Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS1PC
Okładka X-Files: The Game (PS1)

X-Files: The Game

X-Files: The Game to oparta na motywach popularnego serialu telewizyjnego gra przygodowa w konwencji interaktywnego filmu, wyprodukowana przez firmę Fox Interactive.

Przygodowe | science fiction | detektywistyczne | seriale TV | full motion video

Okładka X-Files: The Game (PS1)

data premiery gry:

31maj1998

PC

9sty1999

PS1
Kolekcja gier
Obserwuj grę

X-Files: The Game to rozbudowana gra przygodowa, oparta o licencję popularnego serialu telewizyjnego o tym samym tytule. Całość została realizowana jako interaktywny film - do produkcji pełnej wersji zatrudniono prawdziwych aktorów (David Duchovny, Gillian Anderson, itd.), zaś za scenariusz odpowiada twórca oryginału - Chris Carter.

Fabuła

Gracze wcielają się w postać Craiga Willmore'a - agenta FBI, który bada sprawę tajemniczego zniknięcia duetu zajmującego się sprawą akt „X” (czyli Foxa Muldera i Dany Scully). Słuch po nich zaginął, kiedy - w wyniku prowadzonego śledztwa - włamali się oni do jednego z magazynów w Seatlle. Trzech gangsterów zastawiło na nich pułapkę, a po ostrej strzelaninie, w której Scully została ranna, niewiadomego pochodzenia światło zabiło niedoszłych oprawców. Dyrektor FBI Skinner uznaje odnalezienie Foxa oraz Scully za sprawę priorytetową.

Mechanika

W X-Files: The Game twórcy z firmy Fox Interactive od podszewki pokazali działania agenta FBI - zbieramy dowody, prowadzimy szereg rozmów ze świadkami zdarzenia (rozbudowane opcje dialogowe - program czasem prosi nas o ustosunkowanie emocjonalne do naszego rozmówcy, co wpływa na późniejsze wydarzenia i częściowo modyfikuje scenariusz), zaś w biurowym komputerze Craig Willmore zapoznaje z innymi szczegółami (np. identyfikuje znalezione odciski palców). W sumie, podczas rozgrywki odwiedzamy kilkanaście różnorodnych lokacji (statki, hotele, magazyny, biuro FBI). W razie problemów z odkrywaniem kolejnych wątków, możemy wesprzeć się przygotowanym systemem pomocy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 4 CD

Ocena czytelników: 6,3 / 10 na podstawie 92 głosów czytelników.

Gry podobne do X-Files: The Game

Wymagania wiekowe X-Files: The Game

16+

Wymagania sprzętowe X-Files: The Game

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 133 MHz
  • 16MB RAM
  • CD-ROMx8
  • SVGA
PC
PS1