Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Trackmania Sunrise (PC)

Trackmania Sunrise PC

Trackmania Sunrise to sequel rozbudowanej gry wyścigowej, której premiera miała miejsce w listopadzie 2003 roku. Rywalizacja na wirtualnych torach stanowi tutaj jedynie część rozgrywki.

Wyścigi | samochodowe

PC Windows
Okładka Trackmania Sunrise (PC)

producent: Nadeo

wydawca: Digital Jesters

wydawca PL: Techland

Strona oficjalna   Pomoc techniczna

Polskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

8kwietnia2005

18kwietnia2005

pudełko PL

Trackmania Sunrise to sequel rozbudowanej gry wyścigowej, której premiera miała miejsce w listopadzie 2003 roku. Rywalizacja na wirtualnych torach stanowi tutaj jedynie część rozgrywki. Przed wyruszeniem na trasę należy ją bowiem zaprojektować, według własnego uznania i możliwości udostępnionych przez programistów z zespołu developerskiego Nadeo. Samodzielnie wybieramy rodzaj i ukształtowanie terenu, szerokość dróg oraz przeszkody, z jakimi później zmierzymy się podczas wyścigu (to wszystko umożliwia łatwy w obsłudze edytor poziomów).

Twórcy opisywanej produkcji udostępnili graczom kilkanaście nowych samochodów, osiągających niebotyczne prędkości (do 400 km/h!), a także kilkadziesiąt nowych elementów, z jakich możemy zaprojektować kolejne trasy (różnie wyprofilowane zakręty, tunele, podjazdy, skocznie, rampy, etc.). Nie zabrakło także nowej lokacji/środowiska, na której ścigamy się z oponentami, tj. wybrzeża Pacyfiku z mnóstwem palm czy, biegnącą równolegle do trasy przejazdu, plażą.

Duże znaczenie w Trackmania Sunrise odgrywa ulepszony system zachowania pojazdu podczas dalekich skoków, których nie brakuje w wyścigach (za wykonanie rozmaitych ewolucji zyskujemy pożądane bonusy). Co więcej, w opcji single-player pojawiły się dwa unikatowe tryby rozgrywki, tj. Platform i Crazy, oferujące miłośnikom pierwszej części zupełnie nową porcję wrażeń. W programie zaimplementowano również ciekawy tryb multiplayer (maksymalnie 10 osób w sieci lokalnej lub Internecie) oraz narzędzia, pozwalające na praktycznie dowolne modyfikowanie wyglądu zewnętrznego posiadanego pojazdu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 10  

Nośnik: 1 CD

Ocena gry 8.175 / 10 na podstawie 537 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 69,90 PLN

Gry podobne do Trackmania Sunrise

Klasyfikacja PEGI Trackmania Sunrise

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Trackmania Sunrise

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 32 MB (GeForce 4 Ti4200 lub lepsza), 1.5 GB HDD, Windows 2000/XP/Vista

Trackmania Sunrise - recenzja gry

Recenzja 19 maja 2005, 13:07

Na opisanym przed chwilą trybie wszelkie uproszczenia się jednak kończą. Tryb Platform prezentuje już zupełnie odmienne, bardziej zwariowane, podejście do zabawy. Założenia TEORETYCZNIE są podobne. Musimy osiągnąć linię mety zaliczając po drodze wyznaczone przez producentów bramki kontrolne. Podstawowy problem związany jest z tym, iż poszczególne segmenty trasy nie są ze sobą połączone. Gracz musi wykonywać różnorakie skoki (najczęściej dobrze wymierzone), tak aby móc się do nich przedostać. O ile w przypadku początkowych poziomów wystarczy jedynie w odpowiednich miejscach zwiększyć prędkość pojazdu i utrzymywać prawidłowy tor jazdy, o tyle dalsze etapy wymagają już solidnego planowania oraz wielokrotnego powtarzania tych samych wycinków trasy. Z elementem tym związany jest zresztą system punktowania. Generalnie chodzi o to, aby dotrzeć do samego końca bez konieczności przenoszenia pojazdu na prawidłowy tor jazdy. Nie muszę chyba mówić do jakich sytuacji może to doprowadzać. Nie dość, że należy zapamiętać rozkład poszczególnych skoczni i innych tego typu elementów, to dodatkowo trzeba odpowiednio sterować pojazdem, tak aby mógł on wylądować we właściwym miejscu i zaplanowanej pozycji (czytaj: na kołach a nie na dachu ;-)).