy dołożyć starań, by ofiara przeżyła spotkanie z bohaterem, w wielu przypadkach nasze cele są poszukiwane „żywe lub martwe”.

Metropolię przemierzamy na piechotę, co uatrakcyjnia system parkouru pozwalający wspinać się na budynki oraz szybko i zręcznie pokonywać przeszkody terenowe, a także za kierownicami samochodów – zarówno jeżdżących, jak i latających. Wykonanie wielu misji wymaga od nas wdawania się w widowiskowe strzelaniny bądź przekradania się za plecami przeciwników. Niezależnie od tego, na które rozwiązanie się zdecydujemy, sprawę potrafi ułatwić wbudowany w grę tryb taktyczny, w którym kamera zostaje uwolniona, a my możemy swobodnie rozejrzeć się po okolicy, by opracować właściwą strategię. Poza tym ważną rolę odgrywa tu hakowanie systemów bezpieczeństwa – protagonista może włamywać się między innymi do kamer oraz cyfrowych „umysłów” napotykanych po drodze robotów bojowych, co pozwala mu przejmować nad nimi bezpośrednią kontrolę.

Kwestie techniczne

Vigilance 2099 działa w oparciu o technologię Unreal Engine 4. Produkcja może się pochwalić bogatymi w detale projektami lokacji. Wszechobecne neony w połączeniu z klimatycznym soundtrackiem tworzą tu atmosferę rodem z Łowcy androidów.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.2 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Vigilance 2099: 16+

Vigilance 2099 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 1050 lub lepsza
  • 30 GB HDD
  • Windows 10