Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS1
Okładka Treasures of the Deep (PS1)
OkładkaTreasures of the Deep (PS1)

Treasures of the Deep PS1

Przygodowa gra akcji, w której wcielamy się w najemnika wykonującego podwodne misje. Zadania stawiane przed nami w Treasures of the Deep polegają między innymi na plądrowaniu wraków statków, niwelowaniu skutków katastrof ekologicznych czy choćby na krzyżowaniu planów konkurencji.

Akcji | FPP | okręty podwodne | elementy przygodowe | pod wodą | przygodowe gry akcji

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Treasures of the Deep Premiera PS1

31sierpnia1997

producent: Black Ops wydawca: Sony Interactive Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Treasures of the Deep

Nightmare Creatures II

Deathtrap Dungeon

Cyberia

Treasures of the Deep jest przygodową grą akcji, opracowaną przez studio Black Ops Entertainment. Produkcja została stworzona z myślą o konsoli PS1.

Fabuła

W Treasures of the Deep gracz wciela się w Jacka Runyana – byłego członka formacji Navy SEALs, który zarabia na życie jako najemnik pracujący dla firmy Undersea Mercenary Agency. Protagonista podejmuje się wykonywania najtrudniejszych podwodnych misji; szybko zaczyna też deptać po piętach niejakiemu Simonowi Blackowi, czyli szefowi konkurencyjnej organizacji siejącej terror na oceanach całego świata.

Mechanika

W wydanym na konsoli PS1 Treasures of the Deep akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Filarem rozgrywki jest eksploracja głębin i wykonywanie zlecanych nam zadań; misje polegają między innymi na plądrowaniu wraków statków, niesieniu pomocy ofiarom katastrof lotniczych i niwelowaniu skutków katastrof ekologicznych (jak wyciek oleju) czy wreszcie na niszczeniu podwodnych struktur należących do nieprzyjaciół. Łącznie na odwiedzenie czeka tu czternaście lokacji, na czele z Trójkątem Bermudzkim, Arktyką oraz Wielką Rafą Koralową.

W trakcie zmagań Jack korzysta nie tylko z kombinezonów, lecz również jednoosobowych batyskafów i łodzi podwodnych (od najprostszej, czyli USN RV-1, aż po Vipera niezastąpionego w starciach z adwersarzami). Poza tym na jego podorędziu znajduje się szeroki wachlarz uzbrojenia i gadżetów – protagonista robi użytek między innymi z torped, zdalnie sterowanych robotów i gogli noktowizyjnych. Wszystko to można ulepszać, wykorzystując w tym celu pozyskane skarby. Zazwyczaj bohater nie jest sam na dnie oceanu – w realizacji misji przeszkadzają mu agresywne stworzenia zamieszkujące morskie głębiny (wśród których prym wiodą rekiny) oraz wrogo nastawieni pracownicy konkurencyjnej firmy.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa oprawa graficzna wydanego na platformę PS1 Treasures of the Deep zachwycała jakością wykonania w momencie premiery tej produkcji. Nawet dzisiaj uwagę przykuwają bogato animowane zwierzęta zamieszkujące pododne głębiny oraz efekty wizualne w postaci bąbelków powietrza pojawiających się na ekranie.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Treasures of the Deep: 12+