Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweGBANDS
Okładka Tony Hawk's American Sk8land (GBA)
OkładkaTony Hawk's American Sk8land (GBA)

Tony Hawk's American Sk8land

Tony Hawk's American Sk8land to kolejna część popularnego cyklu wirtualnych symulacji jazdy na deskorolce, opatrzonego nazwiskiem amerykańskiego mistrza skateboardingu.

Zręcznościowe | deskorolka | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tony Hawk's American Sk8land Premiera

18paź2005

GBA

15lis2005

NDS

Tony Hawk's American Sk8land to kolejna część popularnego cyklu symulacji jazdy na deskorolce opatrzonego nazwiskiem amerykańskiego mistrza skateboardingu. Niniejszy produkt jest zarazem pierwszą odsłoną wspomnianej serii zaprojektowaną z myślą o kieszonkowych konsolach Nintendo na zasadzie wyłączności, choć stanowi de facto odmienioną (głównie pod względem graficznym) wersję gry Tony Hawk’s American Wasteland (jest to pozycja znana np. posiadaczom PlayStation 2 i Xboxa 360).

Akcję umiejscowiono na terenie Los Angeles (obecność prawdziwych lokacji pokroju Hollywood itd.), a włączając tryb fabularny wcielamy się w rolę prowincjonalnego chłopaka, który przybywa do największej kalifornijskiej metropolii, aby zostać deskorolkowym wirtuozem. Dowolnie konfigurujemy wygląd postaci nawet w trakcie rozgrywki, odwiedzając sklep z ciuchami, fryzjera etc. Naturalnie nie od razu uzyskujemy dostęp do całego obszaru Miasta Aniołów. Odkrywanie kolejnych przestrzeni odbywa się dzięki wykonywaniu rozmaitych zadań, zlecanych przez bohaterów niezależnych. Wśród tych ostatnich pojawiają się nie tylko zwykli mieszkańcy aglomeracji, ale również profesjonalni zawodnicy (na ich czele oczywiście tytułowy Tony Hawk, którego trzeba pokonać).

Oprócz przemieszczania się na deskorolce i demonstrowania mnóstwa widowiskowych akrobacji, developerzy pozwolili nam na pokierowanie wyczynowym rowerem typu BMX. Poza tym trójwymiarową oprawę wizualną (dwuwymiarową w przypadku GBA) przygotowano w oparciu o technologię cel-shading, dzięki czemu grafika przypomina komiksowe rysunki.

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena użytkowników: 5,5 / 10 na podstawie 60 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Tony Hawk's American Sk8land

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Tony Hawk's American Sk8land Wymagania sprzętowe

Nintendo DS

Nintendo DS

  • Wykorzystuje:
  • Nintendo Wi-Fi Connection
Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
  • dodatkowo (GBA): link-kabel
NDS
GBA