Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Vegas: Make it Big (PC)

Vegas: Make it Big PC

Strategia ekonomiczna stworzona przez zespół Deep Red Games, znany dzięki wyprodukowaniu takich popularnych ekonomicznych simów jak Monopoly Tycoon czy Beach Life. Gra pozwala graczom dorobić się fortuny w Las Vegas, królestwie kasyn, hoteli, itp.

Strategiczne | ekonomiczne

PC Windows
Okładka Vegas: Make it Big (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

17października2003

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Strategia ekonomiczna stworzona przez zespół Deep Red Games, znany dzięki wyprodukowaniu takich popularnych ekonomicznych simów jak Monopoly Tycoon (ponad 600 tyś sprzedanych egzemplarzy) czy Beach Life. Tym razem panowie z Deep Red Games umożliwili graczom dorabiać się fortuny w Las Vegas, królestwie kasyn, hoteli i innych atrakcji stworzonych wyłącznie po to by zaspokoić zachcianki turystów... i wyczyścić im portfele. Jak zawsze w tego typu grach rozpoczynamy, gdzieś w zapominanym miejscu miasta, z marnym, rozpadającym się hotelikiem, a dążymy do stworzenia najlepszego i najbardziej dochodowego hotelu w Las Vegas, który spełni oczekiwania różnych grup klientów, m.in. zawodowych hazardzistów, biznesmenów i rodzin spędzających wakacje.

Jako szef całego przedsięwzięcia mamy całkowitą dowolność w projektowaniu hotelu, urządzeniu go zarówno we wnętrzu jak i na zewnątrz, wybraniu jednego z dziesięciu różnych schematów jego wystroju, doboru gier w kasynie hotelowym (m.in. ruletki, Black Jacka, automatów typu „jednoręki bandyta”) oraz różnego rodzaju restauracji i bufetów. Ustalenie odpowiednich cen za poszczególne atrakcje czy usługi również leży w naszej gestii, podobnie jak zatrudnienie wykwalifikowanej kadry pracowniczej (tj. krupierów, ochroniarzy, kelnerów, konferansjerów, itp.) i wybranie dodatkowych atrakcji jak: kabarety, pokazy iluzjonistów czy koncerty piosenkarzy.

Możemy prowadzić swoje interesy uczciwie lub też korzystać z najróżniejszych luk prawnych, czy niecałkiem legalnych transakcji, co oczywiście wiąże się z dużym zyskiem ale i dużym ryzykiem - jeżeli coś pójdzie nie tak, w jednej chwili stracimy wszystko. Jak to mówią „konkurencja nie śpi”, należy więc bacznie obserwować poczynania właścicieli konkurencyjnych hoteli i dynamicznie na nie reagować, począwszy od wprowadzenia lepszych atrakcji i obniżania cen, aż po nieczyste zagrania, sabotaż, itp.

Akcja w Vegas: Make it Big toczy się w dynamicznym świecie przedstawionym przy pomocy w pełni trójwymiarowego silnika graficznego (udoskonalony silnik użyty w Monopoly Tycoon), co gwarantuje pozytywne odczucia wizualne – po ulicach poruszają się samochody i piesi, światła rozświetlają ciemności nocy, itp.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 54 głosów czytelników.

Gry podobne do Vegas: Make it Big

Klasyfikacja PEGI Vegas: Make it Big

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Vegas: Make it Big

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Procesor Pentium III 800MHz
  • 256MB RAM
  • karta grafiki 32 MB
  • 500MB HDD
Odwiedź oficjalny serwis Vegas: Make it Big już dziś

wiadomość25 sierpnia 2003

Na sieci ukazała się oficjalna witryna gry Vegas: Make it Big, której wydawcą jest firma Empire Interactive. Na łamach tegoż serwisu znajdziemy najnowsze informacje odnoszące się do tej pozycji z gatunku strategiczno-ekonomicznego. Produkcją gry zajmuje się firma Deep Red Games (Monopoly Tycoon oraz Beach Life)

Vegas: Make it Big - kolejny ekonomiczny sim twórców Beach Life
Vegas: Make it Big - kolejny ekonomiczny sim twórców Beach Life

wiadomość28 stycznia 2003

Zespół Deep Red Games, znany dzięki wyprodukowaniu takich popularnych tytułów z gatunku strategii ekonomicznych jak Monopoly Tycoon (ponad 600 tyś sprzedanych egzemplarzy) czy Beach Life przedstawił swoją kolejną produkcję, pt. Vegas: Make it Big. Tym razem panowie z Deep Red Games pozwolą nam dorabiać się fortuny w Las Vegas, królestwie kasyn, hoteli i innych atrakcji stworzonych wyłącznie po to by zaspokoić zachcianki turystów... i wyczyścić im portfele.