Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS2Wii
Okładka Truck Racer (2009) (PS2)
OkładkaTruck Racer (2009) (PS2)

Truck Racer (2009)

Truck Racer to zręcznościowa gra wyścigowa wyprodukowana przez specjalizujące się w tym gatunku studio deweloperskie Brain in a Jar.

Wyścigi | samochodowe | ciężarówki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Truck Racer (2009) Premiera

24kwi2009

PC PS2 Wii

Truck Racer to odpowiedź firmy wydawniczej Nordic Games na wyniki badań przeprowadzonych wśród klientów. Wielu dorosłych graczy zadeklarowało bowiem, że najbardziej brakuje im prostych, zręcznościowych wyścigów, w które mogliby zagrać ze swoimi dziećmi. Zadanie przygotowania gry zaspokajającej taką potrzebę powierzono studiu Brain in a Jar.

Gracze mają okazję wziąć udział w emocjonujących zmaganiach kierowców dużych i nieco mniejszych samochodów. Wśród dostępnych w Truck Racer pojazdów pojawiają się m.in. straż pożarna, ciężarówka, pick-up, dostawczak, a nawet terenowy hummer i monster truck. Rywalizacja toczy się na 8 trasach wytyczonych w 8 krajach, które podziwiać można przy zmiennych porach dnia i nocy.

W trybie zabawy single player komputerowa sztuczna inteligencja kieruje poczynaniami siedmiu przeciwników, starając się wykorzystać ich atuty (prędkość, sterowność, gabaryty itp.). Dostępne opcje pozwalają rozegrać m.in. standardowy wyścig, pojedynek na torze albo kaskaderską walkę na arenie. Twórcy zadbali również o możliwość rywalizacji z żywym przeciwnikiem na podzielonym ekranie.

Oprawa wizualna Truck Racer wyraźnie wskazuje na niskobudżetowy charakter produkcji. Modele samochodów odznaczają się niewielką ilością detali, a toczenie tras wyścigowych jest bardzo skromne. Na plus zaliczyć można jedynie system zniszczeń i deformacji nadwozia pojazdów oraz możliwość oglądania powtórek z przebiegu wyścigów.

Ostatnia modyfikacja 17 czerwca 2012

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Truck Racer (2009)

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
PC
Wii
PS2