Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCANDiOS
Okładka Umiro (PC)

Umiro

Niezależna gra logiczna, w której trafiamy do fantastycznego świata Umiro. Podczas zabawy kierujemy dwiema postaciami zbierającymi specjalne kryształy, gdyż tylko dzięki nim przywrócimy im życie oraz odzyskamy pamięć.

Logiczne | 2D | elementy zręcznościowe | indie

Okładka Umiro (PC)

data premiery gry:

29mar2018

PC AND iOS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Umiro to pierwsza gra wyprodukowana przez kilkuosobowy zespół Diceroll Studios z Singapuru. Niedoświadczonym deweloperom pomogła jednak firma Devolver Digital – ceniony wydawca niezależnych produkcji, w tym chociażby serii Hotline Miami i Shadow Warrior. Tytuł wydano na platformie PC, AND i iOS.

Fabuła

Gra opowiada o przygodach dwóch postaci – Hueya i Satury. Para trafiła do tytułowego świata Umiro, ale nie pamięta niczego ze swojej przeszłości, w tym tego, jak się tu znalazła. Naszym zadaniem jest pomóc im odzyskać wspomnienia.

Mechanika

Umiro to gra logiczna. Podczas zabawy kierujemy obojgiem bohaterów, a celem jest zbieranie świętych kryształów, które pozwolą odzyskać pamięć postaciom oraz przywrócić życie i kolory w krainie. Rozgrywka została podzielona na ponad czterdzieści układów o rosnącym poziomie trudności. Na każdej planszy znajdują się rozmaite przeszkody i niebezpieczeństwa – należy je omijać, wyznaczając drogę podopiecznym. Plansze są niewielkie, ale umożliwiają dotarcie do celu na kilka sposobów. Żądni wyzwań gracze mogą po drodze zbierać dodatkowe kryształy, ale zazwyczaj znajdują się one w bardziej niebezpiecznych miejscach, więc trzeba wybierać, czy zaryzykować i pokusić się o walkę o maksymalny wynik, czy obrać bezpieczniejszą, niedającą pełnej satysfakcji ścieżkę.

Kwestie techniczne

Pod względem oprawy graficznej Umiro przypomina słynną grę mobilną Monument Valley, choć przygotowane poziomy nie są tak rozbudowane i nie można ich obracać. Akcja obserwowana jest z kamery umieszczonej tuż nad planszą.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 10,99 PLN

Wymagania wiekowe Umiro

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Umiro

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo E7300 2.66 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GTS lub lepsza
  • 700 MB HDD
  • Windows 7/8.1/10 64-bit
PC
AND
iOS