Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360PS3
Okładka Under Defeat HD (X360)
OkładkaUnder Defeat HD (X360)

Under Defeat HD

Under Defeat HD to poprawiona i odświeżona wersja klasycznej gry shoot'em up, która została wydana na konsoli Dreamcast w 2006 roku.

Zręcznościowe | helikoptery | reedycje/remastery/remaki | shoot 'em up

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Under Defeat HD Premiera

23lut2012

PS3 X360

Gry podobne do Under Defeat HD

Contra

Sine Mora

Deathsmiles

Under Defeat HD jest poprawioną i odświeżoną wersją gry Under Defeat, która została pierowtnie wydana w 2006 roku na Dreamcaście. Tytuł będący tradycyjnym shoot'em upem cieszył się sporym powodzeniem wśród graczy mimio tego, że oficjalnie ukazał się jako jedna z ostatnich gier na konsoli firmy Sega. Za jego produkcję odpowiadało japońskie studio G.rev, specjalizujące się w grach akcji i bijatykach. Deweloper odpowiada również za przygotwanie reedycji tytułu.

Akcja Under Defeat HD umiejscowiona została w alternatywnej wersji naszego świata i przenosi nas w czasy II wojny światowej. Wcielamy się w pilota wojskowego helikoptera, walczącego w szeregach Imperium, wzorowanego na nazistowskich Niemczech. Naszym przeciwnikiem są wojska Unii, które stylistycznie odpowiadają siłom Aliantów.

Model rozgrywki jest wyjątkowo prosty. Pilotowany helikopter przemieszcza się w górę przesuwającego się ekranu. Na naszej drodze stają atakujący nas z ziemi i z powietrza wrogowie, w postaci czołgów, wieżyczek, dział, samolotów oraz helikopterów. Do naszej dyspozycji oddano dwa główne rodzaje uzbrojenia. Są nimi posiadające nieograniczoną ilość amunicji działko oraz bomby, których w czasie zabawy posiadamy maksymalnie sześć. Niszcząc przeciwników możemy zdobyć dodatkowe ładunki wybuchowe, ale także jedną z trzech specjalnych broni dodatkowych (działo, karabin maszynowy i rakietnica). Przy wykorzystaniu tego oręża musimy pamiętać, że po jego użyciu trzeba nieco poczekać na przeładowanie, by ponownie móc je wykorzystać w walce.

Chociaż rozgrywka w Under Defeat HD przypomina klasyczne dwuwymiarowe strzelanki, to wszystkie obiekty w grze zostały wykonane w 3D, co nadaje głębi scenografii i uatrakcyjnia przebieg zabawy. Odświeżona wersja tytułu poprawia nieco tekstury i grafikę oraz umożliwia grę na panoramicznym ekranie.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Under Defeat HD: Odpowiednia dla każdego wieku.

PS3
X360