Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3X360
Okładka Under Defeat HD (PS3)

Under Defeat HD

Under Defeat HD to poprawiona i odświeżona wersja klasycznej gry shoot'em up, która została wydana na konsoli Dreamcast w 2006 roku.

Zręcznościowe | helikoptery | reedycje/remastery/remaki | shoot 'em up

Okładka Under Defeat HD (PS3)

data premiery gry:

23lut2012

PS3 X360

Under Defeat HD jest poprawioną i odświeżoną wersją gry Under Defeat, która została pierowtnie wydana w 2006 roku na Dreamcaście. Tytuł będący tradycyjnym shoot'em upem cieszył się sporym powodzeniem wśród graczy mimio tego, że oficjalnie ukazał się jako jedna z ostatnich gier na konsoli firmy Sega. Za jego produkcję odpowiadało japońskie studio G.rev, specjalizujące się w grach akcji i bijatykach. Deweloper odpowiada również za przygotwanie reedycji tytułu.

Akcja Under Defeat HD umiejscowiona została w alternatywnej wersji naszego świata i przenosi nas w czasy II wojny światowej. Wcielamy się w pilota wojskowego helikoptera, walczącego w szeregach Imperium, wzorowanego na nazistowskich Niemczech. Naszym przeciwnikiem są wojska Unii, które stylistycznie odpowiadają siłom Aliantów.

Model rozgrywki jest wyjątkowo prosty. Pilotowany helikopter przemieszcza się w górę przesuwającego się ekranu. Na naszej drodze stają atakujący nas z ziemi i z powietrza wrogowie, w postaci czołgów, wieżyczek, dział, samolotów oraz helikopterów. Do naszej dyspozycji oddano dwa główne rodzaje uzbrojenia. Są nimi posiadające nieograniczoną ilość amunicji działko oraz bomby, których w czasie zabawy posiadamy maksymalnie sześć. Niszcząc przeciwników możemy zdobyć dodatkowe ładunki wybuchowe, ale także jedną z trzech specjalnych broni dodatkowych (działo, karabin maszynowy i rakietnica). Przy wykorzystaniu tego oręża musimy pamiętać, że po jego użyciu trzeba nieco poczekać na przeładowanie, by ponownie móc je wykorzystać w walce.

Chociaż rozgrywka w Under Defeat HD przypomina klasyczne dwuwymiarowe strzelanki, to wszystkie obiekty w grze zostały wykonane w 3D, co nadaje głębi scenografii i uatrakcyjnia przebieg zabawy. Odświeżona wersja tytułu poprawia nieco tekstury i grafikę oraz umożliwia grę na panoramicznym ekranie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Under Defeat HD

Wymagania wiekowe Under Defeat HD

odpowiednia dla każdego wieku

PS3
X360