Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Vampire Night (PS2)

Vampire Night PS2

Kolejna gra z gatunku określanego mianem celowniczków, w znacznym stopniu wzorowana na kultowej serii House of the Dead. Wcielamy się w postać łowcy polującego na pewnego potężnego wampira.

Akcji | FPP | strzelanki | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Vampire Night (PS2)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

13listopada2001

Vampire Night jest kolejnym tytułem zaliczającym się do niezbyt popularnego gatunku „celowniczków”. Są to gry, w których akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Czynnikiem odróżniającym te produkcje od standardowych strzelanek FPP jest pozbawienie gracza możliwości bezpośredniego sterowania swoją postacią. Zabawa ogranicza się do likwidowania pojawiających na ekranie potworów. Do ich namierzania wykorzystywany jest wspomniany już wcześniej celownik. Vampire Night początkowo trafił na automaty do gier. Opisywana konwersja ukazała się na PS2 z rocznym opóźnieniem. Za produkcję gry odpowiedzialne jest studio Wow Entertainment, które opracowało również inny tytuł z tego gatunku – The House of the Dead III.

Opisywana strzelanka pod wieloma względami przypomina wspomniany przed chwilą tytuł. Podstawowa różnica polega oczywiście na tym, iż krwiożercze zombiaki zastąpione zostały tytułowymi wampirami. Gracz wciela się w postać Średniowiecznego łowcy, polującego na wyjątkowo niebezpieczną bestię. Aby do niej dotrzeć należy dokładniej zbadać jedną z okolicznych wiosek. Problem w tym, iż została ona opanowana przez wampiry. Jak można się łatwo domyślić, w trakcie właściwej gry wątek fabularny nie odgrywa praktycznie żadnej roli, stanowi jedynie pretekst do eliminacji kolejnych potworów.

Podstawowy punkt programu stanowi tryb Arcade, wzorowany na wspomnianej już wersji przeznaczonej na automaty do gier. Rozgrywka przebiega w bardzo zbliżony do tego typu produkcji sposób. Cała zabawa podzielona została na kilka niewielkich poziomów. Pod koniec każdego z nich należy stoczyć pojedynek z jednym z silniejszych wampirów. Potwory te na pierwszy rzut oka wydają się niezniszczalne, każda z bestii ma jednak jakiś słaby punkt, w który trzeba celować. Vampire Night jest niestety wyjątkowo krótki, grę można bowiem ukończyć w przeciągu kilkudziesięciu minut.

Na uwagę zasługują również dwa inne czynniki. Posiadane bronie można w ograniczonym stopniu upgrade’ować. Gra posiada dość ciekawie zrealizowany multiplayer. Wzorem wspomnianej już serii House of the Dead istnieje możliwość zaliczania kampanii w trybie kooperacji. Gracze bawią się oczywiście na wspólnym ekranie (dwa oddzielne celowniki). Oprawa wizualna Vampire Night prezentuje przeciętny poziom. Modele przeciwników dość szybko zaczynają się powtarzać, znacznie ciekawiej wypadają pod tym względem bossowie. Gra może być obsługiwana przy użyciu joypada, myszy lub pistoletu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do Vampire Night

Wymagania wiekowe Vampire Night

12+

Wymagania sprzętowe Vampire Night

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci, mysz