Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS2XBOX
Okładka Total Immersion Racing (PC)
OkładkaTotal Immersion Racing (PC)

Total Immersion Racing

Kolejna próba przeniesienia wyścigów klasy GT na ekrany naszych komputerów. TIR oferuje nam możliwość uczestniczenia w karierze kierowcy, począwszy od zawodów rozgrywanych na samochodach niższych klas, a skończywszy na maszynach typu GTR.

Wyścigi | samochodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Total Immersion Racing Premiera

1lis2002

XBOX

8lis2002

PS2

3sty2003

PC

producent: RazorWorks wydawca: Empire Interactive wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Gry podobne do Total Immersion Racing

Live for Speed

TOCA Race Driver

GTR: The Ultimate Racing Game

Total Immersion Racing to dość realistyczna pozycja, w której bierzemy udział w wyścigach klasy GT. Tytuł ten pod wieloma względami przypomina takie ścigałki jak GTR czy chociażby Le Mans 24 Hours. Za jej produkcję odpowiedzialne jest studio RazorWorks, które opracowało też między innymi arcade’ową serię Ford Racing. TIR ukazał się równolegle na PC, PS2 oraz Xboxa. Konsolowe wersje gry prezentują bardzo zbliżony poziom wykonania. Warto jednocześnie zaznaczyć, iż zawierają one niezbyt rozbudowany multiplayer dla dwóch osób (zabawa na podzielonym ekranie).

Omawiana ścigałka cechuje się dość zróżnicowanym i jednocześnie rozbudowanym wachlarzem trybów rozgrywki, przy czym najciekawiej prezentuje się oczywiście rozbudowana kariera. Rozpoczynając swoją przygodę z Total Immersion Racing ścigamy się w najniższej klasie pojazdów, przy czym w miarę swoich postępów awansujemy do kolejnych grup. Wiąże się to oczywiście ze stopniowym wzrostem poziomu trudności zabawy. Autorzy omawianej ścigałki przygotowali kilkanaście licencjonowanych maszyn, które w trakcie rozgrywki można osobiście przetestować Są to między innymi Dodge Viper, Lister Storm, BMW M3 GTR, czy Noble M12. Z racji dość realistycznego modelu jazdy opanowanie poszczególnych maszyn wymaga pewnej wprawy. W niektórych sytuacjach trzeba też dokonywać zmian poszczególnych ustawień pojazdu. Wyścigi rozgrywają się na kilkunastu prawdziwych obiektach sportowych, wśród których nie zabrakło słynnego niemieckiego Hockenheim Ringu, czy też toru Rockingham. Kolejne postępy w trybie kariery nagradzane są dodatkowymi bonusami – nowymi autami, trasami, czy innymi prezentami.

Jednym z najistotniejszych elementów omawianej produkcji jest wysoki poziom sztucznej inteligencji komputerowych przeciwników. Każdy z kierowców cechuje się odmiennym typem osobowości. Co więcej, poszczególni zawodnicy różnią się pomiędzy sobą stylami jazdy. Niektóre osoby preferują agresywne potyczki, inni z kolei wolą zaczekać na błędy przeciwników. Oprawa wizualna Total Immersion Racing prezentuje dość wysoki poziom wykonania. Tyczy się to zarówno szczegółowych modeli pojazdów, jak i towarzyszących kolejnym zmaganiom efektów pogodowych (mgły, deszczu itp.).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 121 głosów czytelników.

Total Immersion Racing cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Total Immersion Racing

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Total Immersion Racing Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PC
PS2
XBOX