Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS3
Okładka Toy Home (PS3)

Toy Home PS3

Toy Home to wyścigi od studia Game Republic, nawiązujące swoim klimatem do kultowego tytułu sprzed lat – Micro Mashines.

Wyścigi | samochodowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka Toy Home (PS3)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS3:

20grudnia2007

Toy Home to wyścigi od studia Game Republic, nawiązujące swoim klimatem do kultowego tytułu sprzed lat – Micro Mashines. Tutaj również zasiadamy za sterami małych samochodzików, które ścigają się ze sobą na trasach skonstruowanych w pokojach: sypialni, kuchni, czy pomieszczeniu dziecięcym. Tytuł ten dostępny jest za pośrednictwem platformy sieciowej Sony, PlayStation Network.

Toy Home wspiera funkcję wibracji w padzie DualShock 3, ale nie zapomniano w nim też o obsłudze sensorów ruchu Sixaxis. O ile bowiem dodajemy gazu i hamujemy przyciskami z tyłu joypada (R2, L2), o tyle skręcamy odpowiednio wychylając kontroler w lewo lub w prawo. Oprócz tego możemy wykorzystywać jeszcze przyspieszenie, którego pasek ładujemy zbierając monety porozrzucane na trasach. Zbyt gwałtownie skręcając na zakrętach możemy też wywrócić nasz samochód – należy wtedy potrząsać kontrolerem, by przywrócić auto do właściwej pozycji.

System sterowania jest bardzo zręcznościowy i nie ma nic wspólnego z symulatorem. Arcade’owe korzenie zdradza też oprawa graficzna – kolorowa, pełna rozbłysków i posiadająca charakterystyczny, lekko bajkowy styl. W odróżnieniu od Micro Mashines, gdzie akcję obserwowaliśmy z kamery zawieszonej wysoko nad pojazdami, w Toy Home kamera umieszczona jest za samochodem. Ścigamy się za to po wielu trasach wyraźnie nawiązujących do dawnego dzieła Codemasters – przyjdzie nam jeździć między innymi w pokoju dziecięcym z dziesiątkami zabawek porozrzucanymi na podłodze, w kuchni z wieloma przyrządami czy sztućcami umieszczonymi na blatach, czy wreszcie w sypialni w nocnej porze. Różnorodność jest więc spora, a warto dodać, że oprócz trybu dla jednego gracza przygotowano również multiplayer, w którym możemy zmierzyć się z drugą osobą na podzielonym ekranie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Toy Home

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Game Republic opowiada o swoich nowych grach
Game Republic opowiada o swoich nowych grach

wiadomość4 października 2007

Na Tokio Game Show jednym z tytułów prezentowanych na PlayStation 3 był Toy Home – wyścigi małych samochodzików po różnego rodzaju pomieszczeniach w domu (skojarzenia z Micro Machines jak najbardziej na miejscu). Wtedy nie poznaliśmy jednak żadnych szczegółów na temat tej pozycji – nie wiedzieliśmy nawet, która firma odpowiedzialna jest za jej tworzenie.