Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Trackmania Sunrise (PC)
OkładkaTrackmania Sunrise (PC)

Trackmania Sunrise PC

Trackmania Sunrise to sequel rozbudowanej gry wyścigowej, której premiera miała miejsce w listopadzie 2003 roku. Rywalizacja na wirtualnych torach stanowi tutaj jedynie część rozgrywki.

Wyścigi | samochodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Trackmania Sunrise Premiera PC

8kwietnia2005

pudełko PL

18kwietnia2005

producent: Nadeo wydawca: Digital Jesters wydawca PL: Techland Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do Trackmania Sunrise

Stunt GP

Trackmania (2003)

Drift Stage

Trackmania Sunrise to sequel rozbudowanej gry wyścigowej, której premiera miała miejsce w listopadzie 2003 roku. Rywalizacja na wirtualnych torach stanowi tutaj jedynie część rozgrywki. Przed wyruszeniem na trasę należy ją bowiem zaprojektować, według własnego uznania i możliwości udostępnionych przez programistów z zespołu developerskiego Nadeo. Samodzielnie wybieramy rodzaj i ukształtowanie terenu, szerokość dróg oraz przeszkody, z jakimi później zmierzymy się podczas wyścigu (to wszystko umożliwia łatwy w obsłudze edytor poziomów).

Twórcy opisywanej produkcji udostępnili graczom kilkanaście nowych samochodów, osiągających niebotyczne prędkości (do 400 km/h!), a także kilkadziesiąt nowych elementów, z jakich możemy zaprojektować kolejne trasy (różnie wyprofilowane zakręty, tunele, podjazdy, skocznie, rampy, etc.). Nie zabrakło także nowej lokacji/środowiska, na której ścigamy się z oponentami, tj. wybrzeża Pacyfiku z mnóstwem palm czy, biegnącą równolegle do trasy przejazdu, plażą.

Duże znaczenie w Trackmania Sunrise odgrywa ulepszony system zachowania pojazdu podczas dalekich skoków, których nie brakuje w wyścigach (za wykonanie rozmaitych ewolucji zyskujemy pożądane bonusy). Co więcej, w opcji single-player pojawiły się dwa unikatowe tryby rozgrywki, tj. Platform i Crazy, oferujące miłośnikom pierwszej części zupełnie nową porcję wrażeń. W programie zaimplementowano również ciekawy tryb multiplayer (maksymalnie 10 osób w sieci lokalnej lub Internecie) oraz narzędzia, pozwalające na praktycznie dowolne modyfikowanie wyglądu zewnętrznego posiadanego pojazdu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 10  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 544 głosów czytelników.

Trackmania Sunrise cena w dniu premiery: 69,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Trackmania Sunrise

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Trackmania Sunrise Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 4 Ti4200 lub lepsza)
  • 1.5 GB HDD
  • Windows 2000/XP/Vista