Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Trancelation (PC)

Trancelation PC

Gra logiczna z elementami zręcznościowymi, w której celem jest jak najszybsze łączenie w pary wyrazów i ich tłumaczeń (w trybie głównym) lub zbieranie różnokolorowych kropek (w dodatkowym).

Logiczne | 2D | edukacyjne | elementy zręcznościowe | polskie | indie | słowne

PC Windows
Okładka Trancelation (PC)

producent: MythicOwl

wydawca: MythicOwl

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

17października2018

wczesny dostęp

12marca2019

12marca2019

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Trancelation jest nietypową grą logiczną z elementami zręcznościowymi stworzoną przez warszawskie studio MythicOwl. Do tej pory deweloper ten znany był przede wszystkim z gier edukacyjnych przeznaczonych głównie na urządzenia mobilne. W Trancelation warszawiacy starają się wykorzystać doświadczenie w tworzeniu obu tych typów produkcji.

Mechanika

W Trancelation znajdują się dwa tryby zabawy. W pierwszym, głównym, gracze obejmują kontrolę nad świecącym znacznikiem. W prawym górnym rogu ekranu pojawia się słowo, na planszy natomiast kilka losowych wyrazów w innym języku. Celem jest odpowiednie dopasowanie podanej frazy do jej tłumaczenia. Za każde odpowiednio sparowane słowo zaliczane są punkty. Jeśli graczowi idzie szczególnie sprawnie, uruchamia się mnożnik, który pozwala na zdobycie jeszcze wyższego wyniku. Drugi tryb, dodatkowy, jest pozbawiony elementów logiczno-edukacyjnych. Zadaniem sterującego świecącym znacznikiem gracza jest po prostu zbieranie z planszy kolorowych krążków. W obu wariantach zabawy obowiązuje limit czasowy, zatem kluczem do osiągnięcia jak najlepszego wyniku jest stałe pozostawanie w ruchu. W konsekwencji rozgrywka jest bardzo dynamiczna.

Poruszanie się po poziomach w Trancelation nie należy to rzeczy prostych. Na drodze gracza stają liczne przeszkody i przeciwnicy. Te pierwsze należy omijać, z drugimi można walczyć i się przed nimi chronić za pomocą zdobywanych podczas zabawy bonusów (bomb, tarcz i dodatkowych żyć). Rzecz jasna im dalszy etap zabawy, tym poziom trudności rośnie, limit czasowy maleje, a niebezpieczeństw na planszach pojawia się więcej.

Kwestie techniczne

W Trancelation gracze poruszają się na dwuwymiarowych planszach. Akcja ukazywana jest z góry, choć istnieje możliwość lekkiej modyfikacji kąta kamery. Przygotowane przez twórców poziomy są bardzo kolorowe i sporo się na nich dzieje. Tło jest animowane, zewsząd mrugają neony, przeszkody i przeciwnicy stale się poruszają, a każdy kontakt dwóch elementów kończy się efektownym rozbłyskiem. Współgra to z charakterem rozgrywki, która promuje szybkie poruszanie się po mapach. Całości dopełnia ścieżka dźwiękowa. Składa się ona z dynamicznych utworów z gatunku trance, które ułatwiają osiągnięcie odpowiedniego tempa podczas zabawy.

Wytworzony za pomocą powyższych elementów psychodeliczny klimat ma w zamierzeniu twórców silnie oddziaływać na graczy. Mają oni wpaść w coś w rodzaju transu, przez który trudno będzie się im oderwać od gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 35,99 PLN

Gry podobne do Trancelation

Wymagania wiekowe Trancelation

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Trancelation

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD 5500 lub lepsza
  • 300 MB HDD
  • Windows 7/8/10 64-bit