Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWiiX360PS3PC
Okładka ToeJam & Earl in Panic on Funkotron (X360)

ToeJam & Earl in Panic on Funkotron

Wznowienie drugiej odsłony serii humorystycznych gier z parą kosmitów-raperów w rolach głównych, stworzonej pierwotnie na konsolę Sega Mega Drive.

Zręcznościowe | science fiction | platformówki | 2D | humorystyczne

Okładka ToeJam & Earl in Panic on Funkotron (X360)

producent: SEGA

wydawca: SEGA

data premiery gry:

31maj2007

Wii

10sty2011

PC

6lis2012

PS3

7lis2012

X360

ToeJam & Earl in Panic on Funkotron to druga odsłona trylogii gier przedstawiających przygody dwójki absurdalnych kosmitów stylizowanych na przedstawicieli subkultury raperów z lat 90-tych. W przeciwieństwie do pierwszej części serii twórcy porzucili gatunek roguelike na rzecz klasycznej scrollowanej platformówki, w której akcję obserwujemy z boku i poruszamy się w prawą stronę. Tytuł ten został pierwotnie wydany w 1993 roku na konsolę Sega Mega Drive. Wznowiona edycja tylko w niewielkim stopniu różni się od oryginału – postanowiono zachować oryginalną oprawę audiowizualną, a skupiono się jedynie na wyeliminowaniu drobnych błędów i dopracowaniu trybu kooperacji dla dwóch graczy.

Fabuła stanowi kontynuację historii ukazanej w pierwszej części. ToeJamowi i Earlowi udaje się naprawić statek kosmiczny i powrócić na rodzimą planetę Funkotron. Po pewnym czasie okazuje się, że na pokład dostali się nieproszeni goście z Ziemi i wprowadzili ogromny zamęt. Para raperów postanawia rozwiązać ten problem i wyrusza na łowy, próbując zassać ich do specjalnych słoików w celu późniejszego odesłania na Ziemię.

Zadanie to nie będzie łatwe, gdyż wśród przeciwników nie brakuje absurdalnych postaci pokroju szalonych robotników z młotami pneumatycznymi, turystów z aparatami fotograficznymi i dzieci strzelających grochem. Dla urozmaicenia zabawy twórcy przygotowali szereg power-upów pozwalające przykładowo na teleportowanie się czy też odkrycie znajdujących się w pobliżu sekretów. Nie zabrakło także minigierek polegających na rapowaniu w rytm muzyki oraz pływaniu w ramach swoistej olimpiady.

Podobnie jak w pierwszej części możemy spróbować swoich sił pojedynczo lub skorzystać z trybu kooperacji dla dwóch graczy, co pozwala między innymi na odsłuchanie nowych ścieżek dialogowych między bohaterami.

Dwuwymiarowa oprawa graficzna została wiernie przeniesiona z oryginału, więc obecnie prezentuje się archaicznie. Ponownie mamy do czynienia z lekko abstrakcyjną kolorystyką zdominowaną w znacznym stopniu przez fioletowe skały planety Funkotron.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do ToeJam & Earl in Panic on Funkotron

Klasyfikacja PEGI ToeJam & Earl in Panic on Funkotron

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe ToeJam & Earl in Panic on Funkotron

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 128 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB
  • 50 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
Wii
X360
PS3