Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka UpSoccer (PC)
OkładkaUpSoccer (PC)

UpSoccer PC

UpSoccer to gra sportowa zaprojektowana przez specjalistów z grupy Artematica Entertainment. Jak sama nazwa wskazuje, przygotowana przez włoski zespół produkcja zajmuje się najpopularniejszym sportem na naszym globie – piłką nożną.

Sportowe | piłka nożna

Kolekcja gier
Obserwuj grę

UpSoccer Premiera PC

5czerwca2006

producent: Artematica Entertainment wydawca: Play Ten Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

UpSoccer to gra sportowa zaprojektowana przez specjalistów z grupy Artematica Entertainment. Jak sama nazwa wskazuje, przygotowana przez włoski zespół produkcja zajmuje się najpopularniejszym sportem na naszym globie – piłką nożną.

Jako typowa arcade’ówka tytuł nie ma na celu konkurowania z takimi seriami, jak FIFA czy Pro Evolution Soccer. Gra skupia się w maksymalnym stopniu na zapewnieniu nam odpowiedniej dozy rozrywki, z przyczyn finansowych pomijając takie szczegóły, jak oryginalne nazwiska zawodników czy zaawansowane opcje taktyczne. Pozycja, za napisaniem której stoją ci sami ludzie, którzy w 1990 r. wydali na Amigę grę I Play 3D Soccer, pozwala nam na udział w wirtualnych Mistrzostwach Świata, zrealizowanych na podobieństwo ostatniego mundialu w Niemczech.

Do dyspozycji mamy zatem 32 drużyny (w tym Polskę), których celem jest walka o najważniejsze na świecie piłkarskie trofeum. Zmagania zespołów toczą się na siedmiu różnorodnych stadionach piłkarskich, wypełnionych dwuwymiarowymi kibicami. Akcję na każdej z aren możemy obserwować z odmiennych ujęć kamery. Autorzy starali się, aby zaimplementować w swym projekcie reguły gry, pokrywające się z rzeczywistością. Umożliwili nam także swobodne operowanie opcją powtórek tak, byśmy mogli w dowolnym tempie obejrzeć wszystkie rozegrane przez nas mecze. Ponadto oprócz trybu Championship zaserwowano nam również szybki pojedynek (Quick Mode) oraz multiplayer, obsługujący nawet do ośmiu osób.

Z powodu braku kosztownej licencji na używanie prawdziwych nazwisk piłkarzy twórcy UpSoccera zdecydowali się na zastosowanie furtki dla graczy-estetów. Jest nią możliwość samodzielnego edytowania danych zawodników, a także opcja zmieniania ustawień taktycznych prowadzonych przez nas drużyn.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 8  

Wymagania wiekowe UpSoccer: Odpowiednia dla każdego wieku.