Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCSwitchPS4XONE
Okładka Vesta (PC)

Vesta

Vesta jest przedstawicielem gatunku logicznych gier akcji osadzonym w postapokaliptycznym świecie. Za stworzenie tego tytułu odpowiada hiszpańskie studio niezależne FinalBoss Games.

Logiczne | science fiction | postapokalipsa | elementy przygodowe | elementy zręcznościowe

Okładka Vesta (PC)

data premiery gry:

19sty2018

PS4 PC XONE Switch
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Vesta jest logiczną grą akcji osadzoną w zaawansowanym technologicznie, postapokaliptycznym świecie. Produkcja została stworzona przez hiszpańskiego niezależnego dewelopera FinalBoss Games i wydana na PC, XONE itd. przez firmę Eastasiasoft.

Fabuła

Gracze wcielają się w tytułową bohaterkę – sześcioletnią dziewczynkę, która budzi się w opuszczonym kompleksie, pełnym robotów i różnego rodzaju maszyn. Z pomocą swojego przyjaciela Droida, a także dzięki wskazówkom niewielkiego Bota, Vesta stara się wydostać z tego niebezpiecznego miejsca i dowiedzieć się, co stało się z jego poprzednimi mieszkańcami.

Mechanika

Vesta wydana na PC, XONE itd. jest przedstawicielem gatunku logicznych gier akcji z widokiem w rzucie izometrycznym. Rozgrywka skupia się na przemierzaniu lokacji złożonych z szeregu przeszkód i pułapek, których ominięcie wymaga logicznego myślenia. Pod kontrolę graczy oddane zostają dwie postacie: tytułowa Vesta oraz Droid. Każde z nich posiada unikatowe umiejętności i cechy: Vesta jest zręczna i potrafi zarządzać energią – najważniejszym zasobem tego świata, zaś jej przyjaciel jest silny i wytrwały. Rozwiązanie zawartych w grze zagadek wymaga sprawnego łączenia talentów obydwojga bohaterów. Od czasu do czasu przychodzi nam też walczyć z wrogimi robotami, a w wybranych miejscach czekają na nas potężni bossowie – pokonywanie ich wymaga sprytu i właściwej taktyki.

Autorzy z FinalBoss Games przygotowali przeszło 30 poziomów, a także wiele sekretów i ciekawostek do odnalezienia.

Kwestie techniczne

Vesta posiada atrakcyjną, trójwymiarową oprawę graficzną, która charakteryzuje się atrakcyjnym kierunkiem artystycznym. Opowieść jest przekazywana za pośrednictwem ręcznie rysowanych, animowanych, komiksowych plansz.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Vesta

Klasyfikacja PEGI Vesta

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Vesta

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3-2100 3.1 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 730 lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows 7/8/10
PS4
PC
XONE
Switch