Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka U-Boat: Battle in the Mediterranean (PC)

U-Boat: Morze Śródziemne PC

U-Boat: Battle in the Mediterranean

Największy z dotychczasowych dodatków do Silent Hunter III, czyli popularnego symulatora okrętów podwodnych.

To jest dodatek do gry Silent Hunter III.

Symulacje

PC Windows
Okładka U-Boat: Battle in the Mediterranean (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

29sierpnia2006

5grudnia2006

pudełko PL

U-Boat: Battle in the Mediterranean to największy, dotychczas, dodatek do popularnego symulatora łodzi podwodnych Silent Hunter III. Należy zaznaczyć, iż jest to nieoficjalne rozszerzenie przygotowane przez studio X1 Software, to samo, które zaserwowało nam Silent Hunter III: Seawolves. Tym razem autorzy zapraszają nas do wzięcia udziału w kampanii rozgrywającej się od maja 1941 roku aż do roku 1943, kiedy to siły Aliantów przypuściły inwazję na Włochy. Zgodnie z tytułem, akcja rozgrywa się na wodach Morza Śródziemnego oraz Czarnego.

Wielbiciele podwodnego polowania na stalową zwierzynę znajdą tu sporo nowości i unowocześnień, zarówno w dziedzinie kampanii, ilości detali graficznych, jak i interfejsu. Do tych najważniejszych można zaliczyć zabiegi mające na celu polepszenie zgodności historycznej poprzez dodanie nowych portów (między innymi Salamis, Constanza i Taranto), statków i okrętów (aż czterdzieści cztery klasy, w tym trzy zupełnie nowe - pojawiają się również znane z historii Scharnhorst i Gneisenau) oraz oczywiście premierowych misji, opartych na prawdziwych wydarzeniach.

Udało się również poprawić kilka elementów, nadając morskim zmaganiom więcej realizmu. Tak więc, mamy do czynienia ze zmianami w obliczaniu trafień torped i powodowanych tym uszkodzeń (zmodyfikowano częstotliwość rykoszetów i niewypałów), zmniejszono skuteczność radarów oraz widoczność w warunkach nocnych, a w zamian zwiększono szanse dostrzeżenia wynurzonego okrętu podwodnego. Pojawiło się kilka drobiazgów, mających może mniejsze znaczenie dla samej rozgrywki, ale dodających grze dodatkowego smaczku. Są to takie elementy jak pojawiające się w trakcie walki wsparcie lotnicze, czy też możliwość zmiany koloru własnego U-boota.

Warte wspomnienia są jeszcze poprawiona grafika (na przykład realistycznie zachowujący się dym, ulepszone efekty uszkodzeń okrętów) oraz rozbudowany tutorial i system podpowiedzi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 132 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Klasyfikacja PEGI U-Boat: Morze Śródziemne

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Wymagania sprzętowe U-Boat: Morze Śródziemne

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1GB RAM
  • karta grafiki 128MB (GeForce 4 lub lepsza)
U-Boat: Morze Śródziemne - recenzja gry
U-Boat: Morze Śródziemne - recenzja gry

Recenzja 11 grudnia 2006, 11:02

Pozostałe nowinki mają charakter już stricte kosmetyczny i nie wpływają zbytnio na jakość rozgrywki. Należą do nich nowe porty między innymi w Salamis, La Spezia i Constantza. Pojawiły się również nowe instalacje naziemne, a wrogowie podobno zachowują się realistyczniej. Trudno mi było to stwierdzić, ale na oko są znacznie pasywniejsi niż byli.